Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumienki i wzmacniacze do pubu

jaiz 26 Sep 2010 20:49 1197 5
 • #1
  jaiz
  Level 10  
  Witam,
  Potrzebuję 4 par kolumienek do nagłośnienia pubu; na parę mogę wydać około 400 zł. Upatrzyłem sobie na razie takie oto wynalazki:
  1) STX f-110
  2) Heco Victa 200
  3) Magnat Monitor Supreme 100 lub 200
  4) Magnat symbol pro 110
  5) Reloop Control Four Fidelity

  Budżet jest jaki jest i cudów się nie spodziewam po żadnych z w/w ale może ktoś coś z tego słyszał i jest w stanie coś podpowiedzieć? Ewentualnie może coś innego - przy czym używki raczej odpadają.

  Zamierzam to napędzić dwoma wzmacniaczami - po 2 pary na jeden wzmak. O ile kolumienki musza być nowe to wzmacniacze mogą być używane i tutaj też będę wdzięczny za podpowiedzi - jeśli zmieszczę się w 1600 zł za kolumny to na 2 wzmaki zostanie mi jakieś 700-800 zł.

  Z góry dziękuję za pomoc.


  Można prosić o przestrzeganie p.10.9 Regulaminu?
  (dj-MatyAS)
 • #2
  bart1986
  Level 18  
  Heco Victa 200 będą grały ładnie to dobra firma ale nie wiem czy za 400 zł nowe da się kupić oni się dość cenią.A czemu 2 wzmacniacze? Nie lepiej jeden z 4 wyjściami na głośniki?(czy każda para ma grać inna muzykę w 2 różnych pomieszczeniach?)Doprowadzenie tego samego sygnału(np z tv) do 2 różnych wzmaków może być małym problemem.Co do wzmaka myślę że, z heco ten TECHNICS SU-810 powinien dać rade 2x80 rms (heco maja chyba 60) koszt na allegro ok 250 zł
 • #3
  jaiz
  Level 10  
  Heco 200 znajdę do 400 za parę, ewentualnie dołożę te kilkadziesiąt złotych. Chociaż wolałbym taniej - stąd m. in. pytanie o stx f-110 i pozostałe, wymienione, wynalazki.
  Do tej pory stosowałem kolumny podstawkowe Tawo i pozostałbym przy nich gdyby nie zwinięcie działalności przez tę manufakturę (wiem jaką miały opinię ale w warunkach pubu sprawowały się dobrze a jakość dźwięku była wystarczająca).

  Żadnych kolumn z w/w nie miałem okazji słyszeć stąd też pytanie. Za wszelkie uwagi i sugestie będę niezmiernie wdzięczny.

  Układ z 2 (i więcej) wzmacniaczami napędzającymi po 2 pary kolumn jest mi znany od dawna i z powodzeniem stosowany w trzech działających pubach. Sygnały ze źródeł zewnętrznych (np.tv pod tuner, komputer pod cd) podpinam do jednego wzmacniacza i z niego rozprowadzam sygnał po kolejnych (np. z wyjścia tape rec głównego wzmacniacza do wejść np. cd kolejnych). Dzięki temu na wszystkich wzmacniaczach jest ten sam sygnał a jednocześnie można ustawiać poziom głośności niezależnie dla każdych dwóch par kolumn.
 • #4
  bart1986
  Level 18  
  Tak naprawdę to każdy wpada pogadać spić piwo w pubie to raczej głośno się nie puszcza muzyki a na "jakość" też nie zwracają uwagi najtańszy sprzęt powinien podołać. Jeżeli martwi cię jakość głośników to myślę że, przy cichej muzyce nie ma prawa się nic uszkodzić w najbliższym czasie.A ten technics co podałem do awaryjnych nie należy.
  ps. stx będą na pewno lepsze od jakiś "no name" głośników.
 • #5
  jaiz
  Level 10  
  Chyba zaryzykuję i nabędę w ciemno STX f-110; teraz pytanie czym to napędzić.
  Czy np. Pioneery A-404R i A-339 dadzą radę napedzać jednocześnie po 2 pary tych STX-ów? Czy lepiej poszukać czegoś innego?
 • #6
  bart1986
  Level 18  
  Te pioniery to prawie to samo powinny starczyć bo i tak nie będziesz grał głośno a te stx to raczej 110 rms nie maja :)(kupił bym jeden podłączył 2 pary kolumn bo mają opcję a+b a jak nie bedziesz zadowolony zawsze możesz kupić drugi)