Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E156g + Internet Play

achieve 28 Wrz 2010 16:42 3872 2
  • #1 28 Wrz 2010 16:42
    achieve
    Poziom 2  

Witam,
    Trochę temu zakupiłam Internet bezprzewodowy z PLAY'a z modemem Huawei E156g.. Wszystko działało bez zarzutu. Po kilku miesiącach zostałam zmuszona do zmiany miejsca zamieszkania. Aktualnie mieszkam na drugim końcu Polski i używam innego komputera.. Internet z Play'a nie działa. Wszystko poprawnie się instaluje po czym wyskakuje komunikat:" brak urządzenia lub urządzenie niedostępne". Jako, że w sprawach komputera jestem całkowitym laikiem.. nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.. brak sterowników (jeśli tak do od czego?) brak zasięgu (na mapie PLAY'a zasięg w moim miejscu zamieszkania jak najbardziej jest) czy coś innego?
    Posiadam Acer'a Extensa 5220..
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc i przepraszam jeśli pytanie zadałam w nieodpowiednim miejscu. Tym samym obiecuję, że przeszukałam już naprawdę wiele stron i sama nie mam pojęcia co mogę z tym robić. Szukałam sterowników do modemu, do play'a jednak to nic nie zmieniło. Wszystko po staremu.
    Pozdrawiam.
    Na komputerze mojego brata wszystko działa ok.. :|

0 2
  • #2 28 Wrz 2010 18:23
    tronic1
    Spec od komputerów

Hm, chyba problem z USB. Dobrze by było sprawdzić modem na innym komputerze. W laptopie to trudno jest, ale należało by zmierzyć napięcie na porcie USB z podłączonym modemem. Jakbyś miał możliwość, podłącz modem do huba USB z zewnętrznym zasilaniem.

0
  • #3 28 Wrz 2010 19:02
    achieve
    Poziom 2  

No właśnie nie problem z USB.. bo po podłączeniu modemu on go znajduje.. instaluje sobie niby program.. i wszystko.. ale po próbie włączenia internetu w programie PLAY.. wyskakuje - brak urządzenia lub urządzenie niedostępne.. na innym komputerze wszystko instaluje się dobrze i działa jak należy.. Nie wiem.. zastanawiam się czy to nie problem jakichś sterowników na moim komputerze.. które uniemożliwiają działanie temu modemowi.. ale nie mam pojęcia co to może być szczerze mówiąc.. bo jak już wspominałam w sprawie komputerów jestem laikiem..

0