Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

expres do kawy DeLonghi model EC 270 - cieknie woda

26 Wrz 2010 11:44 24557 24
  • Poziom 2  
    Jak naprawic expres w którym cieknie woda podczas zaparzania kawy, dodam ze wymiana uszczelki nic nie pomogła.dzieki
  • Poziom 15  
    Bo może nie cieknie spod tej uszczelki która została wymieniona.
  • Poziom 1  
    witam,
    podepnę się pod temat aby nie dokładac nowego, mam ten sam ekspres do kawy i podczas zaparzania cieknie mi woda z dyszy do spieniania mleka a po parzeniu kawy jeszcze przez jakiś czas z dyszy głównej. Czy da się coś z tym zrobic czy pozostał mi tylko serwis???
  • Poziom 1  
    Witam.
    Ja z kolei z tym właśnie ekspresem mam delikatnie inny problem.
    Mianowicie woda nie leci lub leci bardzo bardzo słabo. Nie da się zaparzyć kawy.
    Podejrzewam, że się zakamienił gdzieś w środku. Wszystko co mogłem, rozkręciłem, ale nic to nie dało. Nie mogę się dostać pod kopułkę, choć wszystkie śrubki (znalazłem 4) odkręciłem. Zdjąłem zawór od spieniacza.
    Jeśli ktoś posiada schemat lub wie jak rozkręcić ten ekspres, proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    duladr ekspres odkamienia się odkamieniaczem, a nie rozkręcając na czynniki pierwsze. Jak chociaż trochę leci woda, to wlać do pojemnika odkamieniacz i przepuszczać wodę przez ekspres dyszą pary i kolbą.
  • Poziom 7  
    Nioop a masz może spis/opis części do tego schematu?
  • Poziom 7  
    Wielkie dzięki!
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    witak pozwole sie podpiac pod watek
    A wiec mam problem z tym expresem ze podczas właczenia grzałki po kilku sekundach zaczyna kapac woda miejsca gdzie jest kolba. Dodam ze ostatnio oddalem do czyszczenia bo kiepskie było cisnienie i nie leciała kawa , po odkamienianiu troszke sie poprawiło no ale wystapił ten problem.
    prosze o pomoc co moze byc przyczyna

• Specjalista AGD
    tmjumper napisał:
    ...prosze o pomoc co moze byc przyczyna

- Zawór pompy
    - Zawór głowicy
    - Dolna część boilera
    - Zanieczyszczona komora zaworu boilera

Dodano po 0 [sekundy]:

tmjumper napisał:
    ...prosze o pomoc co moze byc przyczyna

- Zawór pompy
    - Zawór głowicy
    - Dolna część boilera
    - Zanieczyszczona komora zaworu boilera
  • Poziom 9  
    a czy mogę jakoś sam sprawdzić te elementy ??

• Specjalista AGD
    naturalnie..
    Tj. w pierwszej kolejności kupujemy odkamieniacz..
    I oczywiście odkamieniamy ( powtarzam to tutaj wiele razy ale powtórze jeszcze raz - Żadnych octów, kwasków, cytryn czy bananów, zwykły odkamieniacz za 2 zł )
    Potem odkręcamy sitko w głowicy.. (Jak ekspres wystygnie) i pod sitkiem na płaski śrubokręt będzie jeszcze jedna śrubka.. Odkręcamy ją ostrożnie, bo tam będzie gumowy grzybek na sprężynce.. - Czyścimy grzybek i rozciągamy delikatnie sprężynkę..
    Skręcamy wszystko i sprawdzamy.. Powinno pomóc - Jeżeli się nie uda będziemy dalej instruować ;) Ale powinno się udać
  • Poziom 9  
    nioop napisał:
    naturalnie..
    I oczywiście odkamieniamy ( powtarzam to tutaj wiele razy ale powtórze jeszcze raz - Żadnych octów, kwasków, cytryn czy bananów, zwykły odkamieniacz za 2 zł )
    Potem odkręcamy sitko w głowicy.. (Jak ekspres wystygnie) i pod sitkiem na płaski śrubokręt będzie jeszcze jedna śrubka.. Odkręcamy ją ostrożnie, bo tam będzie gumowy grzybek na sprężynce.. - Czyścimy grzybek i rozciągamy delikatnie sprężynkę..
    Skręcamy wszystko i sprawdzamy.. Powinno pomóc - Jeżeli się nie uda będziemy dalej instruować ;) Ale powinno się udać

Dzieki kolego POMOGŁO działa jak nowy
  • Poziom 1  
    Witam. To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość, jeżeli zrobię coś nie tak. Również chciałbym podpiąć się pod temat, żeby nie zaśmiecać forum. Mój problem polega na tym, że w tym samym ekspresie para przestała wydostawać się z dyszy do spieniania mleka. Nic nie dzieje się po przestawieniu tego pokrętła. Próbowałem odkamienić ekspres, ale nie pomogło. Jakiś pomysł, co jeszcze mógłbym spróbować?

• Specjalista AGD
    Jasne ze mamy pomysł ;)
    na 99% masz uszkodzony zawór pary. Ciężko jest go naprawić, według mnie jedyny sensowny pomysł to jego wymiana.
  • Poziom 11  
    Proszę o doradę, szukając przyczyny cieknięcia mojego expressu DeLonghi doszedłem do przetartego wężyka między pompą a bojlerem. (Wężyk który ma na końcach mosiężne obrączki). Można jakoś samemu naprawić? skróciłbym wężyk, ale nie wiem jak założyć w nowe miejsce ta nieszczęsną obrączkę. Gdzie ewentualnie kupię w sieci gotowy taki wężyk?

Wężyk przetarł się o ostrą krawędź metalowego szkieletu od wibracji.

• Specjalista AGD
    Jardo napisał:
    Wężyk przetarł się o ostrą krawędź metalowego szkieletu od wibracji.

Częsty przypadek, osobiście zakładam na niego grubszy gumowy wężyk, co eliminuję ryzyko powstania usterki a tym samym wycisza pracę ekspresu..

Jedyną sensowną naprawą jest jego wymiana..

Gdzie kupić ? Proszę użyć google ;) Z tego co widzę jest tego mnóstwo..
  • Poziom 11  
    Na pewno tego jest mnóstwo, kwestia użycia prawidłowej nazwy. Jakbym znalazł w googlach to bym nie prosił o pomoc.
  • Poziom 11  
    No dzięki! słowo klucz to wężyk teflonowy a ja koncentrowałem się na przewodzie ciśnieniowym.
  • Poziom 10  
    A ja mam taki przypadek, expres robi pół filiżanki kawy zamiast cała,ustawiony oczywiście na maxa, od pewnego czasu tak się dzieje, odkamieniony oczywiście był, gdzie może leżeć przyczyna?

• Specjalista AGD
    teleserwis napisał:
    A ja mam taki przypadek, expres robi pół filiżanki kawy zamiast cała,ustawiony oczywiście na maxa, od pewnego czasu tak się dzieje, odkamieniony oczywiście był, gdzie może leżeć przyczyna?

Bez urazy jednak proszę zapoznać się z instrukcją obsługi..
    Ekspres zrobi tyle kawy przez ile czasu będzie wciśniety przycisk..
  • Poziom 9  
    nioop napisał:
    naturalnie..

Tez mam problem z cieknącą woda dookoła kolby. Chciałem spróbować tego sposobu ale po zdjęciu sitka nie mam śrubki tylko tak jak na zdjęciu... jak się dostać do tej śrubki na płaski śrubokręt? Prosiłbym o pomoc.

expres do kawy DeLonghi model EC 270 - cieknie woda
  • Poziom 1  
    tommyv1 mamy chyba ten sam ekspres i ten sam problem. Też nie wiem jak dostać się dalej do ekspresu. Z góry mąż próbował,ale nie da się za bardzo dojść tam i nie chcieliśmy czegoś zepsuć. Dobrze by było, gdyby znalazło się rozwiązanie, bo czyszczenie samego odkręconego sitka tylko pomogło na krótką metę. :(