Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

likwidacja szkody z OC sprawcy na aucie zabytkowym

stary colos 26 Wrz 2010 20:18 2246 4
  • #1 26 Wrz 2010 20:18
    stary colos
    Poziom 9  

Witam
    Miałem dzisiaj małą kolizję.
    Mój problem polega na tym , że jechałem moim "dziadkiem" czyli mercedesem z 1973 roku , którego gruntownie odbudowałem (na oryginalnych częściach )i zarejestrowałem jako zabytek.
    Czy może ktoś ma doświadczenie lub informację w jaki sposób towarzystwa ubezpieczeniowe kalkulują takie szkody?
    Żaden program ( audatex , eurotax ) nie ma arkusza do kalkulacji szkód na autach zabytkowych.
    Z kolei wartość takiego auta jest mocno zróżnicowana w zależności od stanu.

0 4
  • #2 29 Wrz 2010 22:17
    vogelek1
    Poziom 13  

Wydaje mi się, że można wezwać biegłego rzeczoznawcę który wyceni wartość auta co do stanu pojazdu przed kolizją minus szkoda. Warto mieć stosowne wyceny części poszczególnych np: jakiejś renomowanego serwisu samochodowego produkującej części nadwozia.

1
  • #3 30 Wrz 2010 20:08
    eltron
    Poziom 26  

Pierwsza sprawa - jakie uszkodzenia powstały, jak ubezpieczyciel wycenił szkodę. Druga sprawa - tylko biegły rzeczoznawca wynajęty przez Ciebie na rachunek imienny ( ubezpieczyciel w razie rozprawy bądż ugody ma Ci to zwrócić ), albo fakturę, 3 sprawa - prawnik, 4 sąd. Ale najpierw musisz postarać się o ugodę. Mają wrócić Ci wszystkie koszty powstałe w wyniku kolizji. Materialne i osobowe. Jeżeli nie chcą, swoich praw dochodzisz w sądzie - z góry masz wygraną.

0
  • #5 28 Mar 2011 08:18
    stary colos
    Poziom 9  

Dziękuję wszystkim za porady.
    Problem pomogła mi rozwiązać lokalna firma zajmująca się profesjonalną renowacją zabytkowych samochodów.

0