Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobra spawarka do 350-400 zł..

27 Wrz 2010 16:38 11063 8
  • Poziom 9  
    Witam, szukam "dobrej" spawarki w cenie do 350-400zł.. mam nadzieje że zaproponujecie coś ciekawego..:)

P.S: Nie oczekuje odpowiedzi typu "lepiej dołozyć i kupić ..." ponieważ 400zł to górna granica moich funduszy na ten cel..;p
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 27  
    Wszystko zależy CO będziesz spawał...
    Do kątowników itp wystarczy inwerterowa np. popularna firma BESTER, do blach... to już MIGOMAT w kwocie nieco wyższej niż podajesz...
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 25  
    Za 400zł to można kupić coś pokroju telwin nordica albo najsłabsze besterki. Inwerter w tej cenie to chyba z plastiku będzie nie mówiąc już o migomacie. Ewentualnie polować za "robioną" używką, czasem się ludzie pozbywają naprawdę mocnych sprzętów za niewielkie pieniądze.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    sebastian8844 -> Co rozumiesz pod pojęciem "dobra spawarka" w tej cenie? Czego oczekujesz od tego urządzenia- co będziesz spawał, jakimi elektrodami i w jakim cyklu (czas pracy, czas odpoczynku)?
  • Poziom 9  
    Odkopuje temat :)

Na wstępie witam i dołączam się do pytania.

Dobra spawarka elektrodowa ( to jest inwertorowa tak ? )

Będę spawał może raz na miesiąc, może raz na 3 miesiące.

Czas pracy ok. pół godziny spawania, może 15 min, przerwa na 10 min i dalej.

Chciałbym aby mocno rurki, katowniki, C-owniki, itd łączyła. Solidnie w miarę ma być.

Np. Żeby pospawać trzepak, ramę do buggy, ogrodzenie.
    Ogólnie żeby dobre spoiny były
  • Poziom 27  
    Do takich potrzeb wystarczy - tania i dobra... grubość elementów spawanych powyżej 2mm+trochę wprawy w spawaniu.

Ja po pewnym czasie nauczyłem się zwykłą transformatorówką spawać blachy z profili pod płyty karton-gips - ale tutaj trzeba cienkich elektrod, pewnej ręki i szybkiego spawu ;) No i raczej spaw nie jest wtedy estetyczny, tylko na tyle mocny aby spełniać założenia.

Jeślibym jednak dziś kupował spawarkę - to kupiłbym półautomat - ładna, solidna spoina, nie zawsze się spawa w osłonie CO2 lub Argonie, cena dwa razy większa jak inwertera, ale warto.
  • Poziom 9  
    A cena i firma ?

czy mówisz że zwykła transformatorówka da radę ?
  • Poziom 27  
    Mam Besterkę zwykłą transformatorową...

...wystarcza, choć po pół godzinie spawania rozgrzewa się na tyle, że zaczyna pracować w cyklach 10minut spawania, 20minut chłodzenia...

Mało co spawam więc wystarcza, ale jeślibym kupował po raz drugi - to kupiłbym zapewne półautomat - lepsze wizualnie spawy, brak żużlu do obijania, możliwość spawania cienkich blach... ale toto kosztuje jakieś 800zl
  • Poziom 9  
    Minęło sporo czasu ale kupiłem wtedy spawarkę i po tym czasie mogę ją szczerze polecic:)
    Dobra spawarka do 350-400 zł..
    Trafiłem na promocję w sklepie budowlanym i zapłaciłem za nią 350 zł. Zero awarii a trochę pospawała, min. zbrojenie na strop. trochę waży jak to spawarka ale jest nieduża poręczna, można ją wnieść po drabinie. Czasami jak mi się nie chciało wiercić to dziury w metalu wypalała bez problemu, także polecam. Znajomy ma ten sam model i też jest zadowolony.