Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką wybrać płytkę PCB pod zestaw diod LED.

Mrok99 28 Wrz 2010 09:00 4571 5
  • #1 28 Wrz 2010 09:00
    Mrok99
    Poziom 7  

Cześć. Mam problem w wybraniu płytki PCB, otóż zamierzam ułożyć napis z diod z dwoma układami zasilania (bateria i zasilacz/gnizado USB) i nie wiem jaką płytę do tego wybrać bo w sklepie widziałem różne: FR4, FR2, CEM 1, dwu i jedno stronne. Może by ktoś pomógł w wyborze. A i jeszcze co będzie mi potrzebne do lutowania, nie pisac że lutownica bo to wiem. Ale słyszałem jeszcze o jakich pisakach do obwodów.

Z góry dzięki. Jak już się dowiem ile tych diod będzie mi potrzebne to zrobie schemat i go tu wrzuce.

inventco.eu - temat postu poprawiłem. Regulamin p.11.1

0 5
  • Semicon
  • Pomocny post
    #2 28 Wrz 2010 10:08
    MirekCz
    Poziom 35  

Chcesz zaprojektować własne PCB czy zrobić to na płytce prototypowej?
    Najlepiej kup płytkę prototypową do które polutujesz diody i potem kawałkiem drutu (np. kynar - cienki drucik) połączysz te diody odpowiednio elektrycznie.

Jak chodzi o dobór materiałów to standardem jest FR4 grubości 1,5mm.

0
  • Semicon
  • #3 28 Wrz 2010 15:51
    Mrok99
    Poziom 7  

chce zrobić to na własnej płytce, ponieważ takie zamawianie prototypu za dużo kosztuje. a i jeszcze pytanie czy lepiej wziąć jedno czy dwustronną?

0
  • Pomocny post
    #4 28 Wrz 2010 16:20
    bednyk
    Poziom 12  

Użytkownik wcześniej miał pewnie na myśli drukowaną płytkę prototypową - jest to zwykła płytka z otworami na przewlekane elementy elektroniczne. Koszty nie są duże a można szybko stworzyć układ.
    Zwykły laminat to już zależy od projektu czy ma być 1 czy 2-stronny. Jeśli chcesz to robić w ten sposób to polecam najpierw wykonać projekt i zobaczysz wtedy co Ci będzie potrzebne.

0
  • #6 28 Wrz 2010 17:31
    Mrok99
    Poziom 7  

dzieki wielkie

inventco.eu - ponieważ autor postu jest początkującym na forum nie będę robił problemów. Na przyszłość po pierwsze proszę zapoznać się z Regulaminem forum. I nie zadawać pytań na które są odpowiedzi na forum. Do tego jest opcja SZUKAJ.

0