Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INDESIT WISL 105 wymiana fartucha

sitekplock 26 Wrz 2010 18:08 9405 12
  • #1 26 Wrz 2010 18:08
    sitekplock
    Poziom 8  

witam.
    jak w temacie proszę o wskazówki dotyczące wymiany fartucha.
    Czy trzeba wyjmować bęben czy może jest łatwiejszy i szybszy sposób na wymianę. pozdrawiam

3 12
  • Pomocny post
    #2 26 Wrz 2010 20:02
    krzysiekl
    Poziom 22  

Witam. nie trzeba wyciągać zbiornika, zdjąć opaski z drutu, najpierw tą na zewnątrz w rancie fartucha,później drugą (po jego zdjęciu z brzegu obudowy) i ,,zawinięciu"do wewnątrz fartucha będzie widoczna- montaż odwrotnie.

2
  • #3 26 Wrz 2010 21:42
    sitekplock
    Poziom 8  

rozumiem ze ta pierwsza jest widoczna po zdjeciu gornej obudowy bo po otwarciu drzwiczek nie widze.

5
  • #4 27 Wrz 2010 18:10
    sitekplock
    Poziom 8  

ok juz to zrobilem gorzej
    teraz droga powrotna :D nie moge poradzic zobie z pierwsza sprezyna bardzo ciasna i ucieka na boki jakis sposob na nia jest??????????? bo mnie krew zalewa

0
  • #5 27 Wrz 2010 18:22
    adamkaplon
    Poziom 12  

pomogą dodatkowe dwie ręce, które przytrzymają :)

2
  • #6 27 Wrz 2010 18:41
    sitekplock
    Poziom 8  

ok zrobione ,tylko niepokoi mnie jedna rzecz, wczesniej nie zwrocilem na to uwagi czy 4 otwory male ( trzy symetrycznie rozstawione) i jeden wiekszy prostokatny w dole fartucha to standard czy moze fartuch mi sie jakos odwrocil podczas 5letniego uzytkowania i te otwory moze musza byc w gornej czesci gdzies..., zrobilem fotki moze mi jakos pomozecie

INDESIT WISL 105 wymiana fartucha INDESIT WISL 105 wymiana fartucha

0
  • #7 27 Wrz 2010 20:19
    adamkaplon
    Poziom 12  

tak, to normalne, takie dziurki przelewowe żeby w fartuchu nie zalegała woda i nie powodowała jego gnicia

1
  • #8 27 Wrz 2010 20:23
    sitekplock
    Poziom 8  

ok a gdzie ona odplywa nie na podloge bo patrzac na to to otworyc wychodza pod beben

0
  • #9 27 Wrz 2010 20:40
    adamkaplon
    Poziom 12  

tymi otworkami wlewa się z powrotem do bębna, możesz być spokojny ! tak ma być, z tymi otworkami jest wszystko OK ! pozdrawiam !

1
  • #10 27 Wrz 2010 20:42
    sitekplock
    Poziom 8  

ok to gdzie szukać przyczyny ciekniecia w wezu odplywowym ktory prowadzi od bebna do rury odplywowej czy moze gdzies jeszcze indziej?

ok opowiem historie od poczatku moze to wam cos da:

podczas prania okazalo sie ze woda ktora dobierala pralka nie nadazala splywac przez kieszen szuflady pobierajac jednoczesnie z niej prosze i zauwazylem ze cieknie spod niej. zatrzymalem pralke i wyjalem szuflade przeczyscilem wyloty z niej wszystkie(ostro byly zaje,...ane) :D ponownie wlaczylem pralke i troche wody jeszcze spod pralki wyplynelo. teraz tak czy to byly pozostalosci z tego ciekniecia sprzed czyszczenia szuflady czy moze inny wyciek, bo moze woda podczas tego co nienadazala przeplywac przez szuflade gdzies sie zebrala i podczas plukania i wirowania resztka splynela......

0
  • #11 27 Wrz 2010 20:48
    adamkaplon
    Poziom 12  

to może być pęknięty właśnie ten wąż, może cieknąć również z pompki, trzeba włączyć pralkę na pranie i przy pomocy latarki obserwować z kąt dokładnie cieknie ! powodzenia !

0
  • #12 27 Wrz 2010 21:07
    sitekplock
    Poziom 8  

bede obserwowac i informowac co sie dzieje wlasnie wlaczylem pralke na razie jest wszystko ok.pozdro

1
  • #13 28 Cze 2013 21:50
    iwan00
    Poziom 10  

Mam pytanie, czy całą wymianę fartucha można przeprowadzić bez zdejmowania płyty czołowej? Jest tam wystarczająco dużo miejsca żeby założyć "wewnętrzną" sprężynę?

Dzięki
    Paweł

2