Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór przekaźnika 12V, podłączenie?

27 Wrz 2010 20:09 6058 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Podłączyłem radio CB bezpośrednio pod aku, gdyż zapalniczki w moim aucie są chyba podłączone ze wszystkim co możliwe i co prawdopodobnie było przyczyną bardzo kiepskiego odbioru. Teraz jest o nieeebo lepiej.
    Minusem jest fakt, że jak zostawiłem włączone radyjko na weekend, to aku powiedział papa.
    Chciałbym uzależnić zasilenie radyjka od włączonych świateł mijania. Nie chcę jednak podłączać go pod obwód świateł bo to będą już dwa odbiorniki.
    Proszę więc o pomoc w doborze przekaźnika (N/O ?), który zasili mi radyjko po włączeniu świateł (lub innego elektro-ustrojstwa, jeśli przekaźnik się do tego nadawał nie będzie).
    Moje obawy budzi fakt, że przekaźnik może wprowadzać zakłócenia (ale może się mylę ?)

W katalogu ELFA jest tego tyle, że nie wiem co wybrać, bo nie znam się na elektronice aż tak dobrze.
    Czy wystarczy taki samochodowy ?? realizujący to zadanie ??

Z góry dzięki pozdrawiam.

(poprawiono)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    Oczywiście , że starczy. Na przekaźnikach podany jest prąd obciążenia styków przekaźnika wg twojego schematu to styki 30 - 87. 40A wystarczy Zakłócenia? każdy przełącznik zakłóca w chwili załączania. Ale to moment ułamki sekund. Powdzenia w podłączeniu i wszystkom powinno grać
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Przekaźnik jak najbardziej odpowiedni. Nie rozumiem tylko dlaczego Chcesz uzależnić zasilenie radyjka od włączonych świateł mijania? A jeżeli będziesz miał potrzebę użycia CB np. na parkingu to po co masz włączać światła? Lepiej jest podłączyć go tam gdzie jest plus ''po kluczyku''.
  • Poziom 10  
    Przekaźnik kupiony.
    Podłączenie do świateł...?
    Cóż, było najbliżej AKU pod maską, ale można (i tak też zrobię) podłączyć sygnał sterowania pod zasilanie zapalniczki, która działa dopiero po przekręceniu kluczyka.
    Czy taki układ będzie oki (sorka ale dopiero teraz odrabiam zaległości z elektroniki i elektrotechniki z technikum)