Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie 2 domofonów równolegle 4 przewodami. Czy da się?

27 Wrz 2010 21:01 2463 2
  • Poziom 11  
    Czesc

Właśnie kończy mi się remont i przy okazji zmiany unifonu pomyślałem, że stary 'aparat' podłączę sobie jako dodatkowy w pokoju.

Troche głupio zrobiłem - bo pociągnąłem sobie 4 przewodowy przewód (wszak na opakowaniu był schemat podłączenia 4o przewodowego) i tu moje pytanie:

Czy do instalacji 6 przewodowej domofonu da radę podłączyć 4o przewodowo drugi aparat (innego typu)?

Moje unifony to: IKApd2 oraz standardowy Urmeciak podłączany tak jak TUTAJ

Na opakowaniu IKApd2 jest pokazane jak zrobic instalacje na 4 przewodach, z otwieraniem zamka w obwodzie słuchawek, lub mikrofonu, ale robiąc zwarcia linii wg tych schematów, w IKA nie działa mikrofon, a w Urmecie ani mikrofon, ani zamek...

...wydaje mi się że mój pomysł jest nie do zrealizowania, ale może ktoś z bardziej doświadczonych kolegów miałby dla mnie rozwiązanie (inne niż położenie 6 żyłowego przewodu) :)

z góry dzięki za odpowiedź
  • Pomocny dla użytkowników
    Robiąc zwarcie mikrofonu z masą (otwieranie zamka spotykane w wielu domofonach) nie można prowadzić rozmowy w tym czasie. Przecież mikrofon jest zwierany przyciskiem otwarcia zamka. Dlatego w takich przypadkach wystarczy instalacja 4 żyłowa, bo w końcu gdy mówimy komuś "proszę wejść" i naciskamy przycisk.
    W instalacjach 6 żyłowych, są osobne 2 żyły do otwierania zamka i mikrofon nie jest wyciszany (zwierany).
    W twoim konkretnym przypadku musisz pociągnąć dwie dodatkowe żyły między unifonami lub zrezygnować z otwierania zamka drugim (dodatkowym) unifonem.
  • Poziom 11  
    Tak właśnie myślałem...

No nic. Dzięki za szybką odpowiedź, temat zamykam

Pozdrawiam.