Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pierwsze car audio prosze o pomoc w doborze wzmacniacza

palec_ksc 28 Sep 2010 23:37 2115 7
    palec_ksc
    Level 2  
    Witam na poczatku dodam ze jestem swiezy w car audi i buduje moj pierwszy zestaw. Glosniki i radio juz mam sa to HERTZ HSK 165(stary model) a radio to ALPINE IDA-X100. Poszukuje odpowiedniego wzmacniacza 4 kanalowego ktory byl by w przyszlosci wstanie ucignac jakiegos malego suba. Samochud to nissan almera 2000 n16 HB dodam ze drzwi koncze wygluszac matami i kupilem rowniez odpowiednie dystanse z mdfu i teraz czekam z montazem na wzmaka.

np
    ROCKFORD FOSGATE 750x moze mial ktos doczynienia z tym wzmacniaczem i czy byl by on odpowiedni do tego zestawu.

wielkie dzieki za pomoc
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Kasa? Nówka? Używka?
    palec_ksc
    Level 2  
    zapomnialem napisac kwota na wzmacniacz to okolo 600zl i chyba uzywka . Slucham glownie nuty TECHNO , SHRANZ. Wiec zalezy mi na jakisci i glebokim basie i nie musi byc koniecznie strasznie glosno.
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Zrób drzwi, podłącz głośniki i pociągnij instalację do wzmacniacza a następnie pojedź i wepnij wzmacniacz i posłuchaj czy Ci się podoba. Jeśli górne pasmo Ci się spodoba to o resztę możesz być raczej spokojny.
    palec_ksc
    Level 2  
    Problem polega na tym ze jeszcze nie mam wzmacniacza i nie mieszkam w polsce i nie mam mozliwosc sprawdzenia wzmaciacza przed zakupem. Raczej bede sie decydowal na uzywke z jakiejs aukcji.
    Glosniki sa 125W RMS wiec wzmacniacz powinien byc podobnej mocy na kanal ??
    Czy jest duza utrata na jakosci na mostku ??
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Wzmacniacz do napędzania tych głośników powinien mieć moc większą niż 20% 125 Wat czyli 25 Wat przy jak najniższym THD i co najmniej taką z jaką maksymalną głośnością lubisz słuchać muzyki też przy jak najniższym THD. Głownie jednak powinien wzmacniać sygnał maksymalnie wiernie lub zgodnie z twoimi preferencjami.
    palec_ksc
    Level 2  
    mial ktos moze do czynienia z tym wzmakiem
    Vibe Slick A4 ma on podobno 150w RMS na kanal czy vibe to dobra firma ??
    xomegax
    Level 9  
    Podpinam sie do pytania: Czy vibe to dobra firma? Moze jakies porownanie do bardziej znanych typu JBL, Infinity, Hertz, Alpine?