Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Flash z SMARTGPS SG320 - program DiskRW

jaceks16 26 Sep 2010 18:17 6456 11
    jaceks16
    Level 10  
    Witam !!
    Potrzebuję aby ktoś zrobił obraz flasha programem DiskRW z modelu SG320.

Wszystko to po to bo trafiła mi się ta nawigacja z inną elektroniką i żaden firmware nie pasuje w 100%.

Wgrywane było z Manty (wszystkie modele), Telesystem'a, CarTreka 600, NDriva G400 i G50, no i niby oryginalne z tego modelu, ale znikała karta pamięci z systemu po resecie, albo ekran był przesunięty, albo wisiała na ekranie startowym.

Z tym co posiadam do Smart'a ekran jest przesunięty i karta po pierwszym uruchomieniu i przełączeniu on/of nie pojawia się ponownie

Jedynie jako tako działa do z Navii NV35, ale ekran delikatnie migocze i jest to wkurzające.

Dlatego proszę aby ktoś zrobił mi obraz flasha i podesłał linka.

Przyda się tego jak najwięcej.

jeśli ma ktoś gotowe firmware to również miło widziane pozdrawiam.
    Pontikos
    Level 38  
    1. ZABAWY takie jak proby wgrywania firmware z innych modeli urzadzen to tak jak lanie ropy do malucha - bo wszystkie diesle na tym jada i jest ok ;) Jak sam zauwazyles - sa inne drivery do chociazby LCD. Mozesz nawet takimi zabawami trwale uszkodzic urzadznie.

2. firmware oczywiscie mam -zamieszczam - inne znajdziesz na moim Chomiku. Sugeruje klikniecie "pomogl" gdy ruszy :)
    dvd79
    Level 14  
    Pontikos wrote:
    1. ZABAWY takie jak proby wgrywania firmware z innych modeli urzadzen to tak jak lanie ropy do malucha - bo wszystkie diesle na tym jada i jest ok ;) Jak sam zauwazyles - sa inne drivery do chociazby LCD. Mozesz nawet takimi zabawami trwale uszkodzic urzadznie.

2. firmware oczywiscie mam -zamieszczam - inne znajdziesz na moim Chomiku. Sugeruje klikniecie "pomogl" gdy ruszy :)

Pontikos, potrafisz tylko krytykować i na dodatek nic nowego nie zaproponowałeś.
    plik który zamieściłeś można ściągnąc z mojego chomika albo z zaprzyjaźnionego.
    te firmware niestety nie pasuje.

jak jesteś taki mądry to ugotuj roma który zadziała. ja próbowałem na podstawie roma z Navii NV35 i któregoś roma z Manty. niestety karta nie była widoczna w systemie.

to tyle z mojej strony. powodzenia w gotowaniu.
    Pontikos
    Level 38  
    dvd79 - Ja bardzo CENIE to co robisz, przygotowujesz i zamieszczasz. Przyznaje, korzystalem pare razy z Twoich prac. Sam b. dlugo mialem a701 i tez bawilem sie w gotowanie ROM-u do niego - glownie na podstawie materialow od ElMinistra (pdaclub.pl - b. rozbudowane i pomocne watki)

Ze swej strony skrytykowalem wgrywanie "czegokolwiek" jesli chodzi o firmware, na zasadzie - "moze zadziala". Nie wydaje mi sie to metoda ani profesionalna, ani bezpieczna. Twierdze tak z doswiadczenia - miesiecznie trafia do mnie kilka urzadzen w ten sposob USZKODZONYCH -dlatego nie krytykuje, a ostrzegam.

Na moim chomiku (gps-backup) staram sie zamieszczac wszystkie ROM-y / Firmware dostepne dla mnie - w tym takze sg320 - przyznam ze go osobiscie nie testowalem - powiedz prosze, na jakiej podstawi oceniasz, ze nie bedzie on pasowal do urzadzenia kolegi jaceks16 ?

Z drugiej strony zauwaz - ja przestrzegam i udostepniam oprogramowanie ktore wg. mnie jest odpowiednie - Ty krytykujesz i wyrzucasz, NIE UDZIELAJAC pomocy. Tym razem oczywiscie.
    dvd79
    Level 14  
    Pontikos wrote:
    powiedz prosze, na jakiej podstawi oceniasz, ze nie bedzie on pasowal do urzadzenia kolegi jaceks16 ?

a na takiej podstawie że sam mu to podesłałem i próbowałem odpalić. okazało się że hardware jest inne.

a co jeszcze to to że w ten sposób nie uśmiercisz żadnej nawigacji. nie wiem czy widziałeś temat "Firmware do Manty" na stronie my-navia. jest mojego autorstwa. zresztą staram się pomagać ludziom z tamtego forum podsyłając tymczasowo romy z innych nawigacji.

btw. dopiero teraz się dowiedziałem że zaprzyjaźnionym chomikiem jest właśnie twój chomik.

Dodano po 4 [minuty]:

Pontikos wrote:
    Ze swej strony skrytykowalem wgrywanie "czegokolwiek" jesli chodzi o firmware, na zasadzie - "moze zadziala".

Powiem ci że mam mantę GPS060 która służy jako królik doświadczalny. I póki nie ruszam NBoot'a i Eboot'a można wgrać w nawigację co ci się podoba i jej nie uwalisz.
    Pontikos
    Level 38  
    No coz - prosze wybaczyc - moj Duch Swiety nie zdazyl mi na czas nakablowac, ze kolega jaceks16 probowal takze romu sg320 przyslanego przez dvd79 - no bo po co o tym napisac na forum? :) Sam Autor przeciez to wie.

jaceks16 - mozna napisac "z INNA elektronika" - oczywiscie liczac na to, ze tysiac osob rzuci sie do zgrywania zawartosci kosci ze swych sg320 - ZAMIAST podania chocby symbolu PCB plytki - a Ty bedziesz tak sobie siedzial i wgrywal je po kolei jak ten swistak? :)

Na jakiej podstawie twierdzisz ze jest INNA - chyba nie na tej, ze firmware nie pasuje? A po czym poznamy przed zgraniem ze to WLASNIE TA? ;) Tusze ze wlasnie po oznaczeniach - plytki, kosci, S/N, itp. To Forum TECHNICZNE - nie wystarczy podac ze elektronika jest "inna". Niezbedne sa informacje TECHNICZNE.

dvd79 - ja o "bootach" wiem, ale 99% uzytkownikow uwala np. GoClevery wgrywajac jak leci - bo symbol sie zgadza. ;) Sam sie przez kilka tygodni meczylem, zanim softwareowo dobralem boota ktory raczyl ruszyc na uwalonym w ten sposob przez kogos a701.
    dvd79
    Level 14  
    Pontikos wrote:
    oczywiscie liczac na to, ze tysiac osob rzuci sie do zgrywania zawartosci kosci ze swych sg320 - ZAMIAST podania chocby symbolu PCB plytk

i tysiąc osób będzie rozkręcać swoje urządzenia żeby poznać jakią wersję PCB mają, na dodatek na gwarancji...
    Pontikos
    Level 38  
    Zaproponuj wiec rozwiazanie ktore umozliwi jednoznaczna identyfikacje "innej elektroniki", tak, by kolega jaceks16 mogl ja zastosowac.
    dvd79
    Level 14  
    Pontikos wrote:
    Na jakiej podstawie twierdzisz ze jest INNA - chyba nie na tej, ze firmware nie pasuje?

jak pewnie wiesz, albo i nie, firmware dla tego typu urządzeń jest pisane pod konkretny sprzęt. to nie windows xp który znajdzie sobie sterowniki !!!

także jak po wgraniu firmwar'a do SmartGSM GS320 zobaczysz przesunięty obraz i znikającą kartę SD po resecie to coś chyba nie halo ze sterownikami?! znaczy to że hardware jest zmienione/inne/zmodyfikowane przez producenta/i co tam innego sobie wymyśl.
    Pontikos
    Level 38  
    Wybacz, ale obawiam sie ze piszesz troche nier na temat , wyrywajac cytaty z kontextu :) Pisalem (w pierwszym poscie), ze "Jak sam zauwazyles - sa inne drivery do chociazby LCD" - oczywiscie zaszyte w Firmware wlasnie, dedykowanym dla KONKRETNEGO sprzetu - w tym wyswietlacza. Mowiac prosto - wyswietla jak wyswietla, bo nie ten driver w firmware.

BTW, w rom 2.0 - 3.0 to nie driver w firmware tak do konca byl chyba winny miganiu ekranu jak e CGA - byl softwareowy fix do tego :)

Nadal nie podales alternatywnej do mojej, koncepcji identyfikacji "innej elektroniki". Osobiscie uwazam ze ew. metoda "prob i bledow" jest malo efektywna, nie wspominajac o profesionalizmie :)
    dvd79
    Level 14  
    Pontikos wrote:
    Zaproponuj wiec rozwiazanie ktore umozliwi jednoznaczna identyfikacje "innej elektroniki", tak, by kolega jaceks16 mogl ja zastosowac.

nie ma takiej możliwości. wersja firmwara (albo menu) w niektórych urządzeniach zaszyta jest w rejestrze.

więc w jednym fw. może siedzieć sterownik Sharp'a a w innym innego producenta, a wersja będzie ta sama. nawet PCB może być w tej samej wersji.

przyznam się że miałem jak narazie dwa przypadki że seryjne firmware nie pasuje do sprzętu (Manta GPS-070 no i własnie SmartGPS SG320)
    dvd79
    Level 14  
    dzięki wszystkim za pomoc. zainteresowanie tematem było... jak widać powyżej.
    firmware leży już u mnie na chomiku pod nazwą SmartGPS SG320 v3.rar.

pozdrawiam.

do admina. temat można zamknąć.