Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odrodzenie samochodu zdalnie sterowanego

26 Wrz 2010 12:23 7620 8
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.
    Otóż piszę do was z małą prośbą o pomoc w mojej sytuacji.
    Otóż posiadam autko zdalnie sterowane firmy Nikko, nie posiada on jednak pilota co uniemożliwia mi jego sterowanie (na zdjęciu jak niżej).
    Nazwijmy je Autko nr 1

Natomiast kolejną rzeczą jest fakt, że posiadam drugi samochód sterowany zdalnie również tej samej firmy Nikko. Nieco różni się od swojego poprzednika. Posiada pilota, natomiast jest uszkodzony mechanicznie przez dzieciaki. (na zdjęciu jak niżej).
    Nazwijmy je Autko nr 2

Głównym celem jest uzyskanie kontroli nad Autkiem nr 1, do tego postanowiłem wydzielić pilota z Autka nr 2.
    Początkowo miałem też w myśli o kwarcach, lecz przyglądając się na płytki takowych kwarców nie zauważyłem lecz zamieszczę tutaj te fotografie bo może je mogłem przeoczyć. (poniżej płytka od autka nr 1)

Poniżej płytka od autka nr 2:

Miałem również plan zamienić płytki. Bo kabelki od silnika, wyłącznika,włącznika są takie same lecz problem jest już w układzie skrętnym..
    W autku nr 1 możemy dostrzec silniczek który jest połączony z płytką sześcioma różnych kolorów kabelkami. tak jak poniżej:

Natomiast w autku nr 2 jest połączony z płytką za pomocą dwóch kabelków miedzianych do zwojnic. Tak jak poniżej:

Czy ktoś z was mógłby mi powiedzieć jakie kroki należy podjąć by dokonać mojego zamiaru?
    Niestety słabo się znam na elektronice ale myślę, że to nie jest czarna magia.

Czekam na wasze propozycje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Niestety nie pomogę ci z podmienieniem tego nadajnika,ale mogę ci powiedzieć,że to co ty w autku nr1 nazywasz silnikiem to MOŻE być serwo skrętu ponieważ po co do silnika dołączony byłby orczyk??
  • Poziom 30  
    To jest serwo skrętu. Wychodzi na to że jedno autko sterowane proporcjonalnie, drugie nie w tym wypadku za zastosowanie pilota się nie uda.
    mam ten sam kłopot i też NIKKO.
  • Poziom 8  
    Tak jak wspomniałem wcześnie niestety nie znam się na elektronice i tych mniejszych urządzeniach i stąd tej mój wymyślony "silniczek".
    A jest jakiś inny sposób nad uzyskaniem kontroli nad tym autkiem nr 1?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Aparatura modelarska zamiast tego co tam jest?

Drogie rozwiązanie i przez to nieco bezsensowne, ale inna opcja to znaleźć kompatybilny nadajnik, bo przekładka raczej nie wchodzi w grę przy zastosowanych tam rozwiązaniach układu skrętu.
  • Poziom 8  
    Na allegro znalazłem coś w podobie tego:
    [CIACH]
    Lecz bardziej zbliżonym pilotem jest ten którego masz w pierwszym obrazku (dokładnie zwróciłem uwagę na te suwaki obok joysticków bo takie również miał tamten pilot który mi zaginął)
    Czy ten z allegro też będzie pasować? Bo to w sumie te same budowy więc chyba tak.
  • Poziom 18  
    Nadajnik do którego link zamieściłeś powyżej obsłuży tylko Twoje "autko nr 2" z układem 2061D, a do "autka nr 1" musi być nadajnik ten , który zamieściłem już wcześniej :)
    Ten z Allegro jest o WIELE mniejszy od tego który powinien być, czyli tego poniżej,

i taki też będzie działał

tu są moje sprzęty i auto też jest na układzie 2609AL

, jeśli na takowe nadajniki gdzieś się natknę to dam Ci znać .
    Obserwuj aukcje na Allegro tam gdzie spotkałeś nadajnik z postu powyżej, a na pewno coś Ci wpadnie :)

Mógłbym rozkręcić swoje nadajniki ( mam ich różnych dużo ) i pokazać Ci fotki , jak tam w środku - jednak z budową takiegoż od zera to ja bym sam się nie zabrał :)
  • Poziom 8  
    Cytat:
    Nadajnik do którego link zamieściłeś powyżej obsłuży tylko Twoje "autko nr 2" z układem 2061D, a do "autka nr 1" musi być nadajnik ten , który zamieściłem już wcześniej

Aha, a to o tym nie wiedziałem..

Jeśli byś natrafił na coś takiego to chętnie będę zainteresowany i z pewnością takowego kupie, bo jeśli by robić od podstaw to zajmie to więcej czasu i pracy niż to będzie warte... A bardziej jak wiadomo zależy mi na "autku nr 1".