Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon gm-wo - brak wywołania drugiej słuchawki

27 Wrz 2010 15:19 7134 8
 • Poziom 2  
  Witam
  posiadam domofon firmy gm-wo z dwoma słuchawkami, podłączony był za pomocą przewodu 10 żyłowego, z czego tylko 6 przewodów były wykorzystywane. Problem polega na tym że od jakiegoś czasu działa tylko jeden przycisk na kasetce(brak wywołania drugiej słuchawki), pomyślałem ze kasetka uległa uszkodzeniu lub raczej ta płytka sterująca. Kupiłem nową kasetę firmy Mifon M40A, próbowałem analogicznego podłączenia, lecz po nim nie było już wywoływania ani jednej słuchawki, pozostałe funkcje działały. Teraz juz nie wiem czy ta nowa kaseta nie współgra ze starym domofonem czy jest jakis inny powód. Załączam zdjęcie starej kasetki, prosze o jakieś rady, sugestie !! Pozdrawiam

  Domofon gm-wo - brak wywołania drugiej słuchawki
  Moderowany przez Tracer2:

  Kolega się nauczy, że słowo "problem" w tytule jest zakazane

 • Specjalista Domofony
  Mifon będzie współpracował, ale jego podłączenie zależy od rodzaju zasilacza jaki masz. Najczęściej w GmWo wywołanie jest sterowane masą a wtedy wystarczy tylko zrobić zworę w kasecie masa (odwrócone T) i generator (G).

  Pozdrawiam
  www.alfatech.net.pl
 • Poziom 2  
  Na starej kasecie podłaczone było następująco:
  P1-brązowy,
  P2- fioletowy,
  masa- czarny,
  +12 - biały
  GK- niebieski (głosnik?)
  MK- żółty (mikrofon?)
  pozostałe kolory,
  szary-
  pomarańczowy-
  czerwony-
  zielony-
  bez podłączenia.
  w nowej kasecie oznaczenia wyglądaja w ten sposób
  G- wywołanie?
  1- ?
  T- (odwrócone) -masa
  Głk- głosnik ?
  P- ? tu próbowalem P1 i P2
  2- ?
  R-?
  Mck-mikrofon
  U- napiecie?
  czyli jak bym miał to podłączyć zeby działało ??
 • Specjalista Domofony
  Mówiłem, że to zależy od tego jaki masz panel sterujący (centralka),
  ale najczęściej wywołanie to masa, więc nowe podłączenia:
  1 - brązowy
  2- fioletowy
  Głk - niebieski
  Mck - żółty
  T (odwrócone) + P + G - czarny
  ~V - biały

  Pozdrawiam
  www.alfatech.net.pl
 • Pomocny dla użytkowników
  Ten stary panel wygląda zupełnie przyzwoicie. Nie wiem dlaczego nie spróbowałeś go naprawić?
  W typowych zasilaczach (centralkach) jest wyjście generatora, które leci do kasety. Tam powinno trafić na zacisk G1 (o ile dobrze widzę). Stamtąd generator z chwila przyciśnięcia dowolnego przycisku wychodzi odpowiednio na P1 lub P2.
  Pozostałe zaciski służą do zasilenia rozmowy i podświetlenia kasety.

  Poniżej schemat przykładowego zasilacza (centralki) GM-WO dla dwóch abonentów.

  Domofon gm-wo - brak wywołania drugiej słuchawki
 • Poziom 2  
  witam, próbowałem już wielu różnych podłączeń, i za każdym razem działa wywołanie tylko jednej słuchawki, druga słuchawka przy której jest centralka nie działa, tzn brak jest sygnału wywołania, czy może to oznaczać przepalenie jakiegoś układu w centrali ?? jest ewentualnie możliwość żeby to sprawdzić ??
 • Pomocny dla użytkowników
  Wywołanie z kasety zewnętrznej jest identyczne dla obu unifonów, tzn. przychodzi do kasety jeden sygnał z generatora, który jest dalej podawany przez przycisk do konkretnego unifonu. Jeżeli jeden działa poprawnie, to drugi tez musi. Przyczyna niedziałanie to uszkodzony przycisk, przerwa na płytce kasetki, źle podłączony kabelek niedziałającego unifonu lub wręcz przerwa w kablu na tejże żyle.
  Takie uszkodzenie to "bułka z masłem".
 • Poziom 10  
  Witam.
  Pozwolę sobie odświeżyć temat i prosić o pomoc .
  Mam właśnie ten domofon tzn. GM-WO FENIX , z dwiema słuchawkami ( u taty na dole i u mnie na górze) , kilka dni temu jak zadzwonił ktoś do ojca , albo nacisnąłem przycisk elektromagnesu otwarcia drzwi u niego odzywał się dzwonek - dzwonił całą melodyjkę , dzisiaj u ojca w słuchawce było słychać głośny pisk po czym głośnik w słuchawce zamilkł , u mnie jest wszystko w porządku natomiast u niego cisza w słuchawce , w ogóle nie ma dzwonka i nie słyszy po podniesieniu słuchawki gościa pod drzwiami natomiast jego słychać pod drzwiami , myślę ,że wysiadł głośniczek tylko nie wiem czy coś w nim walnęło , czy może gdzieś było zwarcie i ów głośniczek nie wytrzymał , jest na nim napis WT-380 , gdzie bym mógł ewentualnie coś takiego kupić , jaki sklep-branża ?
  Pozdrawiam serdecznie . Felek.
 • Pomocny dla użytkowników
  To wkładka słuchawkowa stosowana w starszych aparatach telefonicznych. Oporność rzędu 150Ω. Można wstawić inną, podobną. Ważne aby dało się ją dopasować mechanicznie.