Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fritz box fon - ciągły restart

olo00123 28 Wrz 2010 13:24 2290 3
  • #1 28 Wrz 2010 13:24
    olo00123
    Poziom 9  

Witam.
    Urządzenie po wgraniu firmware, ma następujący objaw. Po włączeniu zasilania dioda power mruga kilka razy, następnie pali się ciągle około 10 sekund, następnie wszystkie diody zapalają się jednocześnie i następuje restart. I tak w koło.
    Nie odpowiada na kody telefonu (głucho, brak sygnału).
    Nie mogę zalogować się przez telnet lub ftp.
    Recovery nie odnajduje urządzenia (testowałem różne wersje).

Jedyny ślad życia, to połączenie przez usb i próba wejścia na stronę http://192.168.178.1
    Jednak zdąży się tylko wyświetlić okno logowania (mam założone hasło) zanim nastąpi restart urządzenia.

Zna ktoś jakieś sposoby?

PS
    Diody mrugają identycznie jak w tym wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1557697&highlight=fritz&sid=

Z góry dzięki.
    Pozdrawiam.

• #2 11 Lut 2011 09:53
    trifinder
    Poziom 9  

Jezeli nie poradziles sobie z tym problemem to udziele kilka informacji.
    system w komputerze XP
    karta siciowa jak najwolniejsza 10Mb.
    IP twojego komputera to np 192.168.178.5
    brama domyslna 192.168.178.1
    maska podsieci 255.255.255.0
    serwer DNS 192.168.178.1
    wylaczone wszelkie firewale.
    to minimum warunkow by RECOWER zadzialal
    W ponizszym linku masz wszystko i powiem wiecej twoj router jest dobry.
    http://strony.aster.pl/janeo/Fritz/fritz_podnoszenie.htm

• #3 13 Mar 2011 09:35
    thomas89br
    Poziom 9  

Witam. Miałem podobny problem i po trzech dniach walki udało mi się z tym uporać. Ważne jest abyś dobrze ustawił kartę sieciową tak jak pisze poprzednik. Adres IP musi mieć końcówkę inną niż aktualny adres frycka-(1 albo 2), czyli musi być np. taki: 192.168.178.5 natomiast brama domyślna i preferowany DNS taki jak adres frycka (192.168.178.1 lub 192.168.178.2). Musisz też zmienić w ustawieniach zaawansowanych włączyć wyszukiwanie LMHOSTS i system NetBIOS przez TCP/IP oraz ustawić kartę przyciskiem "Konfiguruj" wybierając kartę "zaawansowane" i szukając pozycji "szybkość&ustawienie duplexu" i zmienić na "10 Mbps Half Duplex" . Wszystkie te ustawienia są we właściwościach karty sieciowej kompa. Wyłącz firewalla i recover powinien pójść bez problemu. Ja również postępowałem w ten sposób wgrywając do mojego Fritzbox Fona recover 04.49 i miałem możliwość konfiguracji przez LAN, ale jak wszystko skonfigurowałem i ustawiłem wejście LAN jako WAN i podłączyłem Frycka do modemu ADSL były objawy takie jak opisałeś. Aż w końcu ustawiłem frycka w ten sposób:
    i odziwo wszystkie problemy zniknęły jak ręką odjął. Ładnie się zalogowały konta SIP i śmiga. Myślę że tobie też to może pomóc.
    Po ustawieniu tego w ten sposób podłączyłem frycka do modemu ADSL a modem do kompa i mogłem konfigurować frycka przez LAN wpisując adres 192.168.1.10 do przegladarki. Wszystko jeszcze zależy czy twój router (modem) w sieci LAN ma domyślny adres 192.168.1.1 bo jeśli nie to fryckowi musisz przydzielić analogicznie adres z puli adresów routera. Mam nadzieję że ci to pomoże. Sory za taki esej ale rozwiązanie problemu po trzech dniach nieustannej walki dało mi tyle satysfakcji że musiałem się tym podzielić :D

Popraw post. Dodaj prawidłowo grafikę wg Instrukcji.

• #4 27 Maj 2015 20:31
    adamboro
    Poziom 8  

trifinder napisał:
    Jezeli nie poradziles sobie z tym problemem to udziele kilka informacji.
    system w komputerze XP
    karta siciowa jak najwolniejsza 10Mb.
    IP twojego komputera to np 192.168.178.5
    brama domyslna 192.168.178.1
    maska podsieci 255.255.255.0
    serwer DNS 192.168.178.1
    wylaczone wszelkie firewale.
    to minimum warunkow by RECOWER zadzialal
    W ponizszym linku masz wszystko i powiem wiecej twoj router jest dobry.
    http://strony.aster.pl/janeo/Fritz/fritz_podnoszenie.htm

Cześć.
    Podany link niestety już nie działa, czy ktoś ma instrukcję, reanimacji Fritza (mój 7140)?

------------------------------

Mój problem został rozwiązany - winny był zasilacz - po wymianie zasilacza router zachowuje się normalnie :-)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME