Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F5M, czarny ekran, wymiana mostka

GregorB 27 Wrz 2010 18:17 8546 15
  • #1 27 Wrz 2010 18:17
    GregorB
    Poziom 10  

Witam
    Jakiś czas temu w laptopie podczas gier zaczął gasnąć ekran (wtedy wystarczyło włączyć komputer ponownie i wszystko było ok) i po pewnym czasie w czasie przeglądania internetu pokazał się czarny ekran i nie dało się już go włączyć.
    W serwisie w Warszawie zdiagnozowali to jako uszkodzenie chipsetu karty graficznej. Natomiast każdy serwis za wymianę chipsetu chciał min. 600zł więc sobie darowałem i dałem laptopa kumplowi który wygrzał chipset lutownicą na gorące powietrze. Wygrzany układ to NF-430-N-A3.

Po wygrzaniu układu laptop ruszył i działał ze 2 tygodnie. Pod koniec żywota zaczęły się też dziać takie rzeczy jak np. to że windows nie chciał się uruchomić jak coś było podpięte pod USB. Jak jakimś cudem się odpalił to nie działało Wifi.
    Natomiast na elektrodzie wyczytałem, że po prostu trzeba wymienić mostek na nowszej produkcji bez wady fabrycznej.
    Tylko mowa jest w większości przypadków o mostku północnym czyli - NF-G6100-N-A2.

Teraz pytanie. Czy został wygrzany zły mostek? Możliwe żeby przez przypadek został wygrzany mostek północny i dlatego laptop zadziałał? Pod spodem płyty głównej był włączony pre-heater.
    Pytanie 2: jak ktoś zna serwis który wykona wymianę chipsetu rzetelnie i w normalnej cenie to proszę o kontakt na priv.

0 15
  • #2 28 Wrz 2010 00:44
    misiupan
    Poziom 35  

Kolega grzał nie ten układ co potrzeba, najczęściej uszkadza się właśnie most północny. Wystarczy go lekko wygrzać i zobaczyć czy płyta wstaje, jeżeli tak to zlecić wymianę , koszt nie powinien zbytnio przekroczyć 350zł.

0
  • #3 01 Paź 2010 10:51
    marek_1980
    Poziom 20  

350 zł za reballing to się zgadzam!
    ceny od 400 do 500 zł za wymianę na nowy układ DC/09 lub DC/10 zależy od serwisu.

0
  • #5 01 Paź 2010 13:18
    GregorB
    Poziom 10  

Laptop już został wysłany do serwisu. Koszt wymiany chipsetu na nowy - 350zł.

0
  • #6 01 Paź 2010 23:27
    marek_1980
    Poziom 20  

350 zł + koszty przesyłki kurierem żeby było szybciej w obie strony :-) i wychodzi sami policzcie. 400zł około lub więcej zależy od kuriera. Więc cena 400zł czy troszeczkę większa jest moim zdaniem jak najbardziej na miejscu.

Do szanownego kolegi "misiupan" nie spotkałem się przynajmniej w moim mieście ani w jego okolicach, żeby ktoś ze znajomych serwisantów, bądź w innych serwisach robił reballing za 200 zł. To tyle w temacie. Pozdrawiam

0
  • #7 01 Paź 2010 23:46
    roman109
    Poziom 21  

marek_1980 napisał:

Do szanownego kolegi "misiupan" nie spotkałem się przynajmniej w moim mieście ani w jego okolicach, żeby ktoś ze znajomych serwisantów, bądź w innych serwisach robił reballing za 200 zł. To tyle w temacie. Pozdrawiam

Zapraszam do Poznania 200 zł to standard za reballing.

0
  • #8 02 Paź 2010 21:17
    Usunięty
  • #9 02 Paź 2010 22:44
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany

GregorB napisał:
    Laptop już został wysłany do serwisu. Koszt wymiany chipsetu na nowy - 350zł.

Warto było sobie zaznaczyć płytę czy nie wymienili na nową.
    Widzę allegro że 400-500 zł można kupić rożne nowe płyty główne.
    http://allegro.pl/listing.php/search?string=p...egory=77801&description=1&from_showcat=1&sg=1 (wiem link allegro reg. ale tu link nie do konkretnej aukcji tylko sposobu szukania)
    Jeśli tak to co ze starą Twoją płytą.?
    Wiele powstaje serwisów ale po skali problemu czy na pewno potrafią wlutować na nowo układ GPU czy wygrzać i wprowadzić na ,,słupa,,do obiegu .
    A za miesiąc następny temat tu na forum ,,pomocy artefakty ,,....

0
  • #10 02 Paź 2010 22:49
    Usunięty
  • #11 02 Paź 2010 23:07
    GregorB
    Poziom 10  

Laptop został wysłany do użytkownika tego forum, który prowadzi serwis w Łodzi.
    Z tego co się dowiedziałem to padł most północny i został wymieniony na nowy z DC09. Udziela on gwarancji na 12 miesięcy.
    Jak dla mnie ta oferta jest bardziej wiarygodna niż np. warszawskiego serwisu który sobie zażyczył 630zł z 3 miesięczną gwarancją. Śmiech na sali.

0
  • #12 03 Paź 2010 15:06
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany

Tu dobrze wiedzą ile kosztuje płyta.
    Ja dobrze wiem jaka jest skala trudności np dv2000 z wymianą GPU .Sledzę kto tu czy innym forum to może .Jest w tym kraju mało osób co to może wykonać a sporo osób co ,,puka do drzwi jak???,,

Maxur napisał:

Czemu temeperatura naprawia na jakis czas te uklady ?

Odpowiedz znajdziesz \Tutaj

z forum tu
    Warto o tym wiedzieć

Link

,,maszyna przygotowuje rdzeń ...pokrywa topnikiem ułatwia przylutowanie chipu..,,
    Nie tylko układ jest lutowany do płyty ale i rdzeń do układu.

;)
    8)

0
  • #13 27 Sty 2011 13:34
    GregorB
    Poziom 10  

No i niestety za szybko pochwaliłem ten serwis. Laptop po rzekomej wymianie mostu, wytrzymał równo 3 miesiące. Teoretycznie gwarancja jest na 12 miesięcy, tylko co z tego skoro serwis wymiguje się od przyjęcia laptopa.

Już kilka razy był ponoć kurier zamówiony po odbiór laptopa, ale niestety od 2 tygodni nie może dojechać. Tymczasem telefon nie odpowiada, zerowy kontakt e-mail i gg. Mam nadzieję, że użytkownik danb, który się zresztą udziela w tym dziale, przeczyta tego posta i łaskawie zobowiąże się do tego co jest na fakturze.

0
  • #14 27 Sty 2011 14:08
    _1KOKO
    Poziom 32  

Układ pewnie był wymieniony ale na inny pewnie refurbished.

0
  • #15 27 Sty 2011 16:47
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany

_1KOKO napisał:
    Układ pewnie był wymieniony ale na inny pewnie refurbished.

Że co?

.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo