Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 tdi automat 2002r. Włącza się kontrolka

jolekj1 26 Wrz 2010 13:58 11080 24
  • #1 26 Wrz 2010 13:58
    jolekj1
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem.
    Miesiąc temu kupiłam Audi A6 2.5 2002r. i od jakiegoś czasu podczas jazdy zapala mi się na zegarze wykrzyknik w trójkącie otoczony kółkiem wykończony strzałką.
    Przejechałam nim od razu 3000 km bo auto kupiłam w Polsce a mieszkam w Hiszpanii i wszystko było ok.
    Nie wiem co to znaczy?
    Co mam zrobić?
    Pomóżcie.
    Pozdrawiam i z góry DZIĘKUJĘ..:D

1 24
  • #3 26 Wrz 2010 18:50
    jolekj1
    Poziom 8  

Dziękuję T5:-))
    Wiem na pewno ,ze w tym czasie auto zachowuje się inaczej jak by lekko blokowało hamulce i jest wtedy słabszy..myślę ,ze bez diagnostyki komputerowej się nie obejdzie..czy ktoś miał takie objawy w swoim aucie??

0
  • #5 27 Wrz 2010 00:38
    jolekj1
    Poziom 8  

Zaraz po zakupie wymienilam pasek ze wszystkimi dodatkami zwiazanymi z wymiana paska rozrzadu.. wiec zapewne to nie to:-)).ale cos nie tak sie dzieje...

0
  • Pomocny post
    #6 27 Wrz 2010 09:25
    carrot
    Moderator Samochody

To jest kontrolka od trakcji sygnalizująca poślizg któregoś z kół

0
  • #7 27 Wrz 2010 10:30
    jolekj1
    Poziom 8  

Dziękuję.:-))
    Czy to jest jakaś poważna awaria??nie znam się na mechanice samochodowej..
    Czy w takim przypadku jak się zapali ta kontrolka to mogę kontynuować jazdę czy lepiej zatrzymać się i wyłączyć silnik??Nie mam chwilowo czasu żeby oddać go do warsztatu wiec dlatego pytam:-))(Nie miała baba kłopotu to kupiła sobie auto)..:|

0
  • Pomocny post
    #8 27 Wrz 2010 11:34
    pioart
    Poziom 37  

Ja to laik jestem , ale nie ma tu mowy o jakiejkolwiek usterce silnika / rozrząd / , szukał bym raczej usterki w kontroli trakcji , układu odczytu prędkości obrotowej kół i wszystkiego dookoła / czujniki ABS , komunikacja / . Błąd odczytu powoduje zadziałanie systemu .

0
  • #9 27 Wrz 2010 11:41
    jolekj1
    Poziom 8  

Czyli pod kompa trzeba podpiąć?? nie ma innej rady....
    Dziękuję:-))

0
  • Pomocny post
    #10 27 Wrz 2010 11:42
    mlodysyko
    Poziom 2  

to moze byc za bardzo podciagniety reczby i moze przez to sie tak kontrolka wlacza

0
  • #11 27 Wrz 2010 11:44
    jolekj1
    Poziom 8  

Recznego nigdy w automacie nie uzywam:..

0
  • Pomocny post
    #12 27 Wrz 2010 11:49
    pioart
    Poziom 37  

mlodysyko napisał:
    to moze byc za bardzo podciagniety reczby i moze przez to sie tak kontrolka wlacza

Bez urazy , ale co to za bzdura ?
    jolekj1 napisał:
    Czyli pod kompa trzeba podpiąć?? nie ma innej rady....
    Dziękuję:-))

No raczej wyjścia nie ma .

0
  • Pomocny post
    #13 27 Wrz 2010 21:26
    T5
    Admin grupy Samochody

pioart napisał:
    Ja to laik jestem , ale nie ma tu mowy o jakiejkolwiek usterce silnika / rozrząd / , szukał bym raczej usterki w kontroli trakcji , układu odczytu prędkości obrotowej kół i wszystkiego dookoła / czujniki ABS , komunikacja / . Błąd odczytu powoduje zadziałanie systemu .
    I tu się z tobą nie zgodzę.Jakakolwiek usterka elektroniczna w silniku,nawet błąd sporadyczny powoduje zapalenie i wyłączenie kontroli trakcji.(czyli zapala się kontrolka esp):D

-1
  • #14 27 Wrz 2010 21:36
    jolekj1
    Poziom 8  

TAK TA KONTROLKA SIE ZAPALA I PO JAKIMS CZASIE W CZASIE JAZDY GASNIE..ALE W TYM CZASIE JAK SIE PALI AUTEM JAK BY LEKKO SZARPALO...
    DZIEKUJE...

0
  • #15 27 Wrz 2010 21:39
    pioart
    Poziom 37  

T5 napisał:
    I tu się z tobą nie zgodzę.Jakakolwiek usterka elektroniczna w silniku,nawet błąd sporadyczny powoduje zapalenie i wyłączenie kontroli trakcji.(czyli zapala się kontrolka esp):D

Właśnie sam sobie chyba przeczysz , bo wyłączenie układu nie powoduje jego zadziałania .

0
  • #16 27 Wrz 2010 22:12
    T5
    Admin grupy Samochody

pioart napisał:
    T5 napisał:

Właśnie sam sobie chyba przeczysz , bo wyłączenie układu nie powoduje jego zadziałania .
    Chodziło mi o to że powoduje zapalenie kontrolki i w tym momeńcie nie działa esp.:D

0
  • Pomocny post
    #17 27 Wrz 2010 22:24
    pitool
    Poziom 30  

W Passacie B5 często gęsto przy pięciu osobach potrafi nie łączyć kostka która jest pod kanapą z tyłu i też diagności/wymieniacze podpinają KTS-Y,VCDS-Y i ręce rozkładają.Nie wiem gdzie znajduje się sterownik w A6 więc panowie z większym doświadczeniem może podpowiedzą.

0
  • #18 27 Wrz 2010 22:32
    jolekj1
    Poziom 8  

T5 napisał:
    pioart napisał:
    T5 napisał:

Chodziło mi o to że powoduje zapalenie kontrolki i w tym momeńcie nie działa esp.:D

Tak w tym momencie na pewno nie dziala esp

Dodano po 3 [minuty]:

pitool napisał:
    W Passacie B5 często gęsto przy pięciu osobach potrafi nie łączyć kostka która jest pod kanapą z tyłu i też diagności/wymieniacze podpinają KTS-Y,VCDS-Y i ręce rozkładają.Nie wiem gdzie znajduje się sterownik w A6 więc panowie z większym doświadczeniem może podpowiedzą.

Autem zazwyczaj jezdze sama a do wielkich kobiet sie nie zaliczam:D
    DAM NA DIAGNOSTYKE I WEZME POD UWAGE WASZE CENNE DLA MNIE PODPOWIEDZI...DZIEKUJE:D

1
  • #19 27 Wrz 2010 22:41
    pitool
    Poziom 30  

jolekj1 napisał:

Autem zazwyczaj jezdze sama a do wielkich kobiet sie nie zaliczam:D
    DAM NA DIAGNOSTYKE I WEZME POD UWAGE WASZE CENNE DLA MNIE PODPOWIEDZI...DZIEKUJE:D

Ja teraz za cytuje Brandy-p który pomógł mi w tym temacie" Pewnie woła o wymianę".diagnostyka prawdę Ci powie.

0
  • #20 27 Wrz 2010 23:35
    jolekj1
    Poziom 8  

Auto kupilam miesiac temu i w czasie kupna bylam na stacji diagnostycznej i podpinalam tez pod komputer wtedy bylo wszystko ok.w tym samym dniu po kupnie nie wierzac ze pasek rozrzadu jest jeszcze do uzytku..wymienilam..na drugi dzien wyjechalam w droge gdzie bez problemu pokonalam 3000km.

0
  • #21 27 Wrz 2010 23:53
    pitool
    Poziom 30  

jolekj1 napisał:
    Auto kupilam miesiac temu i w czasie kupna bylam na stacji diagnostycznej i podpinalam tez pod komputer wtedy bylo wszystko ok.w tym samym dniu po kupnie nie wierzac ze pasek rozrzadu jest jeszcze do uzytku..wymienilam..na drugi dzien wyjechalam w droge gdzie bez problemu pokonalam 3000km.

No tak,tylko że diagnostyka była robiona przed powstałym problemem.

0
  • #22 28 Wrz 2010 00:10
    jolekj1
    Poziom 8  

DLATEGO BEDE MUSIALA JA POWTORZYC...I MAM NADZIEJE ,ZE TO NIE BEDZIE COS B.POWAZNEGO....
    POZDRAWIAM

Moderowany przez carrot:

Nie krzycz

0
  • #23 28 Wrz 2010 13:37
    jolekj1
    Poziom 8  

Nie rozumiem o co chodzi CARROT???? Czy to do mnie??
    Myślę ,ze nie krzyczę,bo niby dlaczego.
    Wszystkie Wasze podpowiedzi są dla mnie bardzo cenne i za które serdecznie Dziękuję:-)

1
  • #24 28 Wrz 2010 15:35
    carrot
    Moderator Samochody

Pisanie dużymi literami jest traktowane w internecie (całym, nie tylko na tym forum) jako krzyk

0
  • #25 28 Wrz 2010 18:07
    jolekj1
    Poziom 8  

A czy w moich treściach był gdzieś znak interpunkcyjny wykrzyknika???
    Pierwszy raz słyszę.....to jest nawet lekko śmieszne dla mnie,z całym szacunkiem ale treść wyrażonego zdania akcentuje się chyba znakami..tak mnie uczono:-))
    POZDRAWIAM :-)

0