Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja na karte + Astra -tuner nie poszerza listy kanałów

Benjamin 25 Wrz 2010 16:06 3355 3
  • #1 25 Wrz 2010 16:06
    Benjamin
    Poziom 10  

Zainstalowałem TnK z tunerem HD, takim jak na http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/.. Programy z Hotbirda działają jak trzeba. Chciałem jednak móc dodatkowo odbierać sygnał z Astry. Mam drugą antenę, dodałem do niej konwnerter i Diseq, w menu tunera zmieniłem ustawienia na Diseq, Hotbird LNB1, Astra LNB2. W instrukcji jest tylko napisane, że tuner sam poszerzy listę kanałów po zaakceptowaniu ustawień. Tak się jednak nie dzieje. Siła sygnału z Hotbirda 82%, jakość 100%, Astry 76%, jakość 100%. Po zapisaniu danych mam do dyspozycji tylko listę kanałów Hotbirda. Dodam, że na innym tunerze, bez TnK, Astra i Hotbird działają poprawnie podłączone do tego zestawu. Czy są jeszcze jakieś inne ustawienia dekodera TnK, o których nie wiem, a które umożliwiają dodanie listy kanałów Astry? Mam wgraną najnowszą wersję oprogramowania.
    TIA

0 3
  • #2 25 Wrz 2010 22:50
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Telefon do TNK!

0
  • #3 28 Wrz 2010 15:45
    lutkolba
    Poziom 13  

Liczba kanalów sie nie zwieksza.Zostaja dodane(uaktywnione) kanały od 500 do 649 ktore są dla Astry.

0
  • #4 28 Wrz 2010 19:31
    Benjamin
    Poziom 10  

lutkolba napisał:
    Liczba kanalów sie nie zwieksza.Zostaja dodane(uaktywnione) kanały od 500 do 649 ktore są dla Astry.

Wiem o tym. Właśnie tych kanałów brakowało i po pięćsetce pojawiała się "dziura" na ok. 150 kanałów. Po próbie dodania Astry owa "dziura" nie zapełniała się nowymi kanałami i to miałem na myśli pisząc o braku poszerzania liczby kanałów. Bo co z tego, że ostatni kanał na liście miał nr siedemset kilkadziesiąt, gdy tyle kanałów wcale nie było dostępnych?
    Problem został rozwiązany. Pomógł reset dekodera do ustawień fabrycznych i rozpoczęcie wszystkiego od początku. Zamykam temat.

0