Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór miernika -dylemat PROŚBA O DORADZTWO

jbl2 25 Sep 2010 15:44 3661 10
    jbl2
    Level 10  
    Witam, poszukuję solidnego miernika z poza standardowymi pomiarami prądu, napięcia, rezystancji posiadał pomiar tranzystorów, ciągłości diod, i pojemność kondensatorów, a najważniejsze by pomiar był możliwie dokładny oraz powtarzalny w tym przedziale cenowym (do 200zł)....Bądź coś innego polecacie godnego uwagi

Zastanawiam się nad Mastech MS8221C a MULTIMETR UNI-T UT58B bądź UNI-T UT70A. Bardzo proszę o wypowiedz posiadaczy w/w mierników....jakie są plusy oraz minusy tych modeli oraz jak z ich dokładnością.

Za wszelkie sugestie i odpowiedzi z góry dziękuję...Pozdrawiam - Robert
    kamoreks
    Level 14  
    Ja z tego co się dowiedziałem to Unit jest kiepski, więc nie kupuj może lepiej. Ale z drugiej strony to ten UT70A kosztuje 150 zł, nie wiem czy w tej cenie coś lepszego otrzymasz. Na pewno za 300 zł są SANWA tak jak mi koledzy polecali z forum.
    jbl2
    Level 10  
    Myślę również o modelu Uni-t UT61C jego cena przewyższa mój budżet ale w ostateczności jestem w stanie dać tyle za miernik ponieważ chciałbym w pełni automat oraz ten egzemplarz ma więcej funkcji. Lub może coś polecacie lepszego w tym przedziale cenowym.

I nawiasem bardziel byl bym za uni-tem ponieważ mam Mastecha tyle ze niższy model i powiem ze jego dokladność daje duzo do życzenia, natomiast posiadam uni-ta w pracy i wydaje mi sie ze w tej kasie uni-t jest lepiej wykonany, dokładny itp.
    bednyk
    Level 12  
    a co chcesz mierzyć tym miernikiem?
    jbl2
    Level 10  
    Oprócz standardu prad, napięcie chodzi mi o test diod ,tranzystory, orientacyjnie pomiar kondensatorów oraz dobrze by było automat, oraz solidna gumowana obudowa nooo i oczywiście by pomiary były możliwie najbliżej prawdy.
    bednyk
    Level 12  
    Wszystko zależy ile chcesz na to wydać i jak dokładne chcesz mieć wyniki. Kompromisem będzie moim zdaniem MS8222H, możesz poczytać jeszcze na forum - zebrał trochę dobrych opinii.
    ^ToM^
    Level 39  
    kamoreks wrote:
    Ale z drugiej strony to ten UT70A kosztuje 150 zł, nie wiem czy w tej cenie coś lepszego otrzymasz. Na pewno za 300 zł są SANWA tak jak mi koledzy polecali z forum.

Sanwe kupisz też za mniej. Model CD771 kosztuje poniżej 150zł brutto albo możesz nabyć RD700 za mniej niż 220zł brutto. Wszystko zależy ile zechcesz wydać. UNI-T tradycyjnie odradzam.
    Powodzenia w zakupach!
    Tremolo
    Level 43  
    Voltcraft tak koło 1000 złotych w miare działają. Po za tym tranzystory najlepiej testować w układach laboratoryjnych. Co do UNI zależy jak się trafi. W przypadku Voltcraftów też się zdarzają niewypały, nie ładują się akumulatory, rozładowują się w parę minut. Pomiar wychodzi niedokładny. Napięcia mierzone zależą od stopnia naładowania akumulatora itp...

U mnie w firmie najdłuzej przeżył: Mastech M890 F
    Pawel1812
    Level 26  
    Jaką kwotę kolega może przeznaczyć? Kilka lat temu kupiłem za 300zł używany Fluke 87V i jestem bardzo zadowolony - przyrząd niezawodny, jak dla mnie nie ma sobie równych. Obecnie na znanym portalu również sa w tej cenie dostępne takie mierniki.
    wiktor_bar
    Level 10  
    Tremolo wspomniał o M 890F i nad tym właśnie się zastanawiam.
    Chcę coś uniwersalnego, a ten ma właśnie temp/pojemność/częstotliwość.

Unit 70A ma jeszcze indukcyjność, ale tę mierzy mój staruteńki multimetr 3 i1/2 kupiony jeszcze za 1 200 000zł (milion dwieście tysięcy starych zł ;))) - nie pamiętam typu.

Trzeci dochodzi DT9208A - podobnie jak M980F ma temp/pojemność/częstotliwość.

Chodzi raczej o "warsztat", nie "laboratorium" więc dyskusji błędów prowadzić nie będę, a "wytrzymałość eksploatacyjna" będzie istotnym parametrem.

Szczęśliwie, różnica w cenie (Unit ponad 3 razy droższy od pozostałych ;)) nie gra roli, bo to wciąż tylko ok. 150 PLN.

Tak więc, co poradzilibyście z trójki : UT70A, M 890F, czy też DT9208A ?
    Kaz K
    Level 20  
    Też jestem na kupnie miernika i nie wybrałbym żadnego z tych 3 co wymieniłeś a zerknij na ten Standart Instruments ST-202 coś koło 155 zł lub jakiś firmy Brymen.