Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa obudowy laptopa LG E500

qn944 26 Sep 2010 21:26 5683 4
 • #1
  qn944
  Level 2  
  Jakiś czas temu zauważyłam że pęknęła obudowa przy zawiasie. Ponieważ jestem zielona w tym temacie, nie umiem za bardzo wytłumaczyć o co mi chodzi więc zrobiłam parę zdjęć... . Chodzi mi głównie czy idzie to naprawić, jeśli tak to gdzie ?
  Naprawa obudowy laptopa LG E500 Naprawa obudowy laptopa LG E500 Naprawa obudowy laptopa LG E500 Naprawa obudowy laptopa LG E500 Naprawa obudowy laptopa LG E500
 • Helpful post
  #2
  koliuk
  Level 24  
  Jaki to jest laptop? LG E500? Można by się pobawić w klejenie tego lecz to nie daje gwarancji, że to będzie trzymać, a wręcz pewne że nie będzie gdyż jest to miękkie tworzywo.

  Nie są to ogromne koszta więc myślę iż warto by wymienić pęknięte elementy tzn. ramka matrycy i klape matrycy. Koszt pierwszego to około 20zł, a klapy około 60-100zł około. Około gdyż nie znam cen wszystkich części laptopów i ceny mówię orientacyjnie.

  Ten model laptopów ma coś w sobie w tymi zawiasami bo nie pierwszy raz spotykam się z pęknięciami w tym miejscu.

  Naprawić to można w serwisie no chyba że na własną rękę można próbować :)
 • #3
  marcopolo2k
  Level 14  
  Ja takie rzeczy naprawiam lutownicą z niską temperaturą. Nadlewam innym plaskikiem i potem piłuję. W tym przypadku jest gorzej, bo zawias ma straszna siłę. Polecałbym podłożyć blaszkę, która mocowałaby zawias dalej na większej powierzchni.
 • #4
  KAPSEL_17
  Level 10  
  Dołączę się do kolegi. Może ktoś orientuje się gdzie można dostać taką obudowę, jakieś sklepy, hurtownie. Wiem ze mam szukać na allegro i ebayu. Ale zależy mi na czasie.
 • #5
  qn944
  Level 2  
  Ja oddałam laptopa do naprawy. Znalezienie matrycy zajęło ponad 2 miesiące. Trzeba uważnie śledzić allegro.