Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zanikanie sygnału, cięcie się kanałów tv puls , tvp 3 ,

28 Sep 2010 14:22 6724 19
 • Level 14  
  Witam , mam problem z odbiorem tv puls ,tvp 3 , tv polonia na platformie cyfra plus. Obraz się tnie ,znika , zacina . Tuner strong 6880 , koncentryk i konwerter nie są już pierwszej młodości , pochodzą jeszcze z zestawu analogowego wiek jakieś 10-12 lat , ale reszta kanałów bez zastrzeżeń czasza 90 . Zrobiłem reset dekodera -ustawienia fabryczne , nowa lista kanałów bez zmian , ciągle występuje ten problem . Może zrobić aktualizację oprogramowania ? Co właściwie daje aktualizacja , można potem wrócić do starszego oprogramowania gdyby było coś gorzej ?? Jeśli tak to jak . Co radzicie , proszę o pomoc
 • Conditionally unlocked
  Ustawić poprawnie antenę!
  Wymienić konwerter i kabel.
 • Level 14  
  Poziom sygnału od 87 do 93 chyba dobry więc antena wydaje mi się że dobrze ustawiona , ale ta czerwona dioda od sygnału na tych kanałach miga i traci się jakość , ale dlaczego tylko na tych trzech a reszta dobrze ????? I jak to jest z tą aktualizacją ??
 • Conditionally unlocked
  Bo jest sygnał do kitu ztego transpondera!
  To zrób aktualizację i tyle!
 • Level 14  
  Ale chciałem wiedzieć co właściwie zmienia ta aktualizacja , czy może wywołać jakieś negatywne skutki ??
 • Conditionally unlocked
  placid wrote:
  Ale chciałem wiedzieć co właściwie zmienia ta aktualizacja , czy może wywołać jakieś negatywne skutki ??


  Masz telefon to wykręć 801066066 tam udzielą ci informacji na temat aktualizacji oprogramowania.
  Do informacji to tel. do C+.
 • Level 19  
  To najbardziej nieudane dekodery cyfry. Mają bardzo liche zasilacze. Są z nimi same problemy. Najlepiej wymienić na inny u dystrybutora. Nie robią problemów, bo wiedzą jaki to rupieć. Jednak puki co to przejdź się z tym dekoderem do znajomych, którzy mają cyfrę (no i nie mają problemów z odbiorem :) ) i podłącz go do ich anteny. Wtedy będziesz wiedział czy to kabel z konwerterem czy dekoder. Daj znać jaki efekt.

  pozdrawiam, k2.juras
 • Level 26  
  Podstawowym problemem jest starego typu konwerter, który po zmianie parametru FEC na 5/6 na transponderze 11488 H nie zapewnia stopy błędów, na poziomie zapewniającym stabilny odbiór. Wymiana konwertera na współczesny np. Inverto single powinna rozwiązać problem.Antena jak każde urządzenie po 10-12 latach powinna przejść konserwacje w tym wymianę konwertera i kabla.Na antenie 90cm odbiór musi być idealny.
 • Level 19  
  Konwerter odbiera strumień danych i zamienia jego częstotliwość. On nie rozróżnia tego co odbiera. Żeby mógł to rozróżnić, rozpoznać, musiałby to dekodować, a jak wiadomo konwerter nie dekoduje. Jemu jest obojętne co jest w strumieniu danych. Istotna jest tylko częstotliwość i polaryzacja. Dekodowaniem tych danych zajmuje się dekoder. To dla niego ma znaczenie częstotliwość transpondera czy parametr FEC, który oznacza w przypadku 5/6, że na każde 6 bitów transmisji 5 to informacja a 1 to kontrola, korekcja błędów. Po to cyfra i polsat zmieniły FEC z 3/4 na 5/6, żeby zyskać miejsce na transponderach dla dodatkowych kanałów a nie musieć dzierżawić nowych i dodatkowo za nie płacić. Odbywa się to niestety kosztem pogorszenia jakości obrazu. Wydaje się więc, że przyczyna tkwi w dekoderze i najlepszym sposobem na przekonanie się o tym jest podpięcie go pod inną antenę. Na przykład w sklepie u dystrybutora. Skutecznym lekarstwem na dolegliwości tych dekoderów jest wymiana kondensatorów w zasilaczu. Ale to się robi wtedy, kiedy dekoder ma się na własność, bo szkoda wyrzucać.
 • Level 26  
  k2.juras wrote:
  Po to cyfra i polsat zmieniły FEC z 3/4 na 5/6, żeby zyskać miejsce na transponderach dla dodatkowych kanałów a nie musieć dzierżawić nowych i dodatkowo za nie płacić. Odbywa się to niestety kosztem pogorszenia jakości obrazu.
  Po pierwsze, w sygnale cyfrowym zmniejszenie jakości sygnału do pewnej granicy nie wpływa na obraz, to nie analog. Zmiana proporcji FEC obniża zdolność korekcji błędów przez odbiornik zmniejszając ilość bitów korekcji oraz podnosi wymagania w stosunku do zestawu antenowego. Jeśli zestaw antenowy nie zapewnia sygnału o stopie błedów (BER), który może zostać "naprawiony" w dekoderze, to skutkuje zanikami odbioru.W zależności od modelu odbiornika może objawiać się zamrożeniami, czarnym ekranem itp.Współczynnik szumów, który miały konwertery z czasów analogowych przekładają się na jakość sygnału cyfrowego.
  Po zmianie fec czyli po podwyższeniu wymagań w stosunku do sygnału, przy starych konwerterach mogą być problemy, ponieważ sygnał jest zbyt niskiej jakości aby mógł być zregenerowany przez odbiornik.
  Z doświadczenia, wymiana konwertera z czasów analogowych daje przyrost jakości sygnału o około 30-40%.
 • Helpful post
  Level 19  
  No to dlaczego konwerter kolegi @placid nie radzi sobie tylko z jednym transponderem z FEC 5/6 ? Powinien mieć kłopoty z odbiorem na wszystkich transponderach z FEC 5/6. A tak nie jest. Rozwiązywanie problemu zaczyna się od najprostszego sposobu. A takim jest podłączenie dekodera do innej anteny. Jest oczywiste, że wymiana konwertera i kabla na nowy poprawi odbiór. Ja tego nie neguję. Ale nie ma pewności, że załatwi sprawę tego transpondera i dalej nie trzeba będzie szukać przyczyny. Moje skromne doświadczenie w ustawianiu anten i znajomość kaprysów tego dekodera mówią mi, gdzie zacząć szukać przyczyny.

  pozdrawiam
 • Helpful post
  Level 26  
  Masz racje, na początek sprawdzenie dekodera na innej instalacji nie zaszkodzi.
  Jednak transpondery HB to zestaw nadajników z rożnych satelitów, których moc emisji jest różna, przy słabej instalacji dysproporcje odbioru mogą być znaczne i akurat ten tp może być poniżej możliwości odbiornika.
 • Level 14  
  Dekoder sprawdzę przy najbliższej sposobności , widzę również że przydałby się nowy konwerter ( koszt niewielki ) , jaki polecacie czy model , firma ma większe znaczenie ???
 • Level 26  
  Rekomenduje konwertery Inverto seria black.Pamiętaj, po wymianie należy dokonać regulacji odległości konwertera od czaszy oraz kąta skręcenia.Regulując należy kierować się, maksymalnym wskazaniem jakość sygnału.
 • Level 14  
  Czyli poziomem sygnału ?? poradzę sobie sam bez żadnych przyrządów ??
 • Level 26  
  Strong jest wyposażony w dwa wskaźniki jakość i siła.
  Przy wykorzystaniu wskazań z oryginalnej instrukcji można ustawić antenę.
  Przed wymianą konwertera odczytaj aktualne wskazania.
  Przy okazji wymiany konwertera warto zainwestować w nowy dobrej jakości kabel.
  Po zmontowaniu konwertera w uchwycie maksymalnie oddalonego od czaszy, przesuwasz delikatnie w kierunku czaszy, kontrolując wskazanie jakość sygnału.
  Po znalezieniu miejsca o największym wskazaniu regulujesz kąt skręcenia konwertera, obracając w uchwycie w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara patrząc na antenę od przodu.
 • Level 14  
  Sprawdziłem u znajomego , jest jeszcze gorzej niż u mnie z tymi programami , czyli winny dekoder ,
  -zgłosić się z nim tam gdzie kupowałem i co żądać wymiany na jaki model najlepiej strongi są ogólnie wadliwe ? jak najlepiej wytłumaczyć jego usterkę ??
  - i jeszcze jedno w grudniu kończy mi się umowa , czyli mogę już przedłużać , albo rozwiązywać ?? mogę liczyć na jakąś specjalną ofertę lojalnościową , można negocjować jakieś specjalne warunki , jak podchodzi do tego tematu cyfra ??
 • Level 33  
  Dostaniesz taki model dekodera jaki Ci zaoferują i tyle. No chyba że...
 • Level 14  
  Winny był zdecydowanie dekoder , wymieniłem na thomsona , obraz elegancki stabilny , nic się nie tnie , ale dużo gorsza obsługa i funkcje w porównaniu do stronga 6880 i co już mnie całkiem zaskoczyło głos puszczony przez taką mini wieże z dvd http://www.promoceny.pl/detail/lg-xd-123-mini-wieza-dvd-37912/(za pomocą kabla euro opcja tv/audio) , jest znacznie cichszy o jakieś 40% w porównaniu do stronga czy radia puszczonego z wieży np , głos z stronga leciał normalnie z takim samym natężeniem jak np. z radia , dlaczego tak się dzieje ??? z chęcią wymieniłbym z powrotem na stronga (myślę że są udane egzemplarze ????) , będzie to wystarczający powód do wymiany ???
 • Level 14  
  Wziąłem z powrotem stronga .obraz głos ok , dzięki za rady !!

  Regulamin p. 10.2. [TS]