Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

konwersja MP4 do AVI albo innego formatu

hellmartin 25 Sep 2010 17:43 23205 10
    hellmartin
    Level 10  
    Potrzebuję programu który bez problemu dokona konwersji z MP4 do AVI lub inny format który będę mógł edytować w VirtualDub.
    Dokładnie:
    Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 [Video]
    Audio: AAC 48000Hz stereo 1536kbps [Audio]

Wiem temat wałkowany wielokrotnie, znam też wujka google i nie pomógł mi.
    Na elektrodzie znalazłem tylko TO .
    a na programosach i tego typu serwisach są programy trialowe lub/i płatne.
    Potrzeba mi przerobić jeden 4gb plik który chcę pociąć nie tracąc zbytnio na jakości.
    Pazera free MP4 to avi strasznie obniża jakość.
    Może ktoś obeznany wie jak mi pomóc i podsunie mi jakiś bezpłatny program lub płatny ale z "odpowiednim ulepszeniem" 8-)
    Bogusław100
    Level 12  
    Jakiej wersji VirtuaDub używasz? Nowsze wersje z odpowiednimi wtyczkami akceptują format MP4 (z nielicznymi wyjątkami). Ewentualnie do konwersji możesz użyć programu "Allok AVI to DVD SVCD VCD Converter". Wiele potrafi. Jedynym ograniczeniem jest max bitrate 5000 kbps, niewystarczające do filmów np. z kamery mini DV, ale wg mnie jest to dobra jakość.
    hellmartin
    Level 10  
    Bogusław100
    Virtual Dub 1.8.6 build 30009
    oraz Virtualdub x64 1.9.9 build 32817
    allok używałem nie potrafi konwertować MP4 do AVI w drugą stronę mi nie potrzeba

WojtasJD
    z tym pluginem próbowałem ale coś jest nie tak ponieważ szary obraz jest z przebłyskami oryginalnego filmiku
    do jakiej jest wersji plugin który podałeś?

p9p
    zara wypróbuję avidemuxa

Dodano po 30 [minuty]:

ok avidemux robi to co chciałem zrobić przy pomocy virtualdub-a :D
    dzięki
    Bogusław100
    Level 12  
    hellmartin wrote:
    allok używałem nie potrafi konwertować MP4 do AVI...

Potrafi :) MP4 nie ma na rozwijanej liście typów, ale obsługuje. Tzn. nie do AVI, ale to temat rzeka. Takie rozszerzenie jest nadawane najróżniejszym formatom. Ja konwertuję najczęściej do MPEG2 (VOB) i w razie potrzeby obrabiam w VirtualDub 1.9.7 + pluginy. Ich wykaz masz na obrazku.

konwersja MP4 do AVI albo innego formatu
    Andrzej Żownier
    Level 10  
    Ja używam "Format Faktory".
    Konwertuje wszystko na wszystko.
    comodus
    Level 1  
    Polecam Any Video Converter Free 3.1.8. Jest prosty i szybki.
    hellmartin
    Level 10  
    temat dalej aktualny
    Potrzebny mi program który przekonwertuje mp4 na format obsługiwany przez VirtualDub.
    meridian
    Level 10  
    Tutaj jest strona z pluginem. Tworzysz w folderze programu VirtualDub folder Plugins64 lub Plugins32 w zależności, jaką wersję VirtualDub używasz (sprawdzałem na wersji VirtualDub-1.9.11-AMD64) i kopiujesz tam odpowiedni plik QuickTime64.vdplugin lub QuickTime.vdplugin.

Działa, wczytuje plik .mp4, jednak przy włączaniu play pojawia się komunikat: "No audio decompressor could be found to decompress te source audio format". Poszczególne klatki filmu również "się nie pokazują". Podejrzewam, że z tym audio trzeba by dodać jeszcze jakiś plugin.., no cóż będę szukał, jednak na razie nie ma sukcesu. Przynajmniej u mnie.. :)

Aha plugin znalazłem na tej stronie, jest tam ich więcej.

EDIT:

Z VirtualDub się poddałem, znalazłem jednak program MeGUI, którym można przekonwertować mp4 na mp4, mkv, ovi. Jest trochę opcji, co nieco z początku skomplikowany, jeśli chcemy pozmieniać standardowe ustawienia, ale jak dla mnie - laika - jest w porządku. Zatem polecam. Linki do pobrania:

tomasz_s
    Level 12  
    Mnie to też wkurza.

V Duby świetnnie i pięknie konwertują wideo, bez pogorszenia jakości, jeśli ustawisz dobry bitrate. Ja czasem chce konwertować bo kino domowe tylko .avi.

I wideo AVC skonwertuję ale bez audio, bo audio nie ma kodeka.

Nosz cholera to jest porażka, wideo tak, audio nie.

Potrafię skonwertować audio innym programem a potem złączyć ale nie o to chodzi!