Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 3810tg przestał działać na baterii

25 Wrz 2010 18:11 3886 25
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.

Mam następujący problem:

Kilka dni temu aktualizowałem BIOS w swoim laptopie (z wersji 1.10 na 1.28). Wczoraj wieczorem korzystałem z laptopa na baterii i podłączyłem go do zasilania, gdy informował o krytycznym rozładowaniu akumulatora. Wyłączony, podłączony do zasilania komputer stał całą noc.

Rano dioda na obudowie świeciła się na niebiesko co oznacza, że akumulator został naładowany do 100%. Odłączyłem go od zasilania i próbowałem uruchomić jednak po naciśnięciu przycisku power nic się nie działo - nie było żadnych oznak życia, nawet mrugnięcia diody.

Po podłączeniu do zasilacza komputer działa, wykrywa baterię, bo dioda wskazuje naładowanie 100% (bez włożonej baterii nie świeci się w ogóle). Windows pokazuje, że bateria jest naładowana. Wyciągnięcie wtyczki zasilacza podczas działania komputera powoduje jego wyłączenie.

Jeśli możecie powiedzcie mi czym spowodowane jest takie działanie. Czy możliwa jest łatwa naprawa chałupniczymi metodami (jestem poza domem i nie mam praktycznie żadnych narzędzi - nie jestem w stanie sprawdzić nawet czy jest napięcie na złączu baterii). Czy naprawa czegoś takiego w serwisie będzie kosztowna i ile czasu taka naprawa w serwisie może potrwać?

Zdjęcia oznaczeń na baterii i złącza:

Acer 3810tg przestał działać na baterii Acer 3810tg przestał działać na baterii
  • Poziom 30  
    Na poczatek zainstaluj Battery Mon i wrzuc screen-a z parametrow baterii, probowales wgrac stary bios ?
  • Poziom 10  
    Poprzez automatyczny instalator uruchamiany z windowsa nie da się wgrać starszej wersji biosu. Inaczej nie próbowałem.

Podaję screena z programu:

Acer 3810tg przestał działać na baterii
  • Poziom 30  
    Elektronika jest do resetu.
  • Poziom 10  
    Ile może kosztować taka usługa i czym mogło być spowodowane takie uwalenie baterii?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Poczytaj FAQ.
  • Poziom 10  
    Bardzo proszę podpowiedzieć mi jaki serwis w Warszawie zająłby się moją baterią.
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 10  
    Kupiłem nową baterię ale nie działa :( Jednak to wina laptopa. Oddałem do serwisu w Warszawskiej Giełdzie Elektronicznej.

Udało mi się także zdowngradować BIOS do wersji 1.17 jednak to nic nie pomogło.
  • Poziom 2  
    Witam. Jestem bardzo ciekaw jak zakończyła się ta historia, bo nie wiem czy to przypadek, ale dwa dni temu również zaktualizowałem bios do 1.28 (Acer TM 8371, bateria chyba ta sama AS09D70) i efekt jest łudząco podobny, aczkolwiek nie całkiem. Po upgrade biosu naładowałem baterię, na następny dzień normalnie na niej pracowałem, ale nagle notebook się wyłączył - jakby mu wyjąć baterię na chodzie i nic - zero reakcji. Podłączyłem zasilacz i udało się uruchomić. Niestety laptop zachowuje się jakby baterii nie było, jest tylko informacja "podłączony nie ładuje" i tyle. Battery Mon pokazuje że jest tam 49% i resztę parametrów natomiast bez zasilacza w gniazdku nie ma mowy o pracy. Proszę autora wątku o info - co było przyczyną i jaki koszt. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dokładnie tak samo było u mnie. Kilka dni po aktualizacji biosu zasilanie padło. Ponieważ miałem pecha i gwarancja skończyła się tydzień wcześniej, nie odsyłałem do seriwsu acera. Jeżeli tobie jeszcze przysługuje gwarancja odsyłaj puki możesz.
    Mnie naprawa uszczupliła o 300zł z portfela + kupiona druga bateria.
    Poza tym IMO nowy bios powoduje straszny hałas wentylatorów przy pracy na baterii.
  • Poziom 2  
    Niestety już po gwarancji, na firmę tylko rok - tylko oni chyba tak mają. Ale jeżeli jest to wina ich aktualizacji to powinni się jakoś zachować, choć będzie raczej trudno dowieść. Rozumiem, że to kwestia padnięcia jakiegoś układu czy innego elementu w notebooku i zmiana baterii nic nie pomoże?
  • Poziom 10  
    Mnie w tym wątku poradzili kupić baterię, jednak okazało się, że to nie wina baterii, więc nie kupuj tylko oddaj sprzęt do jakiegoś zaufanego serwisu. Może na śląsku ceny za naprawę będą niższe niż w centrum wwy. I zdowngraduj bios do jakieś normalnej wersji.
  • Poziom 2  
    Kupiłem z v1.08 i nie wiem po jakie licho mnie podkusiło żeby robić upgrade, chociaż wiem - pisało tam, że poprawia obsługę baterii ;) a mnie nie ładowała się wcześniej do końca (jakieś 89% i koniec, a cały czas - "podłączony ładuje"). Po aktualizacji naładowała się do końca, ale wykończyło to laptopa. Nonsens.
  • Poziom 30  
    Kolego gasky wskaz mi gdzie tobie poradzono w tym watku zakupic nowa baterie , i w sumie jesli bateria sie konczy (co mozna np wywnoskowac po zucie okiem np. na program BatteryMon) po prawie roku uzytkowania to nawet najlepszy bios na swiecie jej nie pomoze ,po prostu baterie sa elementem wymiennym.
  • Poziom 10  
    Kolego misiozol. Polecono mi zrestetować elektronikę baterii, jednak wiele serwisów w warszawie nie chciało się podjąć tejże usługi, a jeden, który się zgodził podał cenę lekko mówiąc zaporową. W takim przypadku naprawić baterię/kupić nową było dla mnie tym samym.

Znalazłem jednak na allegro okazję do kupienia używanej baterii i bardzo dobrze się stało, bo trafiłem na niej baterię "nówka sztuka" - wytrzymującą na tym sprzęcie 5-7 godzin.

Co więcej okazało się, że to nie była wina baterii, tylko komputera - więc "zostałem" z dwoma sprawnymi bateriami.
  • Poziom 30  
    Zgadzam sie ze dla kolegi bez sprzetu lub wiedzy trzeba sie udac do serwisu, po to jest forum zeby sobie pomagac oraz do tego sa podwieszone tematy aby chociaz troche samemu sprawdzic i podac podstawowe info, a ze serwis wola tyle ile wola to inna strona medalu , ale zresetowc elektronikie to zdecydownie nie to samo co powiedziec zeby ktos nabyl nowa baterie.
  • Poziom 10  
    Ok. Tylko powiedz mi kolego misiozol, czemu poradziłeś zresetowanie elektroniki w baterii, skoro usterka nie była winą baterii? Bateria była i jest nadal w 100% sprawna.

Poza tym ta dyskusja jest trochę bez sensu i nie na temat. Meritum sprawy jest takie, że najprawdopodobniej najnowszy bios w Acerach prowadzi do uszkodzenia układu zasilania w laptopie. Nie psuje zaś baterii.
  • Poziom 30  
    Polecilem gdyz dokladnie takie same wskazania wskazuja na uszkodzony wsad w sterowniku baterii, dlatego polecilem reset co z tym sie wiaze zmontowanie ukladu na ukladzie 7405 z powieszonych tematow ktory od razu po podlaczeniu do bateri oraz uzyciu wersji demo np. programu sbw by wskazal na prawidlowe dzialanie bateri i by bylo wiadomo ze cos jest nie tak z laptopem czalkowity koszt takiego modulu to 7-10zl, a swoja droga to ile powiedzieli za ta magiczna usluge w nieszczesnym sewisie .
  • Poziom 10  
    100zł. Przy czym bateria zamiennik 120zł a używany oryginał kupiłem za 50zł.
  • Poziom 2  
    Witam. W weekend własnie spotkało mnie to samo. Laptop wykazuje 7-8% naładowanie baterii, nie ładuje jej, nie świeci się dioda ładowania, po odłączeniu ładowarki następuje natychmiastowe wyłączenie komputera.
    Miałem stary bios w wersji 1.10 więc nie jest to związane na pewno z upgrade biosu.
    Wczoraj zrobiłem pełny upgrade biosu instalując wszystkie wersje wyższe od mojej po kolei aż do 1.28. Niestety nic to nie zmieniło. Na stronie acera okazało się że mam egzemplarz z wadliwej serii (coś z kablem mikrofonu) i w związku z tym mam im go odesłać do naprawy.
    Czytając różne fora zagraniczne wychodzi że jest coś na rzeczy z tym modelem i problemami z baterią. Nagminny jest problem 88% - czyli bateria ładuje tylko do tego poziomu i ani grama dalej - oczywiście Acer wysyłał klientom którzy to zgłosili nowe baterie (nie wiem jak w Polsce), i spotkałem kilka przypadków własnie takich jak w tym wątku - czyli bateria w którymś momencie pada zupełnie.
    Pozwolę sobie podwiesić troszkę ten wątek i opisać później jak mnie potraktował serwis Acera w Polsce (wysyłam laptopa ze zgłoszenia o tym wadliwym kabli mikrofonu, ale nie omieszkam poruszyć tematu baterii)

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Na pewno nie jest to problem z samą baterią, ponieważ kupiłem nową baterię i było to samo. Dopiero naprawa układu zasilania pomogła, dzięki czemu mam dwie baterie.
    Przed wizytą w serwisie też bateria ładowała się tylko do ok. 90%, jednak myślałem, że to naturalne zużycie baterii. Po powrocie z serwisu bateria ładowała się z powrotem do 100%. Niestety mój laptop zepsuł się kilka dni po końcu okresu gwarancyjnego.

Gaethaa, puszczam ci za chwilę jeszcze wiadomość na priv.
  • Poziom 1  
    Panowie,

Jakaś plaga z tymi bateriami...! U mnie problem występuje przy 85 %. Wczoraj do nocy użytkowałem kompa na baterii, a dziś rano... już bez sieci nie mogę go włączyć !

Przeglądałem zagraniczne fora - to samo ! Mnóstwo wątków tego typu...

Acer chyba dmucha nam w kaszę. Jutro zgłaszam do serwisu - na szczęście, mam 3-letnią gwarancję, a komp w tej chwili ma 1,5 roku.

Pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Witam ponownie.
    Drobny update

Przesłałem komputer do serwisu Acera - ze zgłoszenia o wadliwym kablu mikrofonu (przy rejestrowaniu komputera w Acerze wyskoczyło, że mam wadliwy egzemplarz i proszą o przesłanie). Przy okazji napisałem że nie ładuje baterii.

Po kilku dniach wrócił z naprawy i tak :
    - wymieniono kabel mikrofonu
    - wymieniono wadliwą baterię (komputer ma prawie 2 lata, gwarancja na baterie wynosi 6 m-cy !!! )
    - wymieniono pokrywę twardego dysku
    - i coś tam jeszcze z touchpadem.

Naprawa komputera zajęła 5 dni z czego 4 dni komputer spędził u kurierów.
    Serwis Acera oceniam na 10/10 - wszystko sprawdzono i wymieniono.
  • Poziom 17  
    Witam.
    Mam ten sam problem, ale czytając posty zgłupiałem.
    Bateria pokazuje naładowanie max, lecz laptop nie działa na niej.
    Na stykach zewnętrznych powinno być napięcie- wnioski z porównania z
    inną sprawną.
    Pokusiłem się i rozebrałem baterię, aby zmierzyć napięcie na samych bateriach
    i obciążyłem żarówką 12V napięcie prawidłowe.
    Wskazywałoby to na uszkodzenie elektroniki baterii.
    Lub trzeba zrobić reset, ale jak?
    Myślę że w moim przypadku uszkodzona jest bateria.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Poczytaj najpierw temat "Jak prawidłowo zadawać pytania", a dopiero wtedy je zadawaj.
  • Poziom 17  
    Ok. Przepraszam.
    Nie wiedziałem że tyle jest na ten temat.
    Pisałem z doskoku.
    Dziękuję.