Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z akumulatorem w Nissan Almera n16

27 Wrz 2010 09:33 4097 6
  • Poziom 9  
    witam,
    Mam pytanie dotyczące akumulatora 55ah w almerze n16. Mianowice słuchałem radia przez 2 godziny mając przekręcony kluczyk w stacyjce i rozładował mi się akumulator. Wczoraj ładowałem 3 godz. i niestety dziś nie mogłem również odpalić auta. Czy muszę kupić w takim razie nowy akumulator? czy może trochę więcej jego podładować? Przypuszczam że do końca napewno mi się nie rozładował.

pozdro
  • Poziom 9  
    fabryczny akumulator czyli tyle ile samochód 9,
    lepiej ładować wyjęty akumaltor czy w samochodzie? jeśli wyjmę to poniosę dodatkowe koszty bo pozniej radio bedzie wołało o kod
  • Poziom 39  
    Ja doładowuję akumulatory w swoich samochodach bez ich odpinania, ale prostownik (ze względu na elektronikę w samochodzie) podłączam w takiej kolejności: najpierw prostownik podłączam do akumulatora, a następnie prostownik do sieci. Odłączam w odwrotnej kolejności.
    Akumulatora bym jeszcze nie przekreślał mimo jego ładnego wieku, dłuższe ładowanie mu nie zaszkodzi.
  • Moderator Samochody
    Jak prostownik jakiś automat to pewnie wogle nie ruszył nawet.
  • Poziom 9  
    po 3 h ładowania tym prostownikiem od razu zapalił. Następnego dnia rano natomiast już nie chciał zapalic
  • Poziom 10  
    Podejrzewam ze akumulator ładowałeś prostownikiem impulsowym a wcześniej doprowadziłeś akumulator do kompletnego rozładowania. Musisz jak najszybciej podładować go prostownikiem transformatorowym i żeby nie doprowadzić do zasiarczenia płyt bo wtedy będzie praktycznie po nim. Możesz tez podładować go prostownikiem pod warunkiem dostarczenia mu choćby na chwile napięcia 12v aby włączył się prostownik impulsowy. Potem doładuj go tym prostownikiem najlepiej do stanu pełnego naładowania jak najmniejszym prądem. Jesli nie przyniesie to rezultatu możesz kupić nowy akumulator.