Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CITROEN XSARA PICASSO 2004 1.6 hdi fap.przeładowuje turbina.

MobilTruck 27 Sep 2010 23:27 7428 3
    MobilTruck
    Level 31  
    Właściciel wymienił zawór N 75,wężyki podciśnienia sprawdzone zbiorniczek podciśnienia nie trzyma ale minąłem go i podpiąłem bezpośrednio z wakum pod zawór sterujący.Na biegu jałowym po wciśnięciu gwałtownie pedału przyspieszenia przy ok 3000obr/min widać że sztanga kierownicy się podnosi ale błąd przeładowania wyskakuje podczas jazdy.Dodam jeszcze że w historii auta była wymieniana turbina i nie dawno zawór EGR.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    MobilTruck
    Level 31  
    Tak też sobie pomyślałem.Auto było u mnie w niedzielę wiec nie chciałem za bardzo zagłębiać się w temat.Jutro ma do mnie wrócić więc uszczelnię cały układ.Moje pytanie:jaką wartość podciśnienia powinna wytworzyć pompa wakuum?
    MobilTruck
    Level 31  
    Witam.Temat w połowie rozwiązany,okazało się że nowy elektrozawór N75 był niesprawny więc jest drugi dobry,ale zachowanie auta podczas testu drogowego było dla mnie dziwne bo 1,2,i 3 bieg rwie do przodu natomiast 4-ty i 5-ty do 120k/h ciągnie potem ma chwilę przydławienia(silnik ma dziwną prace taką jakby wytłumioną jak by nie dozowało wystarczającej dawki paliwa) i dalej się rozpędza.Niestety dzisiaj nie miałem już dostępu do PPS i nie wykasowałem wcześniejszego błędu być może to jest tym spowodowane.