Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive "widmo", pojawia się i znika. USBest UT16

offca358 28 Wrz 2010 21:56 2474 0
    offca358
    Poziom 17  
    Witam!
    Od dwóch dni walczę o wskrzeszenie Pendrive,a USBest UT 165, 4GB.
    Historia jest następująca:
    Pendrive nie chciał się sformatować, w żadnym z dostępnych programów (nie będę wymieniał, wszystkie z postów na elektrodzie, masa narzędzi), więc go wyzerowałem za pomocą "Active KillDisk".
    Po wyzerowaniu również nie chciał się formatować, za każdym razem błąd pt. "Program nie mógł dokończyć formatowania" i podobnie brzmiące o tym samym sensie. Postanowiłem go spróbować "wskrzesić" za pomocą MFP Tool 1.65.14.0,-
    zainstalowałem wg. wskazówek na flashboot.ru, ale MFPT zawieszał się zaraz po podłączeniu pena. Odinstalowałem MFPT i sterownik FABULK, i tu zonk. Teraz Winda wykrywa Pena jako Mass Storage, i nie znajduje do niego sterowników. Po ponownym zainstalowaniu MFPT, widzi go jako FABULK na liście sprzętu, i w GeniusChip.
    No i teraz do sedna: Teraz, przy włożeniu pendrive'a do USB, w okienku MFPT pojawia się na 2-3 sek i znika, żeby się pojawił to znowu trzeba wyjąć i włożyć do portu, w eksplorerze się wcale nie zdąża pojawić. Ikona bezpiecznego usuwania nadal jest w tray'u. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, może ktoś ma pomysł, jak można mu pomóc?
    System: Windows Xp SP2
    Dane z Genius'a:
    PnP Device ID: VID = 1307 PID = 0165
    Serial Number: 00000000000016
    Revision: (Information not returned)

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: USBest
    Chip Part-Number: UT165

Product Vendor: (N/A)
    Product Model: (N/A)

Dane przepisane z MFPT:
    Flash ID: Micron 2421-32Gb-2c d5 94 3e 74