Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BB 8900 jak wpisać kod do simlocka?

Agielos 25 Wrz 2010 21:19 5044 8
  • #1 25 Wrz 2010 21:19
    Agielos
    Poziom 23  

Witam.
    Po raz pierwszy próbuję usunąć sinlocka z bb za pomocą kodu i trafiam oczywiście na problem , mianowicie po wpisaniu kodu telefon dosłownie po sekundzie sie wyłącza i następnie włącza sie ponownie , oczywiście sim lock pozostaje a licznik prób wpisywania MEP jest taki sam 10 .
    Czy może ktoś wie o co tu chodzi ?
    A może zakupiony kod w tym sklepie http://simlock.nazwa.pl/simlockkodem/index.php?option=com_content&task=view&id=92&Itemid=57
    jest poprowstu zły i dlatego tak sie dzieje , tylko gdyby tak było to dlaczego ilość prób nie zmniejsza się.
    Nie wiem ja to jestem jakiś pechowy do telefonów zawsze muszą być jakieś problemy . Muszę chyba zrezygnować z tego bo już prakuje mi nerwów........
    to tak na marginesie....

0 8
  • #2 26 Wrz 2010 21:59
    wanek
    Poziom 18  

Napisz skąd masz kod i jak go wpisujesz.
    Zdania zaczynamy od dużej litery i kończymy kropką.

0
  • #3 26 Wrz 2010 22:18
    fischer8
    VIP Zasłużony dla elektroda

Cytat:
    Blackberry 9000 / 9700 / 8900 / 88xx / 83xx Curve Unlock Code Entry Instructions

How to Enter Unlock Codes on BlackBerry 8800 8300 Curve:
    1. Go to settings menu => and then Options
    2. Select Advanced options => and then Sim card
    3. Type MEPD using your Blackberry keyboard (NOTE: You will not see any text appear on the screen while typing MEPD)
    4. Type MEP then [ALT BUTTON] then 2 on your Blackberry keyboard (NOTE: You will not see any text appear on the screen while typing MEPD)
    5. You should be presented with a prompt "Enter Network MEP Code". Type in the unlock code and press in the track wheel / jog dial to confirm
    6. Your phone is now unlocked

0
  • #4 27 Wrz 2010 09:22
    Agielos
    Poziom 23  

Sposób wpisywania kodu MEP jest mi znany , nie wiem tylko dlaczego po jego wpisaniu robi od razu reset telefonu i nic sie nie zmienia , ani licznik prób i oczywiście lock dalej jest.

0
  • #5 28 Wrz 2010 00:04
    Agielos
    Poziom 23  

Dowiedziałem się dzisiaj od właściciela telefonu że prawdopodobnie mógł wpisać dziesięć razy zły kod , bo po włożeniu karty SIM wyskakiwał mu komunikat o podanie kodu , no i wpisywał ... , mam w zwiąsku z tym pytanie jaki jest efekt 10 krotnego wpisania złego kodu w tym przypadku , może właśnie taki jak powyżej opisuje ? i co można zrobić w takim przypadku , bo chyba telefon nie jest do wyrzucenia .

1
  • #6 28 Wrz 2010 06:12
    fischer8

Zostaje DM3, tylko oni to potrafią.

0
  • #7 28 Wrz 2010 07:25
    mobista
    Poziom 35  

A po flashu licznik kodów się nie resetuje? Spróbuj.

0
  • #8 28 Wrz 2010 07:40
    fischer8

To by było za proste. :D

0
  • #9 28 Wrz 2010 11:42
    Agielos
    Poziom 23  

No właśnie to by było za proste , ja też tak pomyślałem i dałem mu OS 5.0.0 , bo miał do tej pory OS 4.6.1 i efekt jest taki że wogóle teraz nie reaguje na polecenie MEPD ani MEP2 , i jedynym sposobem coby spróbować wpisać kod jest wyłączenie telefonu i po ponownym jego uruchomieniu wyskakuje komunikat o wpisanie kodu MEP2 , ale po jego wpisaniu blokuje całkowicie telefon i potrzebne jest wtedy wyjęcie bateri.
    Ot i co , takie bywają czasami problemy BlackBerry.

Dodano po 23 [minuty]:

Ponoć jest jakiś inny sposób który jest opisany na forum BB http://www.blackberryforum.pl/ i muszę go właśnie poszukać.

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

Wyczytałem że to nie może być problem zablokowania licznika prób , bo gdyby tak było to po wpisaniu MEPD miałbym coś takiego:
    Obcje osobiste:
    Karta SIM -- Wyłączone
    Sieć -- Zablokowane
    Podzbiór Sieciowy-- Wyłączony
    Usługodawca -- Wyłączony
    Firma - - Wyłączony

a ja mam w w Sieć -- Aktywne

czyli licznik nie jest zablokowany
    i teraz diabli wiedza o co mu chodzi.

Dodano po 7 [minuty]:

No i wreście coś znalazłem na ten temat na forum BB.
    Mianowicie jeden z kolegów na tym forum pisze:

--Niektóre egzemplarze mają uszkodzony obszar pamięci odpowiadający za simlocka. Spotkałem się z paroma takimi egzemplarzami, najczęściej były to 8900, ale też 8520, 9500 czy nawet starszy 8830 i niewykluczone że w innych modelach też się to może zdarzyć.
    Objawem tego jest, to że po wpisaniu nawet poprawnego kodu, telefon się resetuje, lub zawiesza. Też spotkałem się z taką sytuacją, ze telefon wyświetlił komunikat "Kod zaakceptowany" ale simlocka nie usunął. Również w tym przypadku opcja Aktywne nie przełączyła się na Wyłączone i simlock nie został usunięty--

Dodano po 13 [minuty]:

Czyli rozwiązaniem tego problemu jest :

W starszych modelach serii: 5xxx, 6xxx, 7xxx, 81xx, 83xx, 87xx, 88xx, 9000 można odblokować telefon za pomocą MML.
    W modelach serii: 5xxx, 6xxx, 7xxx można również użyć MEP FIX Tool , na nowszych modelach niestety nie działa.
    Jeśli chodzi o nowsze modele serii 85xx, 82xx, 97xx, 95xx, 89xx 96xx, 91xx i cała reszta jest duży problem. Może to zrobić tylko autoryzowany serwis lub grupa DM3 .

I po imprezie telefon idzie do zabawy dla dzieci....

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo