Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RNS 510 pinout na kamere cofania

kamilek1307 28 Wrz 2010 15:00 6994 9
  • #1 28 Wrz 2010 15:00
    kamilek1307
    Poziom 17  

Witam. posiadam nawigacje RNS 510. I chciałbym podłączyc do niej kamere cofania ale taką nieoryginalna która jest na chinch. i nie bardzo wiem jak to zrobić bo potrzebny jest do tego niby adapter. na allegro takie adaptery po 550zł są co uważam, że jest trochę za dużą ceną.
    Pinout załączam w obrazku poniżej i bardzo proszę mi powiedzieć czy da rade to zrobić bez tego adaptera.

RNS 510 pinout na kamere cofania
    1 – Reserved for Debug RX protocol
    2 – Reserved for Debug TX protocol
    3 – Not assigned
    4 – Video signal input, RGBS, negative (ground)
    5 – Video signal output LF, Right (Audio use 17 for ground)
    6 – Ground Sync input
    (Internal universal preparation for mobile telephone, mobile telephone detection)
    7 – Video signal output, vertical and horizontal synchronisation
    (Internal universal preparation for mobile telephone, cradle and button evaluation)
    8 – Video signal ouput, green
    (Internal universal preparation for mobile telephone, cradle, aerial diagnosis)
    9 – Video signal input, RGBS, negative (ground)
    10 – Video signal input LF, right (Audio use 24 for ground)
    11 – Video signal input, screening earth
    12 – Video signal input, vertical and horizontal synchronisation
    13 – Video signal input, green
    14 – Not assigned
    15 – Not assigned
    16 – Not assigned
    17 - Video signal output, LF, negative (ground)
    18 – Video signal output LF, Left (Audio use 17 for ground)
    19 – Video signal output, RGBS, negative (ground)
    (Internal universal preparation for mobile telephone, cradle, negative)
    20 – Video signal output, Blue
    (Internal universal preparation for mobile telephone, switched terminal 30)
    21 – Video signal output, Red
    22 – Video signal input, LF, negative
    23 – Video signal input, LF, left (Audio use 24 for ground)
    24 – Video signal input, RGBS, negative (ground)
    25 – Video signal input, blue
    26 – Video signal input, red
    bardzo proszę o pomoc

1 9
  • #2 03 Lis 2010 16:59
    seba6250
    Poziom 10  

Podpinam sie pod temat , zna ktoś pinout ?

2
  • #3 03 Lis 2010 21:51
    w.endriu
    Poziom 19  

Podaj rok auta a może lepiej rok navi jest tylko to złącze co pokazałeś czy też dodatkowo to okrągłe?

0
  • #4 03 Lis 2010 23:32
    kamilek1307
    Poziom 17  

jest to dokladnie to zlacze ale nie ma to roznicy czy to stare czy to nowe. masz w opisie aukcji ze jest to RNS 510 a nie MFD z okrągłym wejsciem. tu i tu wchodzi sygnal RGB...

Trzeba konwentera RGB na Composite no a tutaj trzeba modulacji czyli duzo zabaw..:( i nie wiem jak sie za to zabrac:)

0
  • #5 25 Sty 2011 12:07
    Rompek
    Poziom 11  

Witam.
    Znalazłeś rozwiązanie problemu czy utknęło w martwym punkcie ?
    Możliwe że miałbym dla Ciebie gotowe rozwiązanie.
    Pozdrawiam.

1
  • #6 25 Sty 2011 15:45
    kamilek1307
    Poziom 17  

no trzeba po prostu zmodulowac sygnal rgb na composite i tyle.. nic sie nie zrobi inaczej. a o jakim rozwiazaniu piszesz?

porwalbym sie na zrobienie tego modulatora ale nie mam skad wziac wtyczek do radia. a tak na "bawola" nie bede tego wszyskiego lutowal:)

0
  • #7 28 Sie 2015 10:02
    Beni0
    Poziom 1  

Witam, wiem, że odgrzebuje temat przed wielu lat ale sprawa dla mnie dość istotna. Nie chce zakładać nowego tematu a i ten powinien być bardziej w dziale TV niż car audio, może jakiś kolega z innego działu pomoże. (Tu prośba do administracji)

Przeanalizowałem i sygnał wychodzący i wchodzący do RNS to tak zwany RGBS z composite sync. Czyli najprościej podłączyć pod RNS'a starą Amigę ;) ale my chcemy wincyj!

Sygnał RGBS = SCART=SVIDEO (taka wtyczka jak od klawiatury PS/2) to już mamy lepiej .. Ze Scart > można zrobić układ na VGA (stare kable które pozwalały podłączyć komputery pod TV kablem VGA (DIN9 na SCART). Problem jest raczej innej natury gdyż, RNS z tego co mi wiadomo obsługuje system video NTSC a nie nasz PAL. Niby żadna różnica ale jednak.

Prosiłbym kolegów o potwierdzenie moich przypuszczeń i mojej tezy. Obecnie czekam na wyczkę do RNS'a. Wtyczka to nie problem, piny MQS też mam. Wiec jak tylko dostanę będę walczył bo planuję trochę się pobawić.

0
  • #8 26 Maj 2017 09:04
    genek75
    Poziom 20  

Po raz kolejny odkopuję archiwalny temat.

Ale może udało się go komuś z poprzedników rozwiązać i chciałby się tym podzielić?

1
  • #10 26 Paź 2018 21:31
    krzychuL-n
    Poziom 2  

Pytanko czy udało się komuś podłączyć jakieś urządzenie Video pod RNS 510 tak jak w pytaniu początkowym?
    bo ten sam problem
    jaki sygnał podać i pod jakie piny ?
    podanie sygnału to jedno, ale jak zrobić by radio je odbierało ? nie mogę włączyć wejścia AV RNS 510 pinout na kamere cofania [img-1] RNS 510 pinout na kamere cofania

Proszę o jakąś pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów