Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD - 37-42'', FullHD, do Telewizji, Kompa i Gier

piiwko 26 Wrz 2010 15:49 1559 1
  • #1 26 Wrz 2010 15:49
    piiwko
    Poziom 7  

Witam,
    chcę kupić telewizor, proszę o poradę. Nie wiem czy muszę mieć 100Hz, z opinii znajomych wiem, że przy oglądaniu filmów i graniu nie używają tej opcji, tylko czasami do oglądania sportu. Jeśli za samo 100Hz mam dopłacać 300zł to wolę bez :) Grać trochę będę ale nie jestem żadnym zawodowcem i lekki input lag nie będzie mi przeszkadzał. Dobrze by było gdyby miał możliwość podłączenia głośników zewnętrznych.

odległość od ekranu ? 2m
    jak słońce świeci w pokoju ? okno od wschodu - słońce świeci rano na ścianę naprzeciw telewizora
    Jak duży jest pokój ? ok 8m^2
    jaki masz obecnie telewizor? żaden
    jakie programy najczęściej oglądasz? przyrodnicze, sport, informacyjne
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem i w nocy
    preferowana wielkość telewizora? 37''-42''
    preferowana marka ? bez różnicy
    czego nie lubisz w telewizorach? głośnej pracy, nieintuicyjnego menu, brudzących się obudów
    jakie urządzenia będą podłączone ? XboX360, okazjonalnie PS3
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? telewizja 20%, filmy z kompa 40%, gry 40%
    jakimi złączami ? HDMI, PC VGA
    jaki masz sygnał ? będzie zwykła kablówka analogowa
    ile programów HD ? 0, w HD tylko filmy z kompa
    ma stać czy wisieć ? wisieć
    jaka klasa cenowa ? do 2300zł

Dwaj moi faworyci to:
    Samsung LE40C630
    Philips 42PFL5405H

Ale do tej pory szukałem 100Hz, teraz wiem, że ten parametr nie jest obowiązkowy (chyba).[/b]

• #2 26 Wrz 2010 20:29
    B. Greda
    Poziom 14  

Jeżeli telewizor ma wisieć na ścianie ( nie będzie możliwości jego obracania ) to należało by poszukać TV z panelem S-IPS ( szerszy kąt oglądania ) czyli w praktyce LG lub Panasonic . Optymalna wielkość ekranu przy sygnale SD i odległości 2 m od fotela to 32" ( 37" do HD ) . Z wyprowadzeniem dżwięku ( w analogu ) z TV jest problem - wiele odbiorników nie ma tej możliwości . Co do 100Hz i fullHD to myślę że warto dopłacić , tym bardziej że nie kosztuje to aż tak wiele a przy okazji dostaje się inne profity ( np. 10-bit panel zamiast 8-bitowego ) .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME