Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nic się nie wyświetla na monitorze

25 Wrz 2010 21:21 3124 18
  • Poziom 9  
    witam wszystkich,
    mam problem z moim starszym, już dośc wiekowym komputerem. po włączeniu na monitorze nic się nie pojawia, ciągle jest podświetlony na czarno. próbowałem go przy innym pc i ładnie działał. czego to może byc wina?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 39  
    Wszystkiego !
    Nic konkretnego nie napisałeś, to i odpowiedź jak wyżej jest jedyną możliwą :cry:
  • Poziom 9  
    a co mam podac? stało się tak nagle, rano wstaję odpalam pc i nic, czarny ekran jest ciągle. tyle, że poprzedniego dnia wyłączyłem pc poprzez wyłączenie przedłużacza
    o ile to ma jakieś znaczenie, pc:
    -intel celeron 800mhz
    -geforce 2 mx
    -512 mb ram
  • Poziom 39  
    Masz podać co sprawdziłeś, zmierzyłeś, przełączyłeś ... itd. Sprawdzić kable (podłączenie), napięcia z zasilacza (przynajmniej +5V/+12V). Czy w ogóle coś startuje - wentylatory, dysk - są jakieś dźwięki z głośniczka ? Zrób cokolwiek, zanim będziesz zadawał takie bezsensowne pytania !
  • Poziom 9  
    ale jak mam to zrobić, mało się znam. pod początek jest normalne takie piknięcie, tak jak zawsze jest. przy karcie graficznej nie działa taki mały wentylatorek, ale nie jestem pewien czy on kiedykolwiek działał. pc wydaję mi się, że włącza się tak jak zawsze.
    a i jak podłączam kabel usb z psp, to normalnie mi psp wykrywa pc i się lądować zaczyna.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 39  
    Hitman_C47 napisał:
    ale jak mam to zrobic, mało się znam
    Poprosić o pomoc kolegę który ma jakieś pojęcie, albo zanieść do serwisu - innej możliwości nie widzę !
    A tak przy okazji - ten Twój ostatni post to jest jeden niezrozumiały bełkot - tu się pisze po polsku.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Najpierw napisz czy słyszysz jakieś piknięcie z głośniczka. A najlepiej wkładaj wszystko po kolei. odłącz wszystko pozostaw tylko płytę główną procesor i zasilacz i słuchaj sygnałów z głośniczka. Prawdopodobnie powinien najpierw zasygnalizować brak ramu póżniej brak grafiki jeżeli włożysz kośc ramu. A następnie gdy włożysz grafikę to powinien się uruchomić beż podpiętych napędów i HDD.
  • Poziom 9  
    jak odłączyłem wszystko, były ciągle dłuższe piknięcia. przy podłączonym ramie, było jedno, dłuższe piknięcie. gdy podłączyłem i kartę normalnie było krótsze piknięcie, takie jak było zawsze.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    To znaczy że powinien się uruchomić bo wszystkie podzespoły są sprawne jeżeli pomiędzy ramem a grafiką były inne piknięcia a pomiędzy grafiką włożoną a jej brakiem inne. a sprawdzałeś na innym monitorze ten komputer? A może wypadałoby zresetować bios. Jeżeli to nie pomoże to zostaje podmienić grafikę na inną.
  • Poziom 9  
    z innym monitorem było tak samo. reset biosu przez wyjęcie baterii robiłem już kilka razy, nic to nie pomogło. jak mam sprawdzic jakie wejście na kartę ma płyta główna? wiem, że agp, ale nie wiem dokładnie ile.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Nie wiem jaka to płyta główna nawet.
  • Poziom 9  
    da się sprawdzic jaka to płyta, bez włączania pc?
    na niektórych jest napisane. Poszukaj dobrze.
  • Poziom 13  
    jak masz jakieś inne karty wpięte (muzyka, sieciówka, TV) to wypnij, jak masz kilka kości ramu to zostaw jedną, jak nie wstanie to wsadź inną itd. podmień też grafikę powinno pomóc
  • Poziom 9  
    Mam agp 4x. jaka karta najlepsza? Wszystko już próbowałem wypiąć i zostawić tylko grafikę i ram, nic z tego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Podałem to co wiem. jak mam zmierzyć napięcie zasilacza? Co to kondensatory? Jak przetestowac pamięc RAM? Jaka karta najlepsza na AGP 4x?
  • Poziom 43  
    Hitman_C47 - przestań kpić.
    To Ty szukasz pomocy i masz problemy.
    Pkt 14 i 16 Regulaminu - pytania 1 i 2 - dział FAQ, pytanie 3 - na forum multum tematów z nazwami. Pytanie 4 bez danych o pełnej konfiguracji jest teoretyzowaniem.
    O tym, że z uporem naruszasz pkt 15 Regulaminu - post do poprawy - też nie wypada zapomnieć.
    Zasilacz możesz sprawdzić mierząc miernikiem napięcia we wtyczce molex (pomiędzy czarnym a żółtym - 12V, pomiędzy czarnym a czerwonym - 5V.załączam jeszcze zdjęcie wtyku molex 4 - pin:
    Jeżeli posiadasz w swoim zasilaczu wtyczkę AUX Power connector to możesz zmierzyć napięcie 3,3V(między pomarańczowym a czarnym) o ile jest nie używana choć i bez jej podpięcia komputer zadziała. Wygląda ona tak:
    Co do uszkodzonych kondensatorów na płycie głównej to wyglądają one np. tak:
    dobre mają idealnie płaskie denko choć jeżeli maja około 4 lat to mogą tracić pojemność wysychając. Te uszkodzone znajdują się najczęściej blisko gniazda CPU. Pamięć ram sprawdzisz programem memtest.