Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zanikanie sygnału, cięcie się kanałów tv puls , tvp 3 ,

placid 28 Wrz 2010 14:22 6160 19
  • #1 28 Wrz 2010 14:22
    placid
    Poziom 14  

Witam , mam problem z odbiorem tv puls ,tvp 3 , tv polonia na platformie cyfra plus. Obraz się tnie ,znika , zacina . Tuner strong 6880 , koncentryk i konwerter nie są już pierwszej młodości , pochodzą jeszcze z zestawu analogowego wiek jakieś 10-12 lat , ale reszta kanałów bez zastrzeżeń czasza 90 . Zrobiłem reset dekodera -ustawienia fabryczne , nowa lista kanałów bez zmian , ciągle występuje ten problem . Może zrobić aktualizację oprogramowania ? Co właściwie daje aktualizacja , można potem wrócić do starszego oprogramowania gdyby było coś gorzej ?? Jeśli tak to jak . Co radzicie , proszę o pomoc

0 19
  • #2 28 Wrz 2010 14:40
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Ustawić poprawnie antenę!
    Wymienić konwerter i kabel.

0
  • #3 28 Wrz 2010 15:11
    placid
    Poziom 14  

Poziom sygnału od 87 do 93 chyba dobry więc antena wydaje mi się że dobrze ustawiona , ale ta czerwona dioda od sygnału na tych kanałach miga i traci się jakość , ale dlaczego tylko na tych trzech a reszta dobrze ????? I jak to jest z tą aktualizacją ??

0
  • #4 28 Wrz 2010 15:17
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Bo jest sygnał do kitu ztego transpondera!
    To zrób aktualizację i tyle!

0
  • #5 28 Wrz 2010 15:23
    placid
    Poziom 14  

Ale chciałem wiedzieć co właściwie zmienia ta aktualizacja , czy może wywołać jakieś negatywne skutki ??

0
  • #6 28 Wrz 2010 15:26
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

placid napisał:
    Ale chciałem wiedzieć co właściwie zmienia ta aktualizacja , czy może wywołać jakieś negatywne skutki ??

Masz telefon to wykręć 801066066 tam udzielą ci informacji na temat aktualizacji oprogramowania.
    Do informacji to tel. do C+.

0
  • #7 29 Wrz 2010 12:29
    k2.juras
    Poziom 18  

To najbardziej nieudane dekodery cyfry. Mają bardzo liche zasilacze. Są z nimi same problemy. Najlepiej wymienić na inny u dystrybutora. Nie robią problemów, bo wiedzą jaki to rupieć. Jednak puki co to przejdź się z tym dekoderem do znajomych, którzy mają cyfrę (no i nie mają problemów z odbiorem :) ) i podłącz go do ich anteny. Wtedy będziesz wiedział czy to kabel z konwerterem czy dekoder. Daj znać jaki efekt.

pozdrawiam, k2.juras

0
  • #8 30 Wrz 2010 12:04
    netTv
    Poziom 25  

Podstawowym problemem jest starego typu konwerter, który po zmianie parametru FEC na 5/6 na transponderze 11488 H nie zapewnia stopy błędów, na poziomie zapewniającym stabilny odbiór. Wymiana konwertera na współczesny np. Inverto single powinna rozwiązać problem.Antena jak każde urządzenie po 10-12 latach powinna przejść konserwacje w tym wymianę konwertera i kabla.Na antenie 90cm odbiór musi być idealny.

0
  • #9 30 Wrz 2010 15:46
    k2.juras
    Poziom 18  

Konwerter odbiera strumień danych i zamienia jego częstotliwość. On nie rozróżnia tego co odbiera. Żeby mógł to rozróżnić, rozpoznać, musiałby to dekodować, a jak wiadomo konwerter nie dekoduje. Jemu jest obojętne co jest w strumieniu danych. Istotna jest tylko częstotliwość i polaryzacja. Dekodowaniem tych danych zajmuje się dekoder. To dla niego ma znaczenie częstotliwość transpondera czy parametr FEC, który oznacza w przypadku 5/6, że na każde 6 bitów transmisji 5 to informacja a 1 to kontrola, korekcja błędów. Po to cyfra i polsat zmieniły FEC z 3/4 na 5/6, żeby zyskać miejsce na transponderach dla dodatkowych kanałów a nie musieć dzierżawić nowych i dodatkowo za nie płacić. Odbywa się to niestety kosztem pogorszenia jakości obrazu. Wydaje się więc, że przyczyna tkwi w dekoderze i najlepszym sposobem na przekonanie się o tym jest podpięcie go pod inną antenę. Na przykład w sklepie u dystrybutora. Skutecznym lekarstwem na dolegliwości tych dekoderów jest wymiana kondensatorów w zasilaczu. Ale to się robi wtedy, kiedy dekoder ma się na własność, bo szkoda wyrzucać.

0
  • #10 30 Wrz 2010 17:15
    netTv
    Poziom 25  

k2.juras napisał:
    Po to cyfra i polsat zmieniły FEC z 3/4 na 5/6, żeby zyskać miejsce na transponderach dla dodatkowych kanałów a nie musieć dzierżawić nowych i dodatkowo za nie płacić. Odbywa się to niestety kosztem pogorszenia jakości obrazu.
    Po pierwsze, w sygnale cyfrowym zmniejszenie jakości sygnału do pewnej granicy nie wpływa na obraz, to nie analog. Zmiana proporcji FEC obniża zdolność korekcji błędów przez odbiornik zmniejszając ilość bitów korekcji oraz podnosi wymagania w stosunku do zestawu antenowego. Jeśli zestaw antenowy nie zapewnia sygnału o stopie błedów (BER), który może zostać "naprawiony" w dekoderze, to skutkuje zanikami odbioru.W zależności od modelu odbiornika może objawiać się zamrożeniami, czarnym ekranem itp.Współczynnik szumów, który miały konwertery z czasów analogowych przekładają się na jakość sygnału cyfrowego.
    Po zmianie fec czyli po podwyższeniu wymagań w stosunku do sygnału, przy starych konwerterach mogą być problemy, ponieważ sygnał jest zbyt niskiej jakości aby mógł być zregenerowany przez odbiornik.
    Z doświadczenia, wymiana konwertera z czasów analogowych daje przyrost jakości sygnału o około 30-40%.

0
  • Pomocny post
    #11 30 Wrz 2010 19:46
    k2.juras
    Poziom 18  

No to dlaczego konwerter kolegi @placid nie radzi sobie tylko z jednym transponderem z FEC 5/6 ? Powinien mieć kłopoty z odbiorem na wszystkich transponderach z FEC 5/6. A tak nie jest. Rozwiązywanie problemu zaczyna się od najprostszego sposobu. A takim jest podłączenie dekodera do innej anteny. Jest oczywiste, że wymiana konwertera i kabla na nowy poprawi odbiór. Ja tego nie neguję. Ale nie ma pewności, że załatwi sprawę tego transpondera i dalej nie trzeba będzie szukać przyczyny. Moje skromne doświadczenie w ustawianiu anten i znajomość kaprysów tego dekodera mówią mi, gdzie zacząć szukać przyczyny.

pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #12 30 Wrz 2010 19:52
    netTv
    Poziom 25  

Masz racje, na początek sprawdzenie dekodera na innej instalacji nie zaszkodzi.
    Jednak transpondery HB to zestaw nadajników z rożnych satelitów, których moc emisji jest różna, przy słabej instalacji dysproporcje odbioru mogą być znaczne i akurat ten tp może być poniżej możliwości odbiornika.

0
  • #13 05 Paź 2010 09:51
    placid
    Poziom 14  

Dekoder sprawdzę przy najbliższej sposobności , widzę również że przydałby się nowy konwerter ( koszt niewielki ) , jaki polecacie czy model , firma ma większe znaczenie ???

0
  • #14 05 Paź 2010 11:16
    netTv
    Poziom 25  

Rekomenduje konwertery Inverto seria black.Pamiętaj, po wymianie należy dokonać regulacji odległości konwertera od czaszy oraz kąta skręcenia.Regulując należy kierować się, maksymalnym wskazaniem jakość sygnału.

0
  • #15 05 Paź 2010 11:39
    placid
    Poziom 14  

Czyli poziomem sygnału ?? poradzę sobie sam bez żadnych przyrządów ??

0
  • #16 05 Paź 2010 15:06
    netTv
    Poziom 25  

Strong jest wyposażony w dwa wskaźniki jakość i siła.
    Przy wykorzystaniu wskazań z oryginalnej instrukcji można ustawić antenę.
    Przed wymianą konwertera odczytaj aktualne wskazania.
    Przy okazji wymiany konwertera warto zainwestować w nowy dobrej jakości kabel.
    Po zmontowaniu konwertera w uchwycie maksymalnie oddalonego od czaszy, przesuwasz delikatnie w kierunku czaszy, kontrolując wskazanie jakość sygnału.
    Po znalezieniu miejsca o największym wskazaniu regulujesz kąt skręcenia konwertera, obracając w uchwycie w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara patrząc na antenę od przodu.

0
  • #17 04 Lis 2010 13:49
    placid
    Poziom 14  

Sprawdziłem u znajomego , jest jeszcze gorzej niż u mnie z tymi programami , czyli winny dekoder ,
    -zgłosić się z nim tam gdzie kupowałem i co żądać wymiany na jaki model najlepiej strongi są ogólnie wadliwe ? jak najlepiej wytłumaczyć jego usterkę ??
    - i jeszcze jedno w grudniu kończy mi się umowa , czyli mogę już przedłużać , albo rozwiązywać ?? mogę liczyć na jakąś specjalną ofertę lojalnościową , można negocjować jakieś specjalne warunki , jak podchodzi do tego tematu cyfra ??

0
  • #18 04 Lis 2010 18:45
    irek19
    Poziom 33  

Dostaniesz taki model dekodera jaki Ci zaoferują i tyle. No chyba że...

0
  • #19 13 Lis 2010 08:07
    placid
    Poziom 14  

Winny był zdecydowanie dekoder , wymieniłem na thomsona , obraz elegancki stabilny , nic się nie tnie , ale dużo gorsza obsługa i funkcje w porównaniu do stronga 6880 i co już mnie całkiem zaskoczyło głos puszczony przez taką mini wieże z dvd http://www.promoceny.pl/detail/lg-xd-123-mini-wieza-dvd-37912/(za pomocą kabla euro opcja tv/audio) , jest znacznie cichszy o jakieś 40% w porównaniu do stronga czy radia puszczonego z wieży np , głos z stronga leciał normalnie z takim samym natężeniem jak np. z radia , dlaczego tak się dzieje ??? z chęcią wymieniłbym z powrotem na stronga (myślę że są udane egzemplarze ????) , będzie to wystarczający powód do wymiany ???

0
  • #20 27 Lis 2010 12:52
    placid
    Poziom 14  

Wziąłem z powrotem stronga .obraz głos ok , dzięki za rady !!

Regulamin p. 10.2. [TS]

0