Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zavoli PAN - czym zastąpić.

26 Wrz 2010 15:52 6015 10
  • Poziom 25  
    Witam.

Coraz więcej wskazuje na to, że życie moich PANów dobiega końca. Ponieważ jeden kosztuje 160zł (inni producenci za tą cenę oferują całą listwę) pytam, czy mogę te wtryskiwacze czymś zastąpić..czy lepiej nie, uznać, ze są warte tej ceny i kupić nowe takie same?

Kilka słów o tym, co pod maską, pewnie ułatwi:
    Skoda Fabia 2005
    silnik 1,2 HTP 40kW
    wtryski Zavoli Pan
    komputer Zavoli Zalisei
    Reduktor Zeta N
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Listwa Matrix HD344 + przejściówka.
  • Poziom 20  
    Magic Jet pasują bez przejściówki, i są tanie jak padną, chociaż mam auta ponad 70tkm i chodzą.
  • Poziom 25  
    OK dzięki za odpowiedzi. A co z PANami? Czy są warte 160pln za sztukę? Bo słyszałem o nich różne opinie.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    nie nie są tego warte , są megawolne . Matrixy biją na głowę w każdym parametrze , a magiki równie dobrze sobie poradzą w cenie niewiele wyższej od jednego PANa nie ustępując im żywotnością
  • Poziom 25  
    Dzięki. Skłaniam się do tych magików :) Tylko czy komputer Zavoli mi je łyknie?

Teraz na jałowym otwiera wtryski na 6ms, pewnie dlatego, że pan PAN 3ms się otwiera 1ms wtryskuje a 2ms się zamyka :p Jak podłącze za szybki wtryskiwacz (tzn taki jakiego soft sterownika nie ma ) to będzie mi zalewało silnik?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    nie istnieje problem zbyt szykich wtryskiwaczy :D, do magików wybieramy mapę matrix . Ściągnij (plik na końcu listy)najnowszy soft wersji 6 w pełnej wersji działający bez klucza, reprogramuj firmware do najnowsej wersji 27, a po zamontowaniu magic jetów ustaw typ matrix
    http://www.autogassystem.pl/zavoli/pliki_z.htm
  • Poziom 2  
    a jak ja mam sterownik zavoli alisei n i mam w aucie teraz matrix 544 to mogę go zastapić magic jetem? w sterowniku mam do wyboru wtryskiwacz matrix, zavoli, zavoli 2, PAN. co wybrać w sterowniku żeby magic jet śmigał?
  • Poziom 34  
    napisałem post wyżej
  • Poziom 2  
    Witam, kilka dni temu w renault megane 1.6 16V gdzie mam sekwencje na sterowniku zavoli alisei n zmieniłem popsutą listwę matrix xj544 na magic jet, nie zmieniałem ustawień w programie. Ustawienie wtrysków w sterowniku pozostalo na matrix i samochodzik jeździ bardzo dobrze.