Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson DPL910VD -jaki wzmacniacz

whati 29 Sep 2010 11:48 5720 13
    whati
    Level 9  
    Witam, na poczatku wyjasnie moze, ze jestem kobitka i kompletnie sie na tym wszystkim nie znam:)Mam glosniki Thomson DPL910VD 5.1 i chcialabym je podlaczyc pod komputer. Niestety nie mam wzmacniacza. Teraz moje pytanie, czy musze kupic dokladnie tej samej marki np.DVD z wejsciami na podlaczenie glosnikow? Czy moze top byc cos innego? Moze ma ktos cos takiego do sprzedania? Gdzie cos takiego znalezc? Czy na allegro jest cos co mogloby spelnic to zadanie? ile moze cos takiego kosztowac?Bardzo prosze o pomoc.
    mczeslaw
    Level 36  
    Każdy amplituner kina domowego nada sie do tych niewyrafinowanych ale jednak głośników. No niestety z subem może być problem gdyż zasilany był wzmacniaczem z filtrem, który był wewnątrz tego Thomsona DPL910VD.
    No chyba że będziesz szukała amplitunera, który ma również wewnętrzny wzmacniacz dla subwoofera.
    Większość urządzeń kina domowego, z tzw. wyższej półki ma tylko wyprowadzony sygnał do wysterowania subwofera aktywnego, czyli takiego który jest urządzeniem zintegrowanym złożonym z: obudowy, głośnika, odpowiedniego filtru oraz wewnętrznego wzmacniacza z zasilaczem.
    Jeszcze istnieje takie rozwiązanie że możesz odpuścić sobie subwoofer po Thomsonie, i dokupić sobie jakiś nie drogi sub aktywny (choćby Tonsil Aktiw100, który nie jest sprzętem z wysokiej półki, ale z pewnością zagra o niebo lepiej niż twój Thompsonowski z Thomsonowskim urządzeniem.
    whati
    Level 9  
    dzieki bardzo, postaram sie czegos takiego poszukac:)))

Dodano po 35 [minuty]:

kurcze, gra nie warta swieczki z tym subem aktywnym. to mial byc maly zestawik do komputera. nie ma jakis tych wzmacniaczy dvd do dokupienia samych? czy jakos tak. zeby podlaczyc tego subwoofera, ktory jest w komplecie.

Dodano po 46 [minuty]:

przepraszam za takie glupie pytania, ale naprawde sie nie orientuje. znalazlam takie cos DVD THOMPSON DPL 909VD DVD HOME THEATRE SYSTEM. oto link:
    http://allegro.pl/srebrne-dvd-thomson-dpl-909-dvd-home-theatre-i1253875526.html

wyglada na to, ze jest to od zestawu kina domowego. czy takie dvd ma wbudowany ten wzmacniacz dla subwoofera? dam rade podlaczyc tamte glosniki???

bardzo prosze o rade...:)))
    whati
    Level 9  
    Jak szukam o DVD THOMSON DPL 909 na google to wyskakuja zestawy kina domowego z subwooferem i glosniczkami. takie same jak to co ja mam wlasciwie. dlatewgo mnie to dziwi. dzioewczyna ktora to sprzedaje ma mi przeslac zdjecia tylu tego odtwarzacza, bo ona twierdzi, ze byly do tego glosniki w zestawie, ktorych obecnie uzywaja. nie wiem, skoro home theatre, to powinno byc takie samo jak te DPL910. nie?
    whati
    Level 9  
    dzieki, jakie szybkie odpowiedzi:))) suuper. to mysli Pan, ze powinno dzialac pod te moje nieszczesne glosniczki?
    whati
    Level 9  
    poczekam na te zdjecia od tej dziewczyny i chyba kupie. dziekuje bardzo za pomoc.
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Powoli, powoli.
    Można popróbować z wejściem optycznym, pod warunkiem że posiadasz takowe wyjście z komputera. Jeśli nie, to potrzebny będzie jeszcze dodatkowy konwerter USB/SPDIF. :idea:

whati
    Level 9  
    oki, da sie to sprawdzic na zdjeciu jak dostane tyl? po prostu musi byc piec takich wejsc plus jedno jakiegos innego koloru pewnie, tak?

Dodano po 40 [minuty]:

a wlasciwie to po co to wejscie optyczne(ktorego przy komputerze nie mam) lub ten konwerter? juz nic nie rozumiem:((te zdjecia co Pan byl laskaw dodac tu to pokazuja jakie maja byc te wejscia? takie io takie moze byc? jeszcze raz przepraszam za to moje dyletanctwo, ale ja sie naprawde kompletnie nie znam:(
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    whati wrote:
    oki, da sie to sprawdzic na zdjeciu jak dostane tyl?

Tak. Jednak wydaje mi się, że posiada tylko jedną parę wejść audio.