Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie tunera DVB-T Not Only TV

elektryk_elektromonter 26 Sep 2010 13:43 4506 2
 • #1
  elektryk_elektromonter
  User under supervision
  Cześć,

  Czy mogę połączyć tuner DVB-T LV6TMPVR4 z innym sprzętem wg zamieszczonego schematu? Chodzi mi głównie o to, czy można jednocześnie mieć dołączony do niego telewizor kablem SCART oraz aktywne głośniki (z własnym wzmacniaczem) połączone kablem stereofonicznym. Pytam, bo słyszałem od sprzedawcy, że nie do każdego z tunerów można dołączać do Wyjść Audio L R (AUX) -mimo, że je posiadają, dodatkowe urządzenia audio w postaci np. zestawów hi-fi, z uwagi na możliwość uszkodzenia
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  irekr
  Moderator
  Sam często stosuje takie podłączenie. Do podobnego tunera mam dołączony analogowy wzmacniacz, wyjście cyfrowe pogania dodatkowo kino domowe a odbiornik telewizyjny jest sterowany przez EURO. Działa bezproblemowo.
  W kilku tunerach które miałem w rękach wyjście audio L/R było zrównoleglone z właściwymi końcówkami złącza EURO, ale były także z oddzielnymi wzmacniaczami separującymi.
  Jeżeli wyjście jest aktywne - w niektórych można je włączać i wyłączać indywidualnie z poziomu menu dekodera - to można je spokojnie używać. Typowa oporność wyjściowa jest na poziomie około 1 kilooma lub mniejszej, można nawet kilka wzmacniaczy podłączyć.