Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BEKO DW450 ciągłe wypompowywanie wody po zakończeni

27 Wrz 2010 10:02 9611 11
  • Poziom 9  
    Zmywarka po zakończeniu programu mycia cały czas wypompowywyje wodę i na tym kończy sie problem, robi to cały czas, po wyłączeniu programu i zatrzaśnięciu drzwiczek pompa nadal pracuje po zmianie programu pompa nie przestaje pracować a zmywarka nie zaczyna nowego programu, z każdym programem jest tak samo, po wyłączeniu on/off i ponownym włączeniu problem nie znika, ciekawym obajawem było to że po powrocie z urlopu i włączeniu napięć na gniazdkach zmywarka wystartowała na nowym programie, ale już po zakończeniu programu w momencie ostatniego odpompowywania wody po suszeniu zmywarka znowu sie zawiesiłą. Co może być przyczyną takiego problemu, zmywarka nie jest moja mieszkam w wynajętym mieszkaniu, nie za bardzo chcę grzebać w tym bez przynajmniej podstawowej wiedzy na czym możę polegać problem i gdzie najpierw włożyć śrubokręty :D
  • Poziom 15  
    Najpierw to sprawdź filtr w zmywarce i całą drogę odpływu wody. Miałem podobny problem tyle, że z pralką, nie mogła nabrać ani wypuścić wody ponieważ okazało się, że rurki doprowadzające i odprowadzające wodę miały za mały przekrój, lekko się przytkały i pralka wariowała!
  • Poziom 9  
    Moja wina nie dopisałem dokłądniej, po zablokowaniu przełącznika i otworzeniu drzwiczek, i wlaniu hektolitrów wody pompa radzi sobie wyśmienicie, każdy z wlanych litrów wyrzuca w zastraszającym tępie
  • Poziom 42  
    A czy w zmywarce faktycznie jest woda? Czy tylko układ sterujący zwariował?
    Sprawdź hydrostat i ew. wężyki do niego idące. Przecież coś mosi powiedzieć układowi sterującemu że wody już nie ma. Jak nie ma tej informacji to będzie pompowała w nieskończoność.
  • Poziom 9  
    jak pisałem wyżej, zablokowałem przełącznik w klapie i przy otwartej wlałem wodę, więc woda jest, pompa wypompowywuje, jak udało mi sie raz ją uruchomić w trybie mycia, sprawdzałem czy woda jest nalana, wszystko było tak jak należy, myła, gżała, płukała... itd, problem sie pojawia po fazie suszenia, wtedy na chwilę załącza sie poma do odpompowania bóg wie czego, (w normalnym trybie trwa to z 10 sekund a po tym następuje pisk który powiadamia o skończonej pracy zmywarki) ale zakłądam że pozostałości po suszeniu skroplonej pary, albo pozostałości wody w obiegu, juto żonak bedzie w domku wiec będę mógł rozebrać maszyne i zerknąć na hydrostat, przejżę wszystkie rurki jakie są do przeglądnięcia przeczyszczę je i zobaczę co sie bedzie działo, wiec jutro powiadomie albo o udanej "naprawie" albo zadam kolejne pytania.... dziecko wzywa :D
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    raczej nie mam wycieku bo gdzie ta woda by wyciekała ?? to już sprawdziłem cała zmywarka jest sucha ani kropli wody poza miejscami w których powinna być, na zewnątrz jest suchutka, tak wiec zadam pytanie gdzie ta woda ucieka wężem do odpływu (trochę dowcipu rozumiem, wprowadzamy do rozmowy mechanikę kwantową, woda jest ale nie możemy wyznaczyć dla niej funkcji falowej....) . Za błędy przepraszam, tak tak zgadza sie mamy słowniki ale czasami po prostu lenistwo, mam papierek na to że mam poważne problemy z ortografią :D postaram sie drogi adminie :D lecz zgodnie z Twoją radą poszperam dokładniej, ale zastanawiam sie w takim razie dlaczego po zadziałaniu zabezpieczenia pompa uporczywie pracuje, po zatrzymaniu programu pompa tak samo działa, jakie zabezpieczenie i przeciwko czemu ma tutaj zadziałać, może trochę jestem już nie w temacie automatyki, ale jak pracowałem jako automatyk każde zabezpieczenie powodowało odłączenie całego układu sterowania dla jego ochrony.
  • Poziom 34  
    Zmywarka ma rodzaj tacy na dnie i tam też znajduje się czujnik napełnienia tacy może cały dół zmywarki wymaga czyszczenia.
  • Poziom 9  
    Witam rozebrałem ją i przeczyściłem węże, trochę były zapchane, ale nie tak żeby woda nie przepływała... rzeczywiście na dnie jest jakiś czujnik, lecz tam wody nie było, jako takiej tacy nie ma, jest po prostu korpus plastikowy, w którym znajduje sie filtr, do korpusu idzie wąż pompy .. no parę wężyków jest tam, jeżeli to jest ta dolna taca to ją w tym przypadku można wyczyścić od środka zmywarki, ale do rzeczy znalazłem problem, był nim jakiś styropianowy pływak przymocowany do dolnej części obudowy cały był zapaćkany i skleił sie, po dokładnym wymyciu, zmywarka zaczęła pracować, teraz pytanie do forumowiczów, co to może być, dochodzą do tego dwa wężyki i wychodzą trzy przewody, domyślam sie że może to być jakiś hydrostat czy coś w tym stylu, ale to cudo nie jest szczelne on sobie po prostu leży na dnie w plastikowej obudowie, składa sie z dwóch części miseczka (styropian) oraz wiatraczek coś w rodzaju pływaka (styropian)
  • Poziom 38  
    Ten styropian to zabezpieczenie aqua stop.
  • Poziom 34  
    To jest właśnie ten czujnik napełnienia ,,tacy" jak nazwałem to korytko na dnie zmywarki.
  • Poziom 9  
    ok czyli to było moje błędne rozumowanie w sprawie dna zmywarki, dzięki za okazaną pomoc, jak na razie sprzęt śmiga, ocaliłem landlorda przed dodatkowymi kosztami, powinien mnie zapłacić za wykonaną usługę, a co tu dużo mówić takie usługi tutaj są drogie :D mam nowy problem, ale z tym o na inną część forum :D