Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utworzyłem wolumin prosty zniknęły partycje w laptopie Asus

animusek 28 Wrz 2010 18:39 3609 6
 • #1 28 Wrz 2010 18:39
  animusek
  Poziom 9  

  Witam wszystkie pomocne dusze z Elektrody.
  Mam otóż problem dość sporej wagi dla mnie, bowiem dzięki mojej znajomości komputerów i chęci poprawienia obecnego stanu ich istnienia, kliknąłem z nierozwagą prawo klik na mój komputer potem na zarządzanie i zarządzanie dyskami. Tutaj okazałem swój kunszt i na podświetlonej pojedyńczej partycji czyli Filmy (miałem przed skasowaniem 4 partycje ( systemową C oraz Fotografia, dysk E oraz partycję Film i muzyka). Jak już wspomniałem wyżej poprzez nieuwagę i nieznajomość rzeczy, kliknąłem zrządzanie dyskami, a potem prawokik na partycję i utwórz nowy wolumin prosty. Komputer wykonał polecenie, ale zamiast nowej partycji tak jak zamierzałem utworzył mi z trzech partycji jeden wolumin prosty o rozmiarze 4. 82 G. (gdzie jest brakujące 280GB z utraconych 3 ech woluminó??? !!!! Jestem w totalnej kropce, bo nie wiem jak sobie z tym poradzić próbuję programu DMDE ale z mizernym efektem bo raz że jest to free wersja i nie odzyskuje folderów tylko pojedyncze pliki a dwa nie znam tego programu i boję się coś więcej nim popsuć.
  Mam pytanie czy jak przywrócę system to mi też przywróci i te utracone partycje? Po googlowaniu w necie przypuszczam, że nie. Nie instalowałem na komputerze żadnych nowych programów ani nie przywracałem systemu nie robiłem nic, co mogłoby ten stan rzeczy pogłębić. Zamykam system i otwieram normalnie. Taki stan rzecz nie może trwać wiecznie potrzebuję danych zawartych na utraconych partycjach. Jestem zielony jak na razie w tych woluminowych klockach, czy ktoś zna cudowny lek oprócz oddania laptopa do serwisu celem odzyskania danych.
  W tym programie DMDE widać nie tylko Partycję Recowvery ale i Dysk lokalny C Dysk Fotografia i inne dyski i patrząc po rozmiarach są to te moje utracone partycje. Czy może mnie ktoś poprowadzi Krok po kroku poprzez ten program a może jest inny bardziej przystępny sposób nie wymagający dodatkowego oddzielnego dysku zewnętrznego. załączam scany jak wyglądał komputer przed po, załączam też scan okna programu DMDE na którym widać dobrze utracone partycje
  Scan z DMDE https://obrazki.elektroda.pl/81_1285509906.jpg
  Scan przed zepsuciem https://obrazki.elektroda.pl/58_1285510089.jpg
  Scan po zepsuciu https://obrazki.elektroda.pl/42_1285510144.jpg
  Proszę o jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam wszystkich maniaków komputerowych.

  0 6
 • #2 28 Wrz 2010 20:40
  cepilek
  Poziom 26  

  Jak ja Ci pierwszy nie podpowiem głupkowato to nikt się tu pierwszy nie odezwie, dlatego jak nie chcesz robić kopii posektorowej, to spróbuj programem stąd: http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-PhotoRec,Program,Windows,12758.html
  według porady Picia odyskać dane z wybranego niewidocznego teraz dla Ciebie woluminu, kóry może będzie widoczny pod tym programem o ile masz na odzyskane dane na tyle miejsca na dysku C? Oczywiście za utratę danych ze względu na niezrobienie kopii posektorowej nie odpowiadam... A może jest możliwość uruchomienia tego programu z pendrive i skierowanie odzyskanych plików na pendriva? Albowiem do dzialania tego programu nie trzeba go wcale instalować z tego co pamiętam? http://www.turbo.hostit.pl/odzyskiwanie-partycji.htm

  -3
 • #4 28 Wrz 2010 21:10
  migol21
  Specjalista HDD Recovery

  cepilek - Jest zasada najpierw analiza potem porady program TestDisk jest niebezpiecznym programem dla osób nie umiejętnie obchodzących się z nim, często też przywraca w sposób automatyczny partycje i może doprowadzić do utrudnienia odzysku danych.

  Nie wiesz jeszcze co się dzieje i jaka jest sytuacja a już leczysz.
  To trochę jak by weterynarz usłyszawszy, że cię ucho boli kazał ci wypić litr mleka na pewno ci przejdzie.

  Zacznij myśleć przestań pisać te same posty :
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8560255&highlight=#8560255
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8560567&highlight=#8560567

  Ostro pracujesz na coś więcej niż ostrzeżenie.

  0
 • #5 28 Wrz 2010 21:14
  animusek
  Poziom 9  

  Witam.Szanowny kolego ja jestem w totalnej kropce właśnie testuję TestDisk i utknąłem w drugim kroku czyli przy wyborze systemu plików i tutaj stop testdisk nie wyświetla mi listy plików tylko coś takiego jak na scanie https://obrazki.elektroda.pl/28_1285700039.jpg Posiłkuję się takimi poradami http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=2948.0 Nie jestem do nich przekonany ale myślę, że ktoś mi pomoże rozgryźdź ten problem z partycjami, których nie ma, bo to jest punkt honoru sam zepsułem sam naprawię hawk! Nie robię kopi posektorowej bo nie wiem o niej nic, bo nie wiedziałem, że takową trzeba najpierw robić. Czy ja się porywam z motyką na księżyc, bo odnoszę wrażenie, że, chyba tak. Mam pytanie do tej operacji potrzebny jest albo drugi komputer z dużym dyskiem, albo drugi oddzielny dysk, czy jeszcze jest inny sposób? Nic już nie wymyślę mądrego dzisiaj dziękuję za odzew na moją prośbę o pomoc.Wybaczcie mi jeżeli piszę nielogicznie.

  0
 • #6 28 Wrz 2010 21:17
  migol21
  Specjalista HDD Recovery

  animusek - przestań się bawić tym programem bo całkiem zamieszasz partycjami a są one nieźle zaplątane.

  dodatkowo podaj SMART tego dysku przed wszelkimi działaniami :
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html

  Utworzyłem wolumin prosty zniknęły partycje w laptopie Asus
  Utworzyłem wolumin prosty zniknęły partycje w laptopie Asus
  Utworzyłem wolumin prosty zniknęły partycje w laptopie Asus
  Zdjęcia umieszczaj odpowiednio.

  Prosiłem o coś podaj to wreszcie jeśli chcesz żeby cokolwiek zrobić.

  chcesz sam rozwiązać nie ma sprawy :) Na początek czytaj :
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic962055.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330304.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330869.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1589389.html

  Należy zrobić kopie sektora 0 w razie czego. Jak ? W jednym z linków podane jest.
  Należy usunąć partycje Dokumenty 4,88 GB.
  Należy dodać partycje FOTOGRAFIA jako partycje logiczną partycji rozszerzonej.
  Należy sprawdzić partycje $Vol09 czy jest to właśnie tą partycją z filmami 139,3 GB.
  Jeśli to ona trzeba ją dodać do rozszerzonej jako logiczną.
  Kolejnym krokiem będzie przywrócenie partycji z filmami boot sektora z boot copy.
  Po tych operacjach wszystko wróci do normy i powinno działać bez konieczności użycia automatów.
  Wszystko programem DMDE i wiedzą.
  Jeśli zrobisz to sam ok jeśli nie to będzie potrzebne połączenie zdalne a szczegóły na PW.

  Nie ,którzy jak widzę mają jedno lekarstwo na każdy problem no le cóż co to za lekarz, który jako znieczulenia używa pały bejsbolowej.

  0
 • #7 15 Paź 2010 22:04
  animusek
  Poziom 9  

  Dziękuję tym wszystkim, którzy chcieli odpowiedzieć na mój apel o pomoc w odzyskanie partycji. Partycje już odzyskałem zabieg to czasochłonny, ale możliwy do przeprowadzenia. Jaszcze raz dziękuję za odzew.

  0