Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon PM640vxi prąd spoczynkowy

28 Wrz 2010 21:40 1505 8
  • Poziom 11  
    Witam. Mam wzmacniacz jak w tytule gdzie ciszej gra jeden kanał. Swego czasu wymieniałem w nim tranzystory sterujące i stwierdziłem ze jeden kanał tak jakby ciszej grał. Chciałem ustawić prąd spoczynkowy i tu pojawia się problem. Postąpiłem zgodnie z instrukcjami w manualu mierząc napięcie na rezystorach kolektorowych. W instrukcji jest napisane ze trzeba ustawić tak potencjometrem żeby było napięcie ok. 40mV +-2mV i jeden kanał udało się ustawić natomiast z drugim jest problem. Kręciłem na wszystkie sposoby potencjometrem a napięcie cały czas jest w granicach 1,3 - 1,5 mV i nie da się go ustawić. Jaka może być tego przyczyna?
  • Poziom 34  
    Np. uszkodzony potencjometr regulacyjny.
  • Poziom 11  
    Potencjometr regulacyjny sprawny.
  • Poziom 34  
    Panie kolego, wobec tego elementy współpracujące w pobliżu brać należy na celownik i mierzyć, porównywać, a następnie wyciągać wnioski.

p.s. Te sterujące tranzystory zostały wymienione, ponieważ jeden kanał pracował ciszej, czy też po wymianie zaczął pracować ciszej?
  • Poziom 11  
    Tranzystory zostały wymienione bo zostały wyrwane z płytki ale przed i po grał ciszej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Tak jak wcześniej napisałem wymieniałem tranzystory wiec chciałem ustawić na nowo prąd spoczynkowy i stwierdziłem takie zjawisko.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Wiem ze prąd nijak się nie ma do wzmocnienia ale fakt faktem nie da się go ustawić na normalnym poziomie na jednym kanale więc coś jest chyba nie tak, wiec będę szukał dalej by zdiagnozować usterkę. Myślałem, że ktoś się już spotkał z podobnym problemem w takim wzmacniaczu i szybko mnie naprowadzi:)