Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer włącza się, ale nie ma obrazu [pełen opis]

rysiekel 28 Wrz 2010 16:49 3001 7
  • #1 28 Wrz 2010 16:49
    rysiekel
    Poziom 8  

Witam, proszę o pomoc.

Zaczęło się od tego że AVG wykrył wirusa którego usunął. Potem komputer sam się uruchamiał ponownie, wyłączał - w skrócie różne cyrki. Udało mi się uruchomić wczoraj po restarcie bios w trybie awaryjnym, odpaliłem pełny skan i usunięte zostały trzy wirusy.
    Teraz po naciśnięciu przycisku komputer włącza się - pracują wszystkie wentylatory, dioda na płycie głównej świeci się itp. Natomiast na obudowie komputera zapalona jest tylko kontrolka zasilania (zielona) kontrolka od dysku nie świeci się (czerwona) ale słychać że dysk pracuje, wczoraj było odwrotnie - to znaczy czerwona swiecila caly czas, a zielona w ogóle mimo że wszystko jest ciągle tak samo - nie zamieniłem kabli. Wkładałem inną karte grafiki na 100% sprawną i jest to samo. Zasilacz mimo że znajduje się na czarnej liście padlin przez wiele lat mnie nie zawiódł - nic nie było podkręcane itd. Był to bardziej komputer zastępczy ale pracowałem na nim dość często. Zasilacz sprawdzony na pełnym obciążeniu oraz bez obciążenia i napięcia trzyma wzorowo.
    Procesor: P4 2,4
    Karta graf: radeon 9200
    płyta główna: Albatron PX848 Like
    Zasilacz: Codegen 300W
    Dysk: Samsung 80gb
    Pamięć: 512mb geil

Monitor sprawdzony, napewno sprawny. Komputer podłączany był również do TV za pomocą S-Video i na telewizorze miga brak sygnału na obu kartach.

Błagam pomocy, próbowałem już wszystkiego, wszystko wyczyściłem wymieniłem nawet pastę pod procesorem. :cry:

PS. głośniczek był wymontowany teraz na chwile podłączyłem do "speaker" na plycie glownej ale nie wydaje zadnych dzwiekow

0 7
  • #2 28 Wrz 2010 18:17
    tronic1
    Spec od komputerów

No to od początku, uruchom samą płytę + procesor + głośniczek. Pamięć, wszystkie karty, dyski i napędy odłączone razem z taśmami.

0
  • #3 28 Wrz 2010 21:29
    kapsel2105
    Poziom 21  

Spróbuj jeszcze przywrócić standardowe ustawienia BIOSu.

Jeśli posiadasz stacje dyskietek, to czy testuje się po włączeniu, czy jest od razu zawiecha?

0
  • #4 28 Wrz 2010 21:56
    rysiekel
    Poziom 8  

tronic1: komp uruchamia się, wentylator na procesorze chodzi, głośnik nie wydaje żadnego dzwięku.

kapsel2105: zrobiłem, stacja dyskietek nie odzywa się chociaż jest podłączona.

0
  • #5 28 Wrz 2010 22:03
    Lzep
    Poziom 39  

A to :

Cytat:
    Zasilacz: Codegen 300W
    co to ma być ? Zasilacz, no raczej jego "atrapa" - podmień na próbę na normalny zasilacz - może wystarczy !
    Cytat:
    Zasilacz sprawdzony na pełnym obciążeniu oraz bez obciążenia i napięcia trzyma wzorowo.
    Nie wierzę, jak i czym to sprawdzałeś ?

0
  • #6 28 Wrz 2010 22:22
    rysiekel
    Poziom 8  

miernikiem, raz podlączyłem wszystko normalnie wentylatory dysk karty itp, a raz zwarłem zielony i czarny.

0
  • Pomocny post
    #7 28 Wrz 2010 22:25
    Lzep
    Poziom 39  

Nie rób sobie żartów - takie "sprawdzanie", to możesz sobie darować ! Poczytaj FAQ-a.

0
  • #8 28 Wrz 2010 22:34
    rysiekel
    Poziom 8  

Przepraszam proszę Pana, już nie będę - obiecuje

0