Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

licznik zawyża kilometry oraz prędkość

28 Wrz 2010 18:14 7103 23
  • Poziom 9  
    Witam, mam taki problem. Posiadam Volvo V50. Od pewnego czasu licznik zawyża mi przejechane kilometry oraz prędkość. Po przejechaniu 100 km na liczniku jest 106. Zauważyłem to po wymianie piasty z przodu. Wcześniej było ok. Czy ma to związek z tą piastą /jaki/ czy przyczyna leży gdzie indziej???
  • Poziom 42  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    da_rek napisał:
    Od pewnego czasu licznik zawyża mi przejechane kilometry oraz prędkość.
    - a to nie jest od czasu, kiedy masz nawigację?
    Jeżdżę teraz kilkoma autami (mój, znajomi, firmowe w sumie z 10 sztuk) i wszystkie zawyżają prędkość :twisted:
    Nie wiem czym powodują sie producenci (podejrzewam tylko), ale przyjołem to za rodzaj standardu.
  • Poziom 43  
    Wszystkie od fabryki zawyżają prędkość, to taki standard, średnio nawet do 10%
  • Poziom 11  
    To chyba w Polonezach prędkość się zawyżało! Jeśli samochód ma fabrycznie zawyżoną prędkość powyżej 5% możesz podać ich do sądu.
    Tak, samochód trzeba podać do osądu?
    Odchyłka wskazań wynosi do 10% i jest to ze względu psychologi stosowane...
  • Poziom 42  
    Moim skromnym zdaniem...
    1, Psychologicznie podchodząc: koleś zasuwa sobie 100km/h, dumny, że jest takim kozakiem, a w rzeczywistości jedzie 90km/h - zgodnie z przepisami.
    2. Fabryka oszukuje nas na zużyciu paliwa.
  • Moderator Samochody
    Mi Astra G zawyżała prawie 10%, zmieniłem opony na nowe, rozmiar niby taki sam jak wcześniej i taki jak powinien być fabrycznie i teraz już nie zawyża.
  • Poziom 30  
    ociz napisał:
    Mi Astra G zawyżała prawie 10%, zmieniłem opony na nowe, rozmiar niby taki sam jak wcześniej i taki jak powinien być fabrycznie i teraz już nie zawyża.
    Nie orientuje się jak jest w "G" ale w "H" można to skalibrować np.opcom-em i wpisać rozmiar opon.
  • Moderator Samochody
    Nie wiem jak jest konkretnie w tym Volvo, ale wczoraj robiłem S40, sprawdzałem łożyska z przodu i szybkościomierz czyta impulsy z prawej piasty, przy podniesionym i napędzanym lewym kole wskazówka leżała
  • Poziom 9  
    Ja rozumiem i wiem że wskazania prędkościomierza są inne niż rzeczywista prędkość, tak jak np na nawigacji czy radarach policyjnych. Ale przejechany dystans kilometrowy powinien być taki sam na liczniku i przydrożnych słupkach kilometrażowych. Jeżeli ja dziesiątki razy przejechałam pewną odległość i zawsze dystans wynosił X a teraz ten dystans wynosi Y zacząłem sprawdzać na słupkach. Po przejechaniu 1 km jestem prawie przy 11 słupku. W miedzy czasie nic przy samochodzie nie robiłem poza wspomniana na początku wcześniej piastą. I nie chodzi tu o jakąś psychologie... A i opon też nie zmieniałem.
  • Poziom 11  
    Samochód do sądu? hahahahah good joke! Inżynierów lub daną markę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Nie inna liczba zębów! Wystarczy wymienić czujnik lub komputer który przetwarza sygnały! A co do zmiany opon na mniejsze to nieźle musi wam sie nudzić żeby takie bzdury pisać.
  • Poziom 13  
    AudiQ7 napisał:
    Nie inna liczba zębów! Wystarczy wymienić czujnik lub komputer który przetwarza sygnały! A co do zmiany opon na mniejsze to nieźle musi wam sie nudzić żeby takie bzdury pisać.
    nie są to zbytnio bzdury. załóż sobie do auta opony o różnym profilu i przejedź ten sam odcinek drogi. na większym profilu nabije mniejszy dystans
  • Poziom 9  
    No to jakie wnioski mam z tego wszystkiego wyciągnąć?
  • Poziom 11  
    Swoim autem według różnych map miałem do przejechania 214km, a jak dojechałem to było 236km.
    Może ktoś z drogówki się wypowie jak to jest z tymi wskazaniami.
  • Poziom 9  
    Panowie, sprawa jest prosta. Na każdej drodze krajowej czy wojewódzkiej są słupki kilometrażowe, na których jest nr drogi i jej kilometr. Są one poustawiane co sto metrów i łatwo można sprawdzić czy licznik kilometrów dobrze wskazuje. I w tym przypadku nie może być odchyłek jak w przypadku wskazania prędkości. Po przejechaniu 10 słupków ma wyjść dokładnie 1 km. I po problemie. w moim przypadku od pewnego czasu wychodzi więcej i tu jest problem.!
  • Poziom 11  
    Ludzie! Co do odległości to wiadomo sprawa zależy praktycznie od wszystkiego,ale jak wam szwankuje licznik prędkości to wina czujnika lub po prostu komputera.A jeszcze jedno...co do map to możesz mieć różnice nawet 3km więc mapom nie ufaj.

Moderowany przez robokop:

Ostrzeżenie za wypisywanie bzdur - kolega się wpierw douczy prawa i zasad działania poszczególnych podzespołów zanim znowu zacznie takie idiotyzmy wypisywać.

• Moderator Samochody
    carrot napisał:
    Nie wiem jak jest konkretnie w tym Volvo, ale wczoraj robiłem S40, sprawdzałem łożyska z przodu i szybkościomierz czyta impulsy z prawej piasty, przy podniesionym i napędzanym lewym kole wskazówka leżała

Wydaje mi się że nie może być zbyt duża i permamentna różnica prędkości obrotowej kół widziana przez czujniki ABS, widziana na podstawie odczytu impulsów - układ wywalałby błąd, podobnie jak przy buksowaniu w zaspie. Aczkolwiek przy kilkudziesięciu zębach impulsatora różnica + - 1 nie będzie wpływać na ABS, a na licznik i owszem.
  • Poziom 11  
    Robokop powiedz mi co źle napisałem w poście wyżej ?
  • Poziom 26  
    Kolego, ty za całościowy dorobek na tym forum powinieneś mieć bana dawno. Wierzę mocno w to, że go w końcu zarobisz. Widziałeś kiedyś takie uszkodzenie czujnika prędkości tudzież "zegarów", że zaniża? W każdym aucie prędkość jest zawyżana na wskazaniach, jak już to wcześniej napisano. Jeśli o tym nie wiesz, znaczy to tylko że jesteś typowym impertynentem laikiem, który wszędzie musi zabierać głos i zawsze jest najmądrzejszy. Chociaż jego wiedza jest na poziomie zerowym.