Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner szerokopasmowy

19 Wrz 2004 12:00 12009 23
  • Poziom 14  
    Witam kolegów !!!
    Mam jedno pytanko. Gdzie można kupić skaner ze Świata Radio ? I ile on kosztuje.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 36  
    Trochę w nawiązaniu do Twojego postu:

Swego czasu pod adresem http://www.ruslat.wm.ru (niestety coś ostatnio nie działa :( ) można było ściągnąć świetny program-skaner "FR-Radio" do komputerowych kart TV wykorzystujących głowicę zainstalowana na karcie. Zakres odbioru: 64Mhz-800MHz, płynnie, bez żadnych przerw w paśmie. Minus ten, że działa tylko w FM. Ale czasami można coś ciekawego złapać ;-) . Wygląda jak na screenach dołączonych. Nie wiem, może jeszcze da się go gdzieś znaleźć w necie?

------------------------------
    Dopisane:
    Znalazłem, można ten skaner ściągnąć stąd --> http://ruslat.hotbox.ru/FM/FMRadio_en.htm
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 14  
    Dzięki za link. A niewiesz może kto ma jakieś tanie karty telewizyjne na sprzedaż ?
  • Poziom 15  
    Trabi napisał:
    Trochę w nawiązaniu do Twojego postu:

Swego czasu pod adresem http://www.ruslat.wm.ru (niestety coś ostatnio nie działa :( ) można było ściągnąć świetny program-skaner "FR-Radio" do komputerowych kart TV wykorzystujących głowicę zainstalowana na karcie. Zakres odbioru: 64Mhz-800MHz, płynnie, bez żadnych przerw w paśmie. Minus ten, że działa tylko w FM. Ale czasami można coś ciekawego złapać ;-) . Wygląda jak na screenach dołączonych. Nie wiem, może jeszcze da się go gdzieś znaleźć w necie?

------------------------------
    Dopisane:
    Znalazłem, można ten skaner ściągnąć stąd --> http://ruslat.hotbox.ru/FM/FMRadio_en.htm

a ja mam takie pytanko jaka trzeba kupic karte telewixyjna zeby to dzialalo?
  • Poziom 36  
    Teoretycznie powinien działać z każdą karta opartą na BT848/878. Ja mam 'Aver-Media' i działa świetnie.
  • Poziom 28  
    rejas jest tego sporo na Allegro za ok 50 -60 zł. Trabi a odbiór jest dobry? Czy porównywałeś z jakimś skanerem itp? Zaciekawił mnie ten sposób wykorzystania karty TV.
  • Poziom 27  
    skaner ze swiata radio widzialem na allegro zmontowany i uruchomiony cena i ile pamietam 490zl
  • Poziom 36  
    Jap napisał:
    ...a odbiór jest dobry? Czy porównywałeś z jakimś skanerem itp? Zaciekawił mnie ten sposób wykorzystania karty TV.

Czy dobry? Trudno mi powiedzieć. Pracuje tylko w FM, więc np. odbiór pasm lotniczych jest nieciekawy - pracują w AM. W porównaniu ze skanerem z prawdziwego zdarzenia, to tu nie ma wogóle co porównywać :D - to nie ta klasa. Kłopot jest tylko z przełączaniem anten, bo na pasmie 60MHz do ok.110MHz ciągnie z anteny radiowej (w tunerze: TV+FM) a powyżej już trzeba przełożyć antenę do gniazdka TV; taka niedogodność.
    Druga sprawa, przydała by się antena z prawdziwego zdarzenia na konkretne pasmo, bo u mnie podłączony jest tylko kawałek kabla :) .
  • Poziom 17  
    Cześć . Jest już wersja 2.2 skanera ze Ś.R. Ta wersje ma :
    -odbiór AM
    -odbiór FM+WFM
    -nowe kroki przestrajania 6,25Khz i 12,5Khz
    -poszerzenie odbioru od 25Mhz-860Mhz
    -obsluge "cyfrowej galki"- impulsatora
    -komunikacje z PC przez port RS232 i sterowanie odbiornikiem z poziomu PC
    Skaner możesz zamówić u zmac(malpa)poczta.onet.pl
    Koszt 300 zł plus elementy we własnym zakresie około 80 zł
  • Poziom 19  
    Mam kartę, mam antenę i mieszkam w odległościach optycznych od anten służb mundurowych pogotowie- 50 metrów, policja 500metrów, straż 500 metrów, zobaczymy co sięuda ściągnąć, potestujemy...
    Niestety jakieś dziwne objawy pod XP. Karta Prolink (PLAY TV PRO BT 878P+ W/FM) Nie da się ustawić innej częstotliwość jak 95,75MHz...
    Ktoś to uruchamiał pod XP HE SP2?
    Myślę że to wina innego układu karty...
    Może ma ktoś cośna tą kartę?
  • Poziom 26  
    Trabi napisał:
    Czy dobry? Trudno mi powiedzieć. Pracuje tylko w FM

No właśnie, przecież karty TV pracują z szerokim FM (WFM), zaś stacje radiokomunikacyjne z wąskim FM (NFM) - czy dobrze mówię? Więc dobrze, że w ogóle coś słychać...
  • Poziom 24  
    U mnie temu programowi odbija jak by ktoś ciągle klikał na przycisk "1" - kilka razy na sekundę.
    Poradzcie coś!
  • Poziom 19  
    Po walkach w menu (nacisnąć na panelu prawy klawisz myszy) udało mi się jako tako to ustawić, ale oprócz lokalnych stacji FM i kilku niezydentyfikowanych "ćwierkań" w kilku znanych czestliwościach cisza...
    Ale będę walczył.
  • Poziom 14  
    Witam!

A czy da sie skonowac czestotliwoscie za pomocą kary sieciowej????
  • Poziom 11  
    witaj, nie warto zawracać sobie głowy tym psełdo skanerem ze Świata Radio jest to jeden wielki szumo łap nie wart tych pieniędzy które za niego chce autor projektu.mam to g... zbudowane przez sp2qvx czyli nikt nie może mi powiedzieć że żle zmontowany bo autor buduje swoje dzieło najlepiej .
  • Poziom 11  
    AverTV Cardbus Plus da sie przerobic na "scaner" ?? Karta do laptopa na PCMCIA.
  • Poziom 28  
    Ludziska - dziś cena ręcznego skanera to ok 250PLN! I macie ciekawe częstoty pod ręką! Przy takiej cenie nie opłaca się konstruować czegoś na głowicach TV (chyba, że ma się rupieci pod ręką lub chce się mieć sprzęt zbudowany własnoręcznie) - bo ostateczny koszt będzie porównywalny ze sprzętem fabrycznym. ktoś wyżej pisał że trza wydać 490PLN za samoróbkę - dziś za taką kasę można wyrwać fajowy markowy skaner.

Zabawy w kartę TV w kompie przynoszą podobno mierne efekty - tym bardziej, że tam jest szeroki FM i strojenie popularnych głowic odbywa się ze skokiem 36kHz - więc kapkę za dużo.

Kupujta/budujta skanery - to super frajda! :)
  • Poziom 12  
    nie moge tesj strony otworzyć może jest inna pomocy
  • Poziom 1  
    No właśnie coś nie działa ta stronka :( Ma ktoś alternatywnego linka do tego programu ?

pardon, działający link znajduje się w pokrewnym temacie ;)
  • Poziom 20  
    sprawdzalem jak to dziala, karta jakis prolink i Uniden69xlt
    uniden - 152.200 - taxi slychac idealnie
    na karcie - sam szum.

na tej samej antenie.

nie warte zachodu.
  • Poziom 28  
    Jap napisał:
    Zabawy w kartę TV w kompie przynoszą podobno mierne efekty - tym bardziej, że tam jest szeroki FM i strojenie popularnych głowic odbywa się ze skokiem 36kHz - więc kapkę za dużo.

Jak się ma takie kulawe głowice to tak jest :)
    Trzeba sobie poszukać starych dobrych głowic hyperbandowych bez syntez częstotliwości wbudowanych do środka. Głowic, które mają tylko wbudowany preskaler w środku a sterowane są napięciowo z zewnętrznej syntezy częstotliwości lub napięcia.
    I niech się schowa czułość głowicy z karty tv względem takiej porządnej typowej głowicy z TV.