Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy telewizor, nowy dylemat z wyborem

Marios33 28 Wrz 2010 12:15 5709 21
  • #1 28 Wrz 2010 12:15
    Marios33
    Poziom 8  

Witajcie, jestem nowy na forum ale potrzebna mi wasza pomoc. Otóż planuje kupno nowego telewizora, który znajdował się będzie w dosyć dużym pokoju o wymiarach 4,5x5m. Używany będzie mniej więcej 5-7 godzin dziennie. Obecnie korzystam z kablówki. Dobrze żeby telewizor mieścił się w przedziale cenowym od 3 do 4 tysięcy złotych. Poradźcie coś, pozdrawiam!

• #2 29 Wrz 2010 01:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

podaj jakie masz warunki :
    odległość od ekranu ?
    jak słońce świeci w pokoju ?
    Jak duży jest pokój ?
    jaki masz obecnie telewizor?
    jakie programy najczęściej oglądasz?
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
    preferowana wielkość telewizora?
    preferowana marka ?
    czego nie lubisz w telewizorach?
    jakie urządzenia będą podłączone ?
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
    jakimi złączami ?
    siedzisz na wprost czy z kątów bocznych też ?
    potrzebujesz wifi ?
    potrzebujesz usb film ?
    jaki masz sygnał ?
    ile programów HD ?
    ma stać czy wisieć ?

• #3 29 Wrz 2010 10:33
    Marios33
    Poziom 8  

A więc:
    - odległość od ekranu wynosi 4m, telewizor ma wisieć, siedzieć będę na wprost,
    - pokój jest wschodni, o wymiarach 4,5x5m
    - obecnie korzystam z kablówki,
    - preferowana marka? hm myślałem nad samsungiem lub sony, ale sam nie wiem
    - telewizor będzie grał głównie wieczorami.

• #4 30 Wrz 2010 00:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Głównie wieczorami, do kablówki ,2 m od ekranu to prosię o Panasonica 46G20. Do porównania Toshiba 46XV 733, Samsung 46 C650 - ale gorzej skaluje obraz SD ( a pisałeś że do kablówki)

• #5 03 Paź 2010 16:39
    karol6795
    Poziom 9  

mam podobny problem, który z tych telewizorów jest najlepszy:
    1. LG 32LH5000
    2. LG 32LE5300
    3. Samsung LE32B650
    4. Samsung LE32A551 P2
    5. Sony KDL-32W4000
    6. Sharp AQUOS LC-32DH65E
    7. SHARP LC 32RD2E

• #7 05 Paź 2010 07:44
    karol6795
    Poziom 9  

nie mam żadnych warunków,chodzi mi o to, który z nich jest najlepszy?

• #10 05 Paź 2010 11:57
    Paweł1355
    Poziom 19  

Każdy model ,który kupisz na początku będzie Ciebie zadowalał. Po jakims czasie stwierdzisz ,że czegoś mu brakuje lub ma za mało funkcji. Nie dawno stałem przed takim wyborem dla mojej mamy . Szukałem małego do 26 cali . Zastanawiałem się nad LG , Samsungiem , Toshibą i Philipsem. Akurat w sklepie MM miałem okazię porównać 3 z 4 modeli ,które mnie interesowały . I niestety wybór nie był łatwy. Trudno jest wybrać model wg. parametrów , a jak widać obraz też nie jest to łatwiejsze ,Różnice są subtelne , a cena jest bardzo różna.Wstępnie byłem zdecydowany na model LCD LED ale ostatecznie kupiłem Samsunga P2470HD. Patrząc na standardowy obraz z TV nie widać było róźnicy z XL2370HD.Fakt model z LED pobiera mniej prądu ale różnica w cenie 350 zł jest przeliczając na KW ogromna. Patrząc nawet na takich samych ustawieniach na obraz z serii P jest bardziej soczysty , a różnica w czerni hmm nie jest ogromna na korzyść XL-a.
    Po miesiącu użytkowania myśle ,że był to dobry wybór.
    Tak na marginesie u siebie mam LG M2094D i muszę przyznać ,że widać różnicę na korzyść Samsunga - , a mój LG ma niecały rok eksploatacji.

• #11 06 Paź 2010 08:58
    Iceman31
    Poziom 20  

karol6795 napisał:

W takim wypadku najlepszy będzie ten który na chybił trafił kupisz.
    Satysfakcjonuje Cię taka odpowiedź???
    Nie ma czegoś takiego jak NAJLEPSZY. Każdy Ci powie coś innego bo każdy ma inny gust i preferencje. Nawet opinie tzw fachowców są o d... rozbić bo to TY będziesz używać telewizora a nie oni.

• #12 06 Paź 2010 10:32
    Pablo1964
    Moderator

karol6795 napisał:

Ten, który w TWOIM pokoju, przy TWOIM sygnale da dajlepszy obraz.

• #13 06 Paź 2010 11:03
    Paweł1355
    Poziom 19  

Cena + Jakość = trzeba to wypośrodkować.
    Patrząc na moje doświadczenie stawiam na Samsunga

• #14 08 Paź 2010 11:22
    Marios33
    Poziom 8  

Paweł1355 napisał:
    Cena + Jakość = trzeba to wypośrodkować.

Niby to takie proste, a ja dalej bez telewizora. Już mam taki mętlik, że chyba jedynym wyjściem z sytuacji będzie wizyta w sklepie, może chociaż tam oglądając na żywo kilka modeli będzie łatwiej.

• #16 12 Paź 2010 15:15
    iwoncia.z
    Poziom 9  

LOCOLOCO napisał:
    Sony EX 401
    JVC 32 R 10

Bardzo fajne modele, ale jak dla mnie wizualnie lepiej przedstawia się ten pierwszy. A jak sprawdza się w praktyce, korzystał ktoś z niego?

• #17 12 Paź 2010 15:56
    1 PAWEL
    Poziom 40  

W dobrej cenie są LG LE 5500

Dodano po 2 [minuty]:

W stosunku do Sony czytają więcej z usb, Lg ma mniej zablokowanych możliwości otwarzania plików.

Dodano po 1 [minuty]:

Z odległości 4 m śmiało można korzystać z lcd 42"

• #18 12 Paź 2010 18:01
    grexlort
    Poziom 2  

Witam wszystkich, ja niedawno zakupiłem nowy telewizor - jestem z niego zadowolony, również mam go około 4 metrów od łóżka i korzystam z analogowej kablówki . Jest to bravia EX5 | 40
    Jest oparty o LCD, fullhd, 100hz oraz internet@video ;)

• #19 12 Paź 2010 19:29
    1 PAWEL
    Poziom 40  

grexlort

Witam chyba TV LCD SONY KDL-40EX500

• #20 13 Paź 2010 07:00
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Witam
    LG 32LE5300 bym nie polecał lepiej LG 32LE5500 ma pełne Wireless (wifi), a nie tylko Wireless Ready, przy tej wielkości pokoju polecam 37" - 42.
    obowiązuje zasada :

• #21 17 Paź 2010 18:03
    Paweł1355
    Poziom 19  

Wrilless redy to coś jak HD redy - półśrodki

• #22 20 Paź 2010 14:06
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Do przesyłania jest adapter USB Wi-fi LG AN-WF100 ale z pełnym Wireless w tv

Dodano po 18 [minuty]:

Recenzja LG 42LE5500

Link do tematu:
    hdtv.com.pl/forum/lcd/55680-dobry-telewizor-do-tv-i-w-planach-do-xboxa-ps3-max-3k-zl-new-post.html

Telewizor mam od 3 dni. Długo zastanawiałem się nad kupnem, ponieważ rynek tych produktów naprawdę jest szeroki. Moje pierwsze spostrzeżenia: obraz SD z kablówki (Vectra) jest zadowalający - taki jak powinien być z kablówki, nie rozwodząc się zanadto nad jego jakością. Przy wyświetlaniu filmów w HD obraz jest bardzo dobry, ostrość i barwa naprawdę świetna. Matowa matryca do jasnego pomieszczenia, w którym obecnie stoi telewizor to był strzał w dziesiątkę. Żadne refleksy nie przeszkadzają w oglądaniu. Trochę gorzej wypada poziom czerni. O ile w dzień czerń jest dosłownie taka jak przy wyłączonym telewizorze, o tyle w nocy, gdy nie ma innych źródeł światła widać, różnicę między ramką obudowy a czarnymi pasami na górze i na dole. Jak na moje oko trochę za jasna czerń przy takich warunkach. Lokalne przyciemnianie LED momentami daje nierównomierne podświetlenie co widać tylko i wyłącznie na czarnych poziomych pasach przy oglądaniu filmów. Co prawda poprawia czerń w obrazie, ale może niektórym przeszkadzać uwidaczniając się wyraźnie na wcześniej wspomnianych poziomych, czarnych pasach. Może jeszcze muszę pobawić się innymi ustawieniami. Może macie takie same spostrzeżenie i jakoś to u siebie poprawiliście? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Co do ustawień to jest ich naprawdę sporo. Programy automatyczne, min.: standard, kino, sport, gra sprawują się naprawdę dobrze. Warto wspomnieć o dwóch trybach ekspert, w których mamy multum opcji takich jak chociażby odcień skóry, gamma itp.

Niewątpliwym plusem jest odczytywanie filmów, zdjęć i muzyki z dysku zewnętrznego. Potrzebuje on podania napięcia i przy LE5500 nie ma z tym problemów w przeciwieństwie do Sony KDL EX500, który nie chciał mi czytać dysku, a który był głównym rywalem tego telewizora. Pewnie wspiera tylko pendrive'y. Co do odtwarzanych formatów to czyta praktycznie wszystkie popularne formaty wideo, tj. mkv, avi wmv itp. Jedyny minus to kodeki audio. Tak popularny teraz format DTS w kontenerach mkv jest nierozpoznawany. To duży minus, jednak do obejścia. Wystarczy skonwertować DTS do AC3 i nie ma problemu. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości dodadzą wsparcie do tego kodeka.

Odtwarzałem też filmy HD poprzez DLNA, łącząc się lokalnie z laptopem. Miłe zaskoczenie: nic nie tnie, naprawdę dobrze sobie ze wszystkim radzi. Duży plus.

Jeśli mowa o DLNA, to przy okazji muszę wspomnieć o internetowych widgetach do youtube, picassa i accuweather. Świetna sprawa, bardzo sprawnie radzi sobie z wyświetlaniem internetowych multimediów. Co prawda zawartość youtube wyświetlanego na TV, różni się czasami od tej, którą można zaobserwować na komputerze, ale to już nie kwestia działania telewizora, a raczej praw autorskich youtube (na uwadze mam głównie klipy muzyczne).

Co do dźwięku to po tylu negatywnych komentarzach nastawiałem się na dramat. Dramatu nie ma. Co prawda tony niskie są słabiutkie, no ale czego tu oczekiwać od telewizora tej grubości. Jeśli komuś bardzo to przeszkadza to zawsze można dokupić zestaw głośników z subwooferem.

Na koniec najlepsze: design tego telewizora jest naprawdę piękny. Można wyłączyć sobie logo LG z przodu (jest wyświetlanie, nie namalowane), co jest niezłym bajerem jeśli chce się ten telewizor powiesić na ścianie, będzie wtedy wyglądał jak czarny obraz z ładną ramką . Nie zauważyłem natomiast przycisku ON/OFF od zasilania i nie wiem jak wyłączyć telewizor kompletnie od zasilania, aby nie był w stanie czuwania, ale to drobnostka.

Podsumowując za tę cenę piękny i solidny telewizor. Gdyby nie ta czerń w nocy to byłbym w pełni usatysfakcjonowany, no ale to nie Full LED, za który trzeba by zapłacić 1k zł więcej. Niezdecydowanym, którym nie będzie to przeszkadzało polecam jak najbardziej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME