Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór miernika -dylemat PROŚBA O DORADZTWO

jbl2 25 Sep 2010 15:44 3673 10
 • #1
  jbl2
  Level 10  
  Witam, poszukuję solidnego miernika z poza standardowymi pomiarami prądu, napięcia, rezystancji posiadał pomiar tranzystorów, ciągłości diod, i pojemność kondensatorów, a najważniejsze by pomiar był możliwie dokładny oraz powtarzalny w tym przedziale cenowym (do 200zł)....Bądź coś innego polecacie godnego uwagi

  Zastanawiam się nad Mastech MS8221C a MULTIMETR UNI-T UT58B bądź UNI-T UT70A. Bardzo proszę o wypowiedz posiadaczy w/w mierników....jakie są plusy oraz minusy tych modeli oraz jak z ich dokładnością.

  Za wszelkie sugestie i odpowiedzi z góry dziękuję...Pozdrawiam - Robert
 • #2
  kamoreks
  Level 14  
  Ja z tego co się dowiedziałem to Unit jest kiepski, więc nie kupuj może lepiej. Ale z drugiej strony to ten UT70A kosztuje 150 zł, nie wiem czy w tej cenie coś lepszego otrzymasz. Na pewno za 300 zł są SANWA tak jak mi koledzy polecali z forum.
 • #3
  jbl2
  Level 10  
  Myślę również o modelu Uni-t UT61C jego cena przewyższa mój budżet ale w ostateczności jestem w stanie dać tyle za miernik ponieważ chciałbym w pełni automat oraz ten egzemplarz ma więcej funkcji. Lub może coś polecacie lepszego w tym przedziale cenowym.

  I nawiasem bardziel byl bym za uni-tem ponieważ mam Mastecha tyle ze niższy model i powiem ze jego dokladność daje duzo do życzenia, natomiast posiadam uni-ta w pracy i wydaje mi sie ze w tej kasie uni-t jest lepiej wykonany, dokładny itp.
 • #4
  bednyk
  Level 12  
  a co chcesz mierzyć tym miernikiem?
 • #5
  jbl2
  Level 10  
  Oprócz standardu prad, napięcie chodzi mi o test diod ,tranzystory, orientacyjnie pomiar kondensatorów oraz dobrze by było automat, oraz solidna gumowana obudowa nooo i oczywiście by pomiary były możliwie najbliżej prawdy.
 • #6
  bednyk
  Level 12  
  Wszystko zależy ile chcesz na to wydać i jak dokładne chcesz mieć wyniki. Kompromisem będzie moim zdaniem MS8222H, możesz poczytać jeszcze na forum - zebrał trochę dobrych opinii.
 • #7
  ^ToM^
  Level 41  
  kamoreks wrote:
  Ale z drugiej strony to ten UT70A kosztuje 150 zł, nie wiem czy w tej cenie coś lepszego otrzymasz. Na pewno za 300 zł są SANWA tak jak mi koledzy polecali z forum.


  Sanwe kupisz też za mniej. Model CD771 kosztuje poniżej 150zł brutto albo możesz nabyć RD700 za mniej niż 220zł brutto. Wszystko zależy ile zechcesz wydać. UNI-T tradycyjnie odradzam.
  Powodzenia w zakupach!
 • #8
  Tremolo
  Level 43  
  Voltcraft tak koło 1000 złotych w miare działają. Po za tym tranzystory najlepiej testować w układach laboratoryjnych. Co do UNI zależy jak się trafi. W przypadku Voltcraftów też się zdarzają niewypały, nie ładują się akumulatory, rozładowują się w parę minut. Pomiar wychodzi niedokładny. Napięcia mierzone zależą od stopnia naładowania akumulatora itp...

  U mnie w firmie najdłuzej przeżył: Mastech M890 F
 • #9
  Pawel1812
  Level 26  
  Jaką kwotę kolega może przeznaczyć? Kilka lat temu kupiłem za 300zł używany Fluke 87V i jestem bardzo zadowolony - przyrząd niezawodny, jak dla mnie nie ma sobie równych. Obecnie na znanym portalu również sa w tej cenie dostępne takie mierniki.
 • #10
  wiktor_bar
  Level 11  
  Tremolo wspomniał o M 890F i nad tym właśnie się zastanawiam.
  Chcę coś uniwersalnego, a ten ma właśnie temp/pojemność/częstotliwość.

  Unit 70A ma jeszcze indukcyjność, ale tę mierzy mój staruteńki multimetr 3 i1/2 kupiony jeszcze za 1 200 000zł (milion dwieście tysięcy starych zł ;))) - nie pamiętam typu.

  Trzeci dochodzi DT9208A - podobnie jak M980F ma temp/pojemność/częstotliwość.

  Chodzi raczej o "warsztat", nie "laboratorium" więc dyskusji błędów prowadzić nie będę, a "wytrzymałość eksploatacyjna" będzie istotnym parametrem.

  Szczęśliwie, różnica w cenie (Unit ponad 3 razy droższy od pozostałych ;)) nie gra roli, bo to wciąż tylko ok. 150 PLN.

  Tak więc, co poradzilibyście z trójki : UT70A, M 890F, czy też DT9208A ?