Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Którą spawarkę MMA wybrać, do 2000zł?

25 Wrz 2010 14:05 6883 6
  • Poziom 2  
    Witam. Mam pytanie dotyczące spawarki MMA, którą wybrać? Chodzi mi o dobry solidny sprzęt, w granicach 2000zł. Będę przeważnie używał elektrod 3,25. Zastanawiam się nad bester 181 lub 210, jeśli ktoś posiada proszę o opinie. Czy warto dołożyć i kupić lincolna Invertec 170S, 150s?

Dodano po 1 [minuty]:

czym np różni się bester 210 od lincolna 170s?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    Mam tego besterka w pracy i nic złego o nim nie mogę powiedzieć. Uważam jednak, że przy 2000 zł warto się zastanowić dokładnie, bo to kupa kasy jak na spawarkę MMA.

Dla przykładu firma DEDRA oferuje inwertorową spawarkę MMA niemalże identyczną (160A) z polskim serwisem, a kosztuje niecałe 800zł. Za 1000 zł oferują już 200A, która idealnie pasuje z std elektrodami 3,25. Ja posiadam tą 200A z możliwością spawania metodą TIG DC. Jest trochę większa od besterka, ale dużo tańsza i w razie awarii mam serwis na miejscu, bo jest to produkt polski, a nie chińszczyzna.

Myślę, że musisz sobie odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie - Do czego ma ta spawarka służyć?

Pozdrawiam,
    Adam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    Czytałem już o spawarce dedra. Według użytkowników jest całkiem całkiem. Ja jednak chciałbym sie trochę dowiedzieć o półprofesjonalnym sprzęcie z wyższej półki. Jeśli ma ktoś doświadczenie z invertorami bester, lincoln lub kemppi, proszę pisać?

Zdania rozpoczynamy wielką literą.
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]
  • Poziom 2  
    Co do doświadczeń z marką Bester to powiem, że miałem problemy z kablami. Do tego wentylator chłodzący niemalże się zatrzymuje przy spawaniu. Więc na pewno nie jest to sprzęt profesjonalny.

O spawarkach Kemppi słyszałem wiele dobrego, ale nie znam się na tej marce.

Spróbuj dowiedzieć się coś o cenach spawarek MMA od Badka. Wpisz sobie w google "spawarki Badek". Wg mnie Pan Badek robi jedne z najlepszych spawarek. Mam kilka półautomatów w firmie i nigdy z nimi nie było problemu. Musisz się tylko liczyć z ceną.
  • Poziom 10  
    individuus napisał:
    Mam tego besterka w pracy i nic złego o nim nie mogę powiedzieć. Uważam jednak, że przy 2000 zł warto się zastanowić dokładnie, bo to kupa kasy jak na spawarkę MMA.

Dla przykładu firma DEDRA oferuje inwertorową spawarkę MMA niemalże identyczną (160A) z polskim serwisem, a kosztuje niecałe 800zł. Za 1000 zł oferują już 200A, która idealnie pasuje z std elektrodami 3,25. Ja posiadam tą 200A z możliwością spawania metodą TIG DC. Jest trochę większa od besterka, ale dużo tańsza i w razie awarii mam serwis na miejscu, bo jest to produkt polski, a nie chińszczyzna.

Myślę, że musisz sobie odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie - Do czego ma ta spawarka służyć?

Pozdrawiam,
    Adam

Niestety kolego ale mylisz się i to bardzo.Spawarki DEDRA nie są polskim produktem tylko chińskim.Dedra to firma która jest dystrybutorem sprzętu na rynku.Ale uczciwie trzeba powiedzieć że spawarki Dedra mimo iż są chińskim produktem są całkiem przyzwoitym sprzętem ale raczej do zastosowań amatorskich.