Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Symulacja sieci CAN w pojazdach

27 Wrz 2010 19:13 4433 6
 • Poziom 13  
  Witam. Mam pytanie czy jeżeli stworze swoją sieć CAN (SJA1000 oraz PCA82C250) to czy jeżeli podepnę jakiś sterownik ze samochodu do niej to czy będę w stanie odczytywać sygnały z tego sterownika ??

  Chodzi o to żeby nie łączyć się ze sterownikiem przez złącze diagnostyczne w samochodzie tylko za pomocą sieci CAN stworzonej w domu.
 • Użytkownik obserwowany
  Możesz sie łaczyć.
  A co chcesz sterować / emulować?
 • Poziom 13  
  Nie chce tego zrobić w jakimś konkretnym celu. Chce to zrobić po to aby np wyjąć jakiś moduł z auta i bawić się nim na stole w domu. Wiem że lepiej to robić na aucie bez wyciągania ale mam taką potrzebę robić to w domu.

  Np. moduł poduszek powietrznych wyciągam podpinam pod CAN do tego czytnik danych CAN i wszystko śmiga jak na aucie ??
 • Użytkownik obserwowany
  Kowal1X2 napisał:

  Np. moduł poduszek powietrznych wyciągam podpinam pod CAN do tego czytnik danych CAN i wszystko śmiga jak na aucie ??


  To akurat chyba najg.... pomysł. Lepiej sterować licznikiem na stole.
 • Poziom 13  
  No licznik okej. Ale sterownik też dlaczego nie przecież też po Can jest sterowny. Albo np. moduł GEM programowanie go.
 • Poziom 12  
  Witam wspomniany analizator jest mojego autorstwa

  Nie wiem jak jest ze złączem od strony sterownika/licznika, ale na pewno da się podłączyć. Klient podpinał się do bezpośrednio do sterownika w VW golfie Analizator posiada już wbudowany terminator 120ohm (można go tez wypiąć wyciągając zworkę, i wyprowadzić sobie na zewnątrz). W zasadzie przy krótkim przewodzie jeden terminator wystarczy. Od strony sterownika trzeba zlokalizować przewody CANH i CANL. Na pewno jest gdzieś opis w sieci. Analizatorem można się połączyć w trybie Listen-Only, tak że nie będzie widoczny dla pozostałych węzłów. Przy pomocy funkcji Autobaud analizator wyszukuje prędkość na jakiej pracuje dany odcinek magistrali CAN. Jeżeli sterownik ma być "badany" "na stole", to bez problemu można pracować w trybie "Normal". Do analizatora dołączona jest aplikacja, lub też można stworzyć własną przy pomocy dołączonego API.