Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericson Xperia x10 mini pro - dual sim

27 Wrz 2010 10:43 8573 6
  • Poziom 8  
    Witam.
    Zwracam się z prośbą o udzielenie informacji w sprawie telefonu Sony Ericson Xperia x10 mini pro, a mianowicie czy w wymienionym modelu istnieje możliwość montażu adaptera dual sim. Czy model tego telefonu obsługuje adaptery dual sim i jaki typ takiego adaptera ewentualnie można zainstalować tzw, bez przycinania kart sim czy może adapter z przycinanymi kartami sim. Chodzi o obsługę karty sieci era która służyłaby jedynie do prowadzenia rozmów i korzystania z internetu, i jako druga karta sim sieci orange służąca tylko do wysyłania sms. Może istnieje możliwość rozwiązania tego problemu w jakiś inny sposób np klonowanie kart sim, chociaż z tego co wyczytałem nowych kart nie da się sklonować. Za udzielenie odpowiedzi i poświęcony czas z góry wszystkim dziękuję.
  • Poziom 22  
    Zapytaj sprzedawcy ,a na zdrowy rozum jak się zmieści dany adapter przy baterii i obsługuje ten system to będzie działał.
  • Poziom 8  
    Sprzedawca niestety nie wie ponieważ jest to nowy model telefonu wprowadzony do sprzdazy na początku roku 2010 i według sprzedawcy adapter nie był testowany na takim modelu. Dual sim w którym należy przyciąć karty według mojej oceny zmieści się obok bateri. Tylko pojawia się następujące pytanie czy takie adaptery działają w telefonach opartych na platformie Androit 1,6, może ktoś montował taki adapter na innym modelu telefonu z androidem.
  • Poziom 22  
    Tylko sprzedawca ci na to odpowie bo to jego produkt i on chce to sprzedać.
  • Poziom 8  
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi niestety jak napisałem wcześniej sprzedawcy twierdzą, że na tym modelu nie były testowane dual simy. Wniosek nie bardzo wiedzą co sprzedają. Obserwuję na allegro takie urządzenie:http://allegro.pl/adapter-dual-sim-2010-2-numery-2-instrukcje-opis-i1246785567.html. Nie wiem czy się sprawdzi ale poprostu chyba je kupię i przetestuję innego wyjścia nie ma. Ponadto obdzwoniłem wszelkie okoliczne punkty naprawy gsm niestety nikt nie potrafi odpowiedzieć na zadane pytanie a tym bardziej podjąć się montażu dual sim w telefonie. Fachowcy z tych punktów twierdzą, że system Androit nie obsluguje dual sim. Jak widać na tym forum temat podjęła tylko jedna osoba za co dziękuję wielu innych obserwuje i nikt nie potrafi udzielić odpowiedzi.
  • Poziom 34  
    Jak dla mnie to gdyby telefon obsługiwał ten adapter to z całą pewnością sprzedający by się tym pochwalił, gdy mówi że niewie to znaczy że nie. Tak samo jak na allegro z uszkodzonymi telefonami, Każdy sam się wyłączył niewiadomo dlaczego, niegrzebany, a jednak płyty to szroty których nijak nieda się postawić ;)
  • Poziom 8  
    Witam.
    Zamykam temat adaptera dual sim do Sony Ericson Xperia X10 mini pro.
    Problem rozwiązany telefon obsługuje adapter dual sim dwóch różnych operatorów sim 1 - era jako podstawowa do rozmów i sim 2 - orange do sms. Jest przy tym trochę zabawy, ale działa i powiedziałbym dość sprawnie,jedyny warunek to zastosowanie takiego modelu adaptera do którego trzeba przyciąć karty sim, jest to jedyne rozwiązanie z powodu bardzo małej ilości miejsca pomiędzy baterią a gniazdem karty sim w telefonie.
    Wszystkim którzy udzielili odpowiedzi na mój post dziękuję, tym którzy tylko przeczytali udzieliłem chyba dość jasnych wyjaśnień może ktoś z tego skorzysta
    Pozdrawiam:
    1967Mariusz