Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SN66M030EU świeci wskaźnik soli mimo napełnieniaSolą

28 Wrz 2010 21:36 3177 4
  • Poziom 2  
    Problem jak w temacie.
    Zmywarka 2-letnia
    Wskaźnik zapalił się mimo tego, że w pojemniku była jeszcze sól, po dosypaniu soli do pełna świeci nadal.

Moje dwie hipotezy:

1. Używam soli do zmywarek w tabletkach (tabletka waży ok 10g) co najmniej od pół roku (nie pamiętam dokładnie) i do tej pory nie było takiego problemu. Nie próbowałam powrotu do soli sypkiej. Zamierzam spróbować przy następnym myciu.

2. Jakiś czas temu (blisko 3 miesiące, czyli 30-40 "myć" temu) po dosypaniu soli zapomniałam zakręcić pojemnik na sól i tak uruchomiłam program. Do komory na sól dostała się oczywiście woda ze zmywania - czyli brudna. Przepłukałam komorę czystą wodą, ale nie mam pewności, czy dokładnie. Czy mogłam w ten zaszkodzić zmywarce i np uszkodzić wymiennik jonowy i teraz daje to efekt w postaci zapalonej lampki braku soli? Wzywać serwis? Pewnie będę musiała zapłacić za interwencję, wina ewidentnie moja. Ile może kosztować taka naprawa?
  • Poziom 2  
    Naprawdę nikt nie ma pomysłu o co może chodzić?...
  • Poziom 26  
    Może pływak w pojemniku na sól się zawiesił lub kontaktron się odczepił ....
  • Poziom 2  
    Czyli tak czy siak konieczny serwis...

A zmywarka myje normalnie - tzn tak samo dokładnie jak przed wystąpieniem problemu.
  • Poziom 2  
    Ponawiam prośbę o rady :)