Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pavilion dv7-3015ew wylacza sie zaraz po wlaczeniu

goodvsbad 26 Wrz 2010 16:05 8441 11
  • #1 26 Wrz 2010 16:05
    goodvsbad
    Poziom 10  

Posiadam laptopa pavilion dv7 ,wszystko bylo z nim ok do ostatniego momentu kiedy chcialem go wlaczyc ,włącza sie na ulamek sekundy po czym wylacza sie sam.Kiedy probuje go uruchomic zapala sie dioda od zasilania ,dodatkowe przyciski itd ,slychac wiatraczek od procesora ,ale pozniej wszystko gasnie, nawet nic nie zdazy sie wyswietlic na ekranie.Rozkrecilem obudowe wyjalem :dysk, pamiec, karte wifi ,bluetooth i tez nic ,ciagle tak samo .Pomyslalem ze moze to monitor wiec odlaczylem i wciaz to samo.Do plyty jest tylko podpiety wlacznik ,procesor wiatrak i tez nic .Czy winny może byc procesor czy wystepuje jakies spiecie na plycie glownej ?Dodam ze procesor to AMD turion i ze laptop nigdy mi nie upadl. Prosze o pomoc

0 11
  • Pomocny post
    #2 26 Wrz 2010 16:08
    SHOT-COMP
    Poziom 14  

Przegrzanie i odlutowanie chipsetu bądź grafiki

1
  • #3 26 Wrz 2010 18:55
    goodvsbad
    Poziom 10  

Jesli to przegrzanie albo odlutowanie ,to jakie sa koszty naprawy plyty

0
  • #5 26 Wrz 2010 22:00
    goodvsbad
    Poziom 10  

Spoko wielkie dzieki

0
  • #6 08 Gru 2010 21:56
    therror
    Poziom 13  

Witam

Mam laptopa hp pavilion dv7-3015ew od ok. roku.
    Ostatnio zauważyłem że zaczął dziwnie pracować, tzn mocniej grzał się. Zrobiłem mu natychmiast podstawkę.
    Potem raz nie chciał się uruchomić - pomogło wyjęcie baterii.

Teraz wcale się nie uruchamia. Po ok 2 sekundach od uruchomienia samoczynnie wyłącza się i słychać tylko takie pyknięcie z głośników.
    Wyjmowałem baterię, uruchamiałem z zasilaczem i bez i cały czas to samo.

Czy to ten sam problem ? Bo objawy są chyba identyczne

0
  • #7 09 Gru 2010 16:21
    axim3
    Poziom 9  

Witam , tak na 99% przegrzał się układ grafiki.

naprawa jak pow od 150 do 220 zł brutto.

pozdrawiam

0
  • #8 09 Gru 2010 18:20
    therror
    Poziom 13  

ok, dzięki za info. Komputer jest jeszcze na gwarancji.
    Czy jest to usterka powstała z mojej winy ? Dodam, że laptop, nigdy nie leżał włączony na kolanach, kocu itp tylko zawsze na biurko i na podstawce.

0
  • #9 12 Gru 2010 18:25
    therror
    Poziom 13  

Jeszcze jedno - co może być przyczyną tej usterki ?

0
  • #10 19 Sty 2013 11:52
    foggy_baca
    Poziom 11  

Jak się rozwiązał problem z Waszymi laptopami, też mam taki kłopot. Była to wina grafiki? Czy coś z zasilaniem?

0
  • #11 19 Sty 2013 16:06
    sk1977
    Spec od komputerów

Przerobiłem tych płyt trochę... w żadnym nie było problemu z grafiką (być może to przypadek...). Stawiałbym na przetwornicę 1.2V - to standardowa wada tej platformy. Poza tym problemem odklejają się jeszcze podstawki procesora i mosty północne.
    Ale jeśli wyłącza się po 1-2 sekundach - na 99% problem stanowi przetwornica 1.2V.

0
  • #12 07 Lut 2013 15:05
    maciek9469
    Poziom 1  

Proponuję rozkręcić cały laptop. Z tym modelem jest dużo roboty. Przyczyną samoczynnego gasniecia jest wysoka temperatura procesora więc należy wymienić paste termoprzewodzaca i całe chłodzenie wyczyścić najlepiej sprezonym powietrzem. Koszt pozbycia całej usterki nie przekracza kwoty 50zł. więc się opłaca. polecam sam sprawdziłem na swoim i działa jak nowy. :)

0