Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Sharp AL-1217 Nieprawid這we kopiowanie-drukowanie

motochrapek 27 Wrz 2010 12:10 1760 12
  • #1 27 Wrz 2010 12:10
    motochrapek
    Poziom 11  

Witam serdecznie i mam problem w SHARP AL-1217 polegaj帷y na z造m kopiowaniu oraz po nim wydruku i teraz na czym polega problem:

- Skanowanie i wydruk jest na pocz徠ku kartki tak w po這wie jasny, natomiast reszt tekstu wy瞠j czy ni瞠j jest ok w 100% pokrycie.

- Sprawdzi貫m toner jest w nim proszek i wygl康a na ok bez b喚d闚 itd.
    - Natomiast zauwa篡貫m tak jak by nadmiar proszku wysypuj帷ego si z tonera przy wa趾u i pojawia si nie raz na pocz徠ku kartki ale tylko w闚czas jak jest np: w這穎na pogi皻a czy zagi皻a kartka to przy zablokowaniu tak si sta這 a tak to wszystko ok.
    - Czy軼i貫m wa趾i oraz rolki niby ok.

Prosz o porad - pomoc w tym temacie mo瞠 kto co wie i potrafi rozwi您a ten problem.

Pozdrawiam

0 12
  • #2 27 Wrz 2010 13:04
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

Chcia豚ym ci pom鏂 ale nie wiem jak. Czytam i czytam i nic z tego nie rozumiem. Mo瞠 tak zwyk造m polskim j瞛ykiem by nam przedstawi sw鎩 problem.

0
  • #3 28 Wrz 2010 20:49
    seatt
    Poziom 19  

Ja r闚nie poprosz o replay.
    Um闚my si, 瞠by by這 pro軼iej:
    - sprawd czy urz康zenie kopiuje z szyby, czyli wykonaj kserokopi.
    - wydrukuj jaki dokument z komputera na tym urz康zeniu
    Por闚naj obie kartki i napisz co zaobserwowa貫.
    Pozdrawiam

0
  • #4 30 Wrz 2010 15:23
    motochrapek
    Poziom 11  

Witam i mo瞠 jako opisz inaczej, ale zamie軼i貫m fotki skanu i jego wydruku kopi wykonanej z tego urz康zenia to powinno pom鏂 w/w temacie.

Sharp AL-1217 Nieprawid這we kopiowanie-drukowanie Sharp AL-1217 Nieprawid這we kopiowanie-drukowanie

0
  • #5 30 Wrz 2010 17:01
    okiec
    Poziom 18  

Jak na moje oko b瑿en do wymiany.
    Napisz jaki kopiarka ma przebieg.
    Mo瞠sz jeszcze podmieni toner ale obstawiam jednak b瑿en.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 30 Wrz 2010 18:07
    motochrapek
    Poziom 11  

Witam serdecznie i tak naprawd to nie wiem, jak sprawdzi stan licznika ?. Oraz ten b瑿en gdzie dok豉dnie si znajduje ? czy chodzi o ten nast瘼ny wk豉d obok tonera z wa趾iem z gumy a w nim nast瘼ny wa貫k, jak by z aluminium koloru zielonkawego ( czy to jest ten b瑿en ? ).

I dos這wnie przed chwilk wyci庵a貫m toner a na prawie ko鎍u listwy metalowej by na niej proszek, tak od ko鎍a oko這 3-4 cm i chyba jest ona do zbierania - zgarniania przed wa趾iem.

I nie znam si za bardzo na kserokopiarkach, st康 moja nie wiedza na ich temat ale og鏊nie przy pomocy fachowych porad z pewno軼i dam rad i nie b璠zie problemu z napraw sprz皻u. Tylko gdzie mog naby w miar za rozs康n cen cz窷ci do tego modelu ?, mo瞠 przy okazji poprosz o jak捷 wskaz闚k link strony.

Z g鏎y bardzo dzi瘯uj za odpowied i cierpliwo嗆

0
  • #7 30 Wrz 2010 18:48
    wladekp
    Poziom 15  

Wymiana b瑿na nie polega tylko na wyj璚iu starego i w這瞠niu nowego b瑿na, trzeba wyj望 zesp馧 b瑿na , wyj望 b瑿en i listw czyszcz帷, wszystko wyczy軼i, 陰cznie z elektrod, za這篡 nowy b瑿en i listw, wykasowa liczniki i dopiero wyregulowa ekspozycj itd.
    Je瞠li nigdy tego nie robi貫 to dobra rada - daj sobie spok鎩 - b瑿en 豉two uszkodzi, a nowy troch kosztuje. Odradzam zamienniki z Katuna i innych podobnych firm.
    No ale decyzja oczywi軼ie nale篡 do Ciebie.

Odczyt liczby kopii wykonanej przez urz康zenie - naci郾ij i przytrzymaj przez ok 5 sekund przycisk "C" , ca趾owita liczba kopii zostanie wy鈍ietlona w 2 cz窷ciach po trzy cyfry w ka盥ej. Np. 023 500 oznacza 23 ty 500 kopii.

Je瞠li zdecydujesz si sam pr鏏owa daj zna, postaram si pom鏂, ale z g鏎y uprzedzam 瞠 nie siedz na forum codziennie.
    Powodzenia

0
  • #8 30 Wrz 2010 19:04
    okiec
    Poziom 18  

Moim zdaniem wezwij kogo kto si na tym zna.
    Za cz窷ci i tak musisz zap豉ci a s to stare i proste maszyny wi璚 serwis nie powinien wzi望 du穎 za wymian.

0
  • #9 30 Wrz 2010 19:06
    motochrapek
    Poziom 11  

Witam ponownie i ju odczyta貫m stan licznika i jest 047 991 i tak my郵 瞠 trzeba spr鏏owa z tym b瑿nem, skoro robi drukarki ig這we i atramentowe to my郵 瞠, dam rad oczywi軼ie z pomoc fachowca W豉dka je郵i si dobrze do my郵am, co do imienia ? nie inaczej tylko prosz o opisanie co i jak zrobi, by dokona regeneracji czy wymiany ? tego b瑿na tak punkt po punkcie prosz. I mam pro軸 bo zajmuj si programowaniem pami璚i EPROM inne i je郵i tu by造 by wskaz闚ki co do zerowania pami璚i to prosz o nie oraz ewentualnie gotowy wsad.

Z g鏎y bardzo dzi瘯uj za wyrozumia這嗆 jak i pomoc

0
  • Pomocny post
    #10 30 Wrz 2010 19:17
    wladekp
    Poziom 15  

jak Ci pode郵 serwis manual to dasz rady ?
    (Imi oczywi軼ie W豉dek)

0
  • #11 30 Wrz 2010 19:21
    motochrapek
    Poziom 11  

Dzi瘯uj i prosz o serwis闚k i oczywi軼ie wskaz闚ki motochrapek(malpa)o2.pl

0
  • #12 30 Wrz 2010 19:26
    wladekp
    Poziom 15  

Dzi ju nie zd捫, ale jutro za豉duj i podam linka
    SM oczywi軼ie w j. angielskim
    kasowanie polega na wbiciu odpowiedniego kodu
    reszta jutro

0
  • #13 30 Wrz 2010 19:30
    motochrapek
    Poziom 11  

Ok bardzo dzi瘯uj i do jutra czekam z nie cierpliwo軼i dam rade.

0