Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LinkSys WRT120N - źle działa blokada dostępu

25 Wrz 2010 15:34 3798 18
  • Poziom 14  
    Witam, odsieżę temat, gdyż mam do Was takie pytanie.
    Na routerze LinkSys WRT120N zastosowałem blokadę dostępu do internetu.
    Blokada dotyczy laptopa łączącego się z routerem po WiFi. Laptop ma na sztywno zaszyty adres ip i taki jest oczywiście wpisany do routera. Blokada internetu jest od godz. 21:00 do 10:00 następnego dnia.
    Ogólnie wszystko działa oprócz GG.
    Dlaczego nie mogę otwierać stron www, a gg działa?? zupełnie jakby reguła na Link Sysie nie działała.
    Zmieniłem w nim identyfikacje komputerów - po mac adresie i bez zmian.

Wcześniej używałem D-Linka DI-524 i było dokładnie to samo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pokaż ustawienia blokowania.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przypisanie po MAC IP w statick dhcp nie rozwiązuje problemu ponieważ użytkownik może zmienić sobie dowolnie IP z zakresu podsieci sieci i router go przepuści.
    Ale reguła powinna mieć zastosowanie przy automacie na karcie sieciowej laptopa.
  • Poziom 14  
    Tak wygląda konfiguracja

Laptop jest córki. Ona nie ma wiedzy, aby zmienić sobie ip, poza tym jej pulpit to konto usera, bez prawa administracji.
    W domu bywają trzy komputery i telefon z WIFI. Dlatego przypisałem na stałe adresację, by każdemu wydzielić czasy dostępów itp.
  • Poziom 43  
    rozwiń edit list i pokaż co tam masz jak i summary
  • Poziom 14  
    Rozwinięcie Edit List
    Mac 01 to mac laptopa. Wpisanie w ip 01 jego adresu nie powoduje zmian.
    Summary

Zauważyłem jeszcze ważną rzecz:
    1. Gdy Laptop pracuje i przemija godzina 21:00 strony przestają się otwierać, a GG działa dalej.
    2. Gdy włączam laptopa po godz. 21:00, www nie działa i GG też - czyli jest OK.
  • Poziom 43  
    A jak byś to ustawił na deny, a nie na allow do tego dorzucił wszystkie usługi i zablokował na samym dole zakres portów od 1 - 65535 na obu protokołach ??
  • Poziom 14  
    Jak ustawię deny, to jedyna dostępna opcje to czas. Poniżej tego wszystko staje się niedostępne.
    Proszę wytłumaczcie mi dlaczego podczas działania blokady GG jest dostępne. Gdy na chwilę zmienię w GG status na niedostępny, do dostępnego już nie powrócę. Ale jeśli tego nie zrobię gadam normalnie cały czas.
    Jak zablokować to cholerne GG? Myślę, że router jest na pewno dobry, bo jak już wspomniałem na D-Linku 524 miałem tak samo.
    Może jest jakiś router, na którym by to działało? ( xDSL )
  • Poziom 43  
    Nie rozumiem pokaż screen gdy jest ustawione deny
  • Poziom 43  
    I to ustawienie tez przepuszcza ruch ??
    Cytat:
    1. Gdy Laptop pracuje i przemija godzina 21:00 strony przestają się otwierać, a GG działa dalej.

Jeśli tak jest to pewnie blokada TCP protokołu działa na pakietach SYN (początkowy pakiety przy zestawianiu połączenia TCP) pewnie, a GG jest podłączone stale i dopiero ponowne uruchomienie GG lub restart routera wymusza pakiet SYN.
  • Poziom 14  
    Czyli rozwiązaniem byłaby możliwość wyłączenia całego WIFI. Ale tak się nie da. Jeśli jest tak jak mówi bogiebog to jestem w d....
    Potrzebny router, któremu można zaprogramowac restart całości, lub wifi.
    > Potrzebny router, któremu można zaprogramowac restart całości, lub wifi.
    WL1600GL + tomato wgrane - i możemy robić skryptami co nam się uwidzi.
    @hermes - jest w tomato scheduler coby odpalił skrypt z crona ?
  • Poziom 43  
    bogiebog napisał:
    >
    @hermes - jest w tomato coby odpalił skrypt z crona ?

Tak jest scheduler i można to zrobić tylko trzeba zasięgnąć wiedzy na forum openlinksys.info bo to już zabawa ze skryptami ale można zrobić cokolwiek się zapragnie ;). Oczywiście w oparciu o linuxa
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    A czy tomato ma konfigurację gotową na regulowanie dostępu do neta godzinami podobnie jak ten linksys ?
  • Poziom 43  
    bogiebog napisał:
    A czy tomato ma konfigurację gotową na regulowanie dostępu do neta godzinami podobnie jak ten linksys ?

Można wyłączyć wifi w dowolnych godzinach z pod tego menu
    nie testowałem bo nie używam wifi w tym routerze
    + (trudniejsza sprawa) można napisać skrypt w oparciu o iptables wszystko jest dokładnie opisane na www.openlinksys.info
    [a na marginesie boogiebog sprawdź czy działa ci to forum openlinksys.info bo u mnie kicha]
  • Poziom 14  
    Panowie, dziękuję za rady. Za jakiś czas doniosę o wynikach
  • Poziom 1  
    Sprawdziłem że w moim linksysie wag 200G najlepiej zrobić dopuszczenie 24h a po godzinie 21 wprowadzić zakaz "dendry" bo ruter bardziej realizuje zakaz. Jeszcze dobrze jest zabezpiezyć aby tylko dopuszczał kompy z wybranym "mackiem".