Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z menu start WIN 7

28 Wrz 2010 07:43 2291 8
  • Poziom 22  
    Witam mam problem który pojawił sie z dnia na dzień. Na początku było wszystko ok przez jakiś kilka miesięcy, potem zauważyłem, że karty ostatnio otwieranych dokumentów danego typu nie otwierają się po najechaniu kursorem myszki na ikonę danego programu w menu start. Tak samo zauważyłem że znikła opcja "przypnij do menu start". Na poniższym obrazku zaznaczyłem o które odnośniki mi chodzi bo nie do końca wiem czy je dobrze nazywam. Czym to może być spowodowane?? Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?

Problem z menu start WIN 7
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Łodyś napisał:
    Przeinstaluj system operacyjny.

Nie ma to jak rozwiązanie na wszystko!

-----

Złośliwość rzeczy martwych to się nazywa :P

Ale!

Kliknij Start. Wpisz "regedit" i Uruchom jako administrator. w HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile utwórz nową wartość o nazwie IsShortcut. Uruchom ponownie komputer.
  • Poziom 22  
    Łodyś napisał:
    Przeinstaluj system operacyjny.

Takie rozwiązania to proszę zatrzymać dla siebie.

Co do rejestru to sam usunąłem ten wpis w celu usunięcia strzałki skrótu przy ikonach. Zaraz sprawdzę czy pomogło.
  • Poziom 43  
    Usunięcie strzałek na pewno blokuje przypinanie (przynajmniej do paska zadań), ale czy istnieje związek z otwieraniem nie mam skojarzeń.
  • Poziom 22  
    Jak widać przywrócenie wartości IsShortcut usunęło problem więc jakiś związek ma.

Teraz pytanie czy jest jakiś inny sposób usunięcia strzałek skrótów??
  • Poziom 12  
    Próbowałeś kliknąć na tą strzałkę??
  • Poziom 22  
    Zmykam temat problem rozwiązany.