Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell 2407WFPb uszkodzona przetwornica

27 Wrz 2010 06:44 3645 4
  • Poziom 11  
    Uszkodzony był kondensator 100uf/450v ,bezpiecznik, mosfet, rezystor R670 i tranzystor smd Q654 o symbolu ZA.Po wymianie cały czas uszkadza mosfet K3502 i rezystor R670 0,22om, nie ma zwarcia na mostku prostowniczym,transoptor tez nie ma zwarcia. Co może byc przyczyną takiego uszkadzania, nie ma zwarć na diodach i tranzystorach.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    A sprawdzales uklad scalony przetwornicy czy jest dobry ??
    Masz schemat tego monitora lub samego zasilacza ??
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Monitor podłączaj do testów za pomocą żarówki np. ok. 75W wpiętej w szereg z monitorem powinna rozbłysnąć i zgasnąć przy poprawnie działającym układzie – można podłączyć wprost do sieci. Świecenie żarówki pełną mocą oznacza zwarcie w układzie przetwornicy- szukaj dalej usterki. Ten sposób pozwoli oszczędzić trochę na częściach:) Co do usterki to jak pisał napisał Richi układ przetwornicy do wymiany. Zrób zdjęcia płytki zasilacz.
  • Poziom 11  
    Niestety nie mam schematu ,układ IC651 jest zamazany i niemożliwy do odczytania, ale w podobnych postach czytałem że to prawdopodobnie l6561, sprawdzałem miernikiem nie ma żadnych zwarć na tym układzie ale spróbuje go podmienić

Dell 2407WFPb uszkodzona przetwornica Dell 2407WFPb uszkodzona przetwornica
  • Poziom 11  
    Witam
    Wymiana układy L6561D zaowocowała poprawną pracą przetwornicy
    Dziękuję i Pozdrawiam