Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Edimax AR-7084gB nie działające DHCP

kowi006 27 Sep 2010 20:27 1047 2
    kowi006
    Level 10  
    Witam

Router jak w temacie działał u mnie jako drugi w sieci. Jako pierwszy jest Pentagram(włączone DHCP), w przypadku Edimaksa DHCP było wyłączone, działał jako "rozgałęziacz"
    Teraz do sedna, potrzebowałem użyć go(Edimax) w innym miejscu, włączyłem DHCP, podłączyłem się przez LAN i jest pobieranie adresu, a co chwile komunikat odłączono kabel sieciowy, dioda PWR na routerze miga i tak w kółko.
    Jeśli próbuje się połączyć przez wifi:
    Komputer ustawiony na automatyczne pobieranie adresu – Ograniczenie lub brak łączności
    Ręcznie ustawiony adres – połączenie jest ok.
    Router cały czas ma włączone DHCP

Postanowiłem go z powrotem podłączyć jako drugi router, wyłączyłem DHCP, ale komputery nie mogły połączyć się z Internetem.
    Da się go w jakiś sposób reanimować czy na złom?
    hermes-80
    Level 43  
    A może kompy nie miały włączonego klienta DHCP?? Może to nie wina routera tylko kompów.
    Robiłeś twardy restart tego routera???
    Spróbuj mu wrzucić od nowa firmware ze strony producenta.
    Firmware
    kowi006
    Level 10  
    klient DHCP działa, ponieważ po podłączeniu do innego routera bez problemu pobiera adres IP i wszystko działa.
    Nie mam instrukcji do niego ale przez twardy reset rozumiem wciśniecie i przy trzymanie przycisku reset z tyłu routera - jeśli tak to już próbowałem
    Co do firmware to jeszcze nie robiłem nigdy, ale jak nie będzie innego rozwiązania to zrobimy.