Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

P0401 "Układ recyrkulacji spalin - Tucson Hyundai

27 Sep 2010 16:10 12817 6
 • Level 2  
  Witam
  Mam problem wyskoczył mi błąd check a dokładnie P0401 "Układ recyrkulacji spalin - wykryty niewystarczający przepływ" byłem raz w serwisie wykasowali ( 200 pln). Obecnie wyskoczył na nowo. Zakupiłem moduł elm 327 i za pomocą programu PCMSCAN odczytuje ten błąd ale nie mogę go skasować. w konsoli programu jest zapis, że obecnie nie ma błędu jest on zapisany w zamrożonej ramce, jednak kontrolka na desce świeci i w/w programie. Co może być przyczyną ? Sprawdziłem i przeczyściłem zawór EGR , ale nic się nie zmieniło. Proszę o jakieś rady .
 • Level 11  
  kolego sprawdz lub podmiań sobie przepływkę spotkałem już w tucsonie błąd egr a padnięta okazała się przepływka ,samochód skanowany był na gds-ie serwisowe urządzonko
 • Level 2  
  Witam
  Sprawdziłem to lecz przyczyna okazała się bardziej banalna - pęknięta rula z ATL do korektora ssącego. Komputer wariował i wywalał błędy. Usterkę usunełem błędy wykasowałem, może podjade do serwisu i prezkaże jaki banał nie mogli rozwiązać w trzy tygodnie.
 • Level 1  
  Witam
  jesli możesz określić co to jest rura ATL....
 • Level 10  
  nie wystarczy wyczyścić,zawór egr trzeba rozruszać i przesmarować
 • Level 9  
  Witam, mam podobny problem z Tucsonem. Co dwa trzy dni powracający błąd p0401. Wymiana zaworu egr nic nie pomogła. Wskazania przepływomierza na wolnych obrotach 11,3 mg/s, po minucie jak się zamyka egr wskazania przepływomierza 14,5 mg/s. Ze dwa miesiące temu była próba kradzieży katalizatora pod blokiem nie udało się im przeciąć całej rury i mechanik zaspaspawal cięcia po szlifierce

  Dodano po 42 [minuty]:

  Mam wrażenie że różnica wskazan na przepływomierzu

  Dodano po 2 [minuty]:

  Mam wrażenie że różnica wskazan na przepływomierzu przy zamkniętym i otwartym zaworze jest trochę mała. Zdjąłem teraz rurę od turbo do kolektora ssącego. Widać że kolektor jest zabrudzony, może tu jest problem. Wykręce i umyje.
 • Level 9  
  P0401 "Układ recyrkulacji spalin - Tucson Hyundai

  Po przeczuszczeniu na otwartym zaworze egr wskazania na przepływomierzu spadły do 8,9 g/s.